Siatkarki Moya Radomki Radom zagrały sparing z ŁKS Łódź. Mistrzynie Polski lepsze od radomianek. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
Siatkarki Moya Radomki Radom rozegrały pierwszy z dwóch meczów sparingowych z ŁKS -em Łódź. Maciej Kwiatkowski
W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów sparingowych z ŁKS-em Commercecon Łódź, siatkarki Moya Radomki Radom przegrały cztery sety z łodziankami. Zobacz zdjęcia ze spotkania.

Sparing. Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź

Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:4 (15:25, 22:25, 20:25, dodatkowy set 21:25)

Dla podopiecznych trenera Stefano Micoliego to ostatnie sprawdziany przed startem Tauron Ligi. Wszak po meczach z ŁKS -em, za tydzień, radomianki powalczą już o ligowe punkty. Przypomnijmy, że w niedzielę 8 października Radomka zmierzy się w wyjazdowym meczu mistrzowskim z MKS -em Kalisz.

Zobacz zdjęcia ze sparingu:

Tymczasem w pierwszym sparingu z ŁKS-em ekipa trenera Micoliego nie dala rady rywalkom. Obaj trenerzy umówili się, że bez względu na wynik drużyny rozegrają cztery sety. W zespole z Radomia co prawda obecne były już kadrowiczki: Maria Stenzel, Monika Gałkowska i Marie Scholzel, ale żadna z nich nie wystąpiła na boisku.

W pierwszej odsłonie przyjezdne były wybitnie lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. No i pewnie wygrały, bo 25:15.

W drugim secie miejscowe szybko wypracowały pokaźną przewagę (7:3), dlatego sztab łodzianek poprosił o czas. Potem gra Radomki się posypała. Przeciwniczki wyrównały starty, a potem o ich sukcesie decydowały siatkarskie szczegóły. Wystarczyły dwa błędy w przyjęciu i ataku Radomki, by ŁKS zdobył drugą partię.

Trzeciego seta radomianki również oddały po walce w końcówce. Do stanu 19:19 trwała rywalizacja punkt za punkt. Potem do głosu doszły przyjezdne, które z łatwością wypunktowały ekipę trenera Micoliego. W dodatkowej partii łodzianki również były lepsze.

W sobotę rewanż

Z kolei w sobotę 30 września Radomka zaprasza fanów do hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. O godzinie 15:45 rozpocznie się oficjalna prezentacja zespołu na sezon 2023/2024, a kwadrans później gospodynie rozegrają drugi mecz sparingowy z łodziankami.