Siatkarze Cerrad Czarnych Radom sprawdzali formę

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom (na zdjęciu w ataku Jozef Piovarci), w pierwszym sparingu zremisowali 2:2 z KPS Siedlce T. Klocek
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom, zremisowali 2:2 z pierwszoligowym KPS Siedlce. Był to pierwszy sparing beniaminka ekstraklasy.

- Każdy miał momenty lepszej i słabszej gry, wszyscy zagrali, wiemy nad czym mamy pracować - skomentował pierwszy sparing Robert Prygiel, trener Czarnych.

Trener Robert Prygiel, po raz pierwszy miał okazję sprawdzić dyspozycję swoich podopiecznych w sparingu. Przeciwko pierwszoligowej ekipie z Siedlec, zgodnie z oczekiwaniami zagrali wszyscy siatkarze. Radomianie rozpoczęli w ustawieniu z Bartłomiejem Nerojem na rozegraniu, Rafałem Faryną w ataku, Jakubem Wachnikiem i Dirkiem Westphalem w przyjęciu oraz Barłomiejem Grzechnikiem i Michałem Ostrowskim na środku bloku. Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg, jednak w decydującym momencie to rywale zachowali więcej zimnej krwi i wygrali tę odsłonę.

W drugiej partii, radomianie szybko uzyskali przewagę i zachowali ją do końca seta. Trener Prygiel zaczął roszady. W połowie partii Grzechnika zastąpił Jozef Piovarci.

Kolejny set, to kolejne zmiany. Adam Kowalski zmienił Filipowicza, Jakub Radomski Wachnika, Bartłomiej Bołądź Farynę, a Kamil Gutkowski Westphala. W tym ustawieniu Czarni także okazali się lepsi i pewnie wygrali. W czwartej partii Łukasz Zugaj zastąpił Neroja. Czarni nie byli już tak skuteczni jak w poprzednich i oddali inicjatywę gospodarzom. Mimo ambitnej pogoni w końcowym fragmencie seta, to miejscowi wygrali ostatnią odsłonę, a cały mecz zakończył się remisem.

Na 10 września trenerzy Prygiel i Sławomir Gerymski zaplanowali drugi pojedynek, tym razem w Radomiu.

KPS Siedlce - Cerrad Czarni Radom 2:2 (25:23, 22:25, 17:25, 25:22).

Czarni: Neroj, Faryna, Westphal, Wachnik, Ostrowski, Grzechnik - Filipowicz (libero), Kowalski (libero) oraz Piovarci, Radomski, Bołądź, Gutkowski, Zugaj.