Siatkarze Enei Czarnych Radom bez szans w starciu z Projektem Warszawa. Stołeczni łatwo wypunktowali radomian. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
Siatkarze Enei Czarnych Radom z trzecią porażką w sezonie. Tym razem ulegli Projektowi Warszawa. Maciej Kwiatkowski
Zawodnicy Enei Czarnych Radom z trzecią porażką w tym sezonie PlusLigi. Tym razem lepsi od radomian okazali się siatkarze Projektu Warszawa. Wojskowi nie ugrali w tym spotkaniu ani jednego seta.

Enea Czarni Radom słabsi w siatkarskich derbach Mazowsza

PlusLiga: Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3
Sety: 19:25, 21:25, 21:25

Czarni: Todorowić, Meljanac, Kraj, Piotrowski, Ostrowski, Hofer, Nowowsiak (libero) oraz Formela, Gomułka, Gniecki, Teklak (libero).

Projekt: Firlej, Bołądź, Wrona, Szalpuk, Tille, Semeniuk, Wojtaszek (libero) oraz Stępień, Weber.

W siatkarskich derbach Mazowsza tylko jeden zespół zaprezentował jakość PlusLigi, czyli jednej z najlepszych, klubowych lig świata. Niestety dla radomskich kibiców, byli to gracze ze stolicy. Trzeba jednak nadmienić, że w barwach Projektu występują siatkarze z radomską przeszłością. Atakujący Bartłomiej Bołądź, przyjmujący Artur Szalpuk i Igor Grobelny, a także rozgrywający Jan Firlej. Obecnie zbierają laury w dorosłej siatkówce, ale już nie dla radomskiego zespołu... To chyba jedyne pocieszenie dla radomskich kibiców.

Początek dla Projektu

W secie numer jeden stołeczni szybko osiągnęli przewagę. Po ataku Kevina Tille było 16:11, zaś kiedy skontrował Szalpuk na tablicy wyników widniało 19:14 dla przyjezdnych. Wówczas trener Czarnych Paweł Woicki poprosił o przerwę na żądanie. Jego uwagi nie poskutkowały, bo Bartłomiej Bołądź posłał asa z pola zagrywki, a dwie kontry zaaplikował „Wojskowym” Linus Weber. Zresztą reprezentant Niemiec zaserwował przy stanie 24:19 tak mocno i skutecznie, że Szalpukowi nie pozostało nic innego, jak tylko zakończyć seta otwarcie atakiem z piłki przechodzącej.

"Poprawili" Czarnym

W kolejnej odsłonie gospodarze po raz pierwszy w tym meczu prowadzili. Po ataku Brodie Hofera było bowiem 1:0. Niestety potem ponownie do głosu doszli gracze z Warszawy. Kiedy dwukrotnie z rzędu zablokowali ataki Nikoli Meljanaca i Tomasza Piotrowskiego, a Yurii Semeniuk wykorzystał kontrę z krótkiej przewaga Projektu urosła do czterech punktów (7:3). Za moment po kolejnej krótkiej w kontrataku Andrzej Wrona powiększył różnicę.

Żal było patrzeć, jak rywale Czarnych punktują miejscowych. A to asa posłał Szalpuk, a to Wrona zablokował Hofera. W efekcie podopieczni Piotra Grabana wygrywali już 11:6. Do tego momentu rywalizacji radomscy siatkarze nie zanotowali ani jednego punktowego bloku. Tymczasem przeciwnicy sześciokrotnie zatrzymywali na siatce ataki ekipy trenera Woickiego. W końcówce setową dał Wrona, zaś partię podsumował Szalpuk, asem z pola zagrywki.

Wojskowi bez szans

W secie trzecim koszmar Czarnych trwał w najlepsze. Po ośmiu akcjach stołeczni wygrywali 7:1. Imponowali w ataku, bloku, popełniali mniej błędów własnych. Zawodnicy trenera Grabny spokojnie dowieźli przekonującą przewagę. Przyjezdni nawet nie musieli się siłować, by zdobyć meczbola. Rezerwowy rozgrywający Czarnych Bartosz Gomułka popsuł zagrywkę i było po przysłowiowym meczu.
W zwycięskiej drużynie wyróżnili się wszyscy przebywający na boisku. Komisarz zawodów uznał jednak, że kluczowym graczem Projektu był Damian Wojtaszek. Libero stołecznego klubu dostał statuetkę MVP.

Siatkarze Enei Czarnych Radom bez szans w starciu z Projekte...