Siatkarze Enei Czarnych Radom grali o punkty PlusLigi. Rywal – Trefl Gdańsk - wygrał w radomskiej hali po czterosetowym boju

Radosław Olchowski
Siatkarze Enei Czarnych Radom walczyli z Treflem Gdańsk. Przegrali 1:3. Zobacz na kolejnych slajdach zdjęcia z meczu Radosław Olchowski
Siatkarze Enei Czarnych Radom ambitnie walczyli w środę o ekstraklasowe punkty z Treflem Gdańsk. Niestety gdańszczanie okazali się zdecydowanie lepsi. Enea Czarni Radom - Trefl Gdansk 1:3

PlusLiga. Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 1:3
Sety: 37:39, 22:25, 25:22, 20:25.
Czarni: Todorowić, Meljanac, Buszek, Ostrowski, Hofer, Kraj, Nowowsiak (libero) oraz Formela, Gomułka, Rajsner, Piotrowski.
Trefl: Droszyński, Sawicki, Orczyk, Sasak, Martinez, Niemiec, Koykka (libero) oraz Zaleszczyk, Nasewich, Gałązka, Urbanowicz, Pruszkowski, Czerwiński.

Pierwszy set rozgrzał publiczność do czerwoności. Efektowne i efektywne akcje z obu stron spowodowały, że oglądaliśmy bitwę na przewagi. Raz Czarni, a raz Trefl mieli piłki setowe. Długo jednak nikt nie przechylił szali na swoją korzyść. Przy stanie 37:37 skutecznie zaatakował Kewin Sasak, a za moment Mikołaj Sawicki posłał asa z pola zagrywki. To niewątpliwie był rekordowy set w tym sezonie PlusLigi. Trwał 51 minut i ostatecznie zdobyli go gracze z Trójmiasta.

Zobaczcie galerię zdjęć z hali w Radomiu

Nieudana końcówka premierowej odsłony spowodowała, że radomianie na początku następnego seta prezentowali się niczym bokser, który dostał na szczękę i nie może regularnie odpowiadać. Stąd też przewaga Trefla, który po kolejnej kontrze prowadził 16:11. Potem wciąż prym wiedli gracze Trefla, którzy po ataku Jana Martineza wygrywali 20:15.

Wojskowi podgonili, bo blokowali Sasaka, a przyjmujący Brodie Hofer wykorzystał akcje z tzw. ponowienia. Kiedy Meljanac posłał asa radomianie ustępowali już tylko punkcikiem. Kibice oklaskiwali też akcję Hofera, który atakiem ze skrzydła doprowadził do remisu poi 23.
Kiedy trzeba było Trefl uciekł "Wojskowym". Aliaksei Nasewich był groźny z zagrywki, a jego koledzy wykorzystywali kontry. W efekcie gdańszczanie prowadzili w Radomiu dwoma setami.
Miejscowi nie zamierzali odpuszczać i podęli skuteczną walkę o odrabianie strat. W rozgrywce nr. 3 gospodarze pokazali się z dobrej strony. Skutecznie atakowali, blokowali, a także wyprowadzali kontry. W efekcie podopieczni trenera Woickiego przegrywali, ale już tylko 1:2.

Niestety dla radomskich siatkarzy ci nie poszli za ciosem. W końcówce czwartego seta wyrównana walka trwała do stanu 20:20. Potem Trefl zdominował poczynania, zdobył serię punktów, a po ataku z tzw. krótkiej Patryka Niemca celebrował wygraną.