Siatkarze KKS -u Kozienice na zwycięskiej ścieżce. Bez problemów ograli Volley Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Radosław Olchowski
Siatkarze Enea KKS -u Kozienice wykorzystali atut własnego boisku i po trzysetowej rywalizacji pokonali Volley Ostrołęka. archiwum Enea KKS Kozienice
Drugoligowi siatkarze Enea KKS -u Kozienice zaliczyli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach. Podopieczni trenerów Marka Grzelczaka i Michała Kality ograli bez starty seta Volley Ostrołęka.

Enea KKS Kozienice – KS SPS Volley Ostrołęka 3:0
Sety: 25:19, 25:12, 28:26.
KKS: Ranecki, B. Koryciński, Kałasz, D. Ostrowski, Baranowski, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz Bartnik, Kiernoz, Trąbka, Rdułtowski.
Volley: Jankuniec, Krajewski, Kubeł, Majkowski, Brzostek, Rejmer, Nurczyński (libero).

- Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Wojciech Ranecki na rozegraniu, Jakub Baranowski i Daniel Ostrowski na przyjęciu, Bartłomiej Koryciński i Maciej Kałasz na środku, Antoni Sokołowski w ataku oraz Robert Głogowski na libero. I ten skład był strzałem w dziesiątkę – pisali przedstawiciele KKS -u.

Od początku spotkania kozieniczanie przeważali w każdym elemencie siatkarskiego abecadła. Wielka w tym zasługa poziomu zagrywki kozieniczan oraz dobrej grze w przyjęciu. Z każdą kolejną akcją sytuacja gospodarzy wyglądała coraz lepiej. Kolejne asy dorzucili Jakub Baranowski i Wojciech Ranecki, a KKS prowadził już 18:8. W końcówce seta goście nieco poprawili swoją grę i podciągnęli wynik, ale ostatecznie przegrali tę odsłonę do 19.
W drugiej partii było jeszcze lepiej. Miejscowi wręcz zdemolowali rywala, wygrywając gładko do 12.
No i kiedy wydawało się, że w trzeciej partii będzie podobnie, przyjezdni zaczęli skutecznie grać. Na nudę nikt nie mógł narzekać. Kozieniczanie kilkukrotnie urywali się gościom, a ci za każdym razem łapali kontakt. Najciekawiej wyglądała sama końcówka partii. Goście mieli nawet setową, ale jej nie wykorzystali. Ostatecznie po dwóch kontaktach miejscowych mecz zakończył się ich wygraną bez starty seta.
Kolejne spotkanie o punkty kozieniczanie rozegrają na wyjeździe. W środę 17 stycznia ekipa trenerów Grzelczaka i Kality powalczy z Polcanexem Kobyłka.

Wyniki 15 kolejki 2. Ligi:
Lechia II Tomaszów Mazowieckie - Necko Augustów 0:3, PZPS II Spała – Sparta Grodzisk Mazowiecki 0:3, Trójka Międzyrzecz Podlaski – Polcanex Kobyłka 3:0, MOS WOLA Warszawa – KS Błonie 3:0, Metro Warszawa – Camper Wyszków 2:3.