Siatkarze KKS-u Kozienice rozbili Campera Wyszków, choć po pierwszym secie rywalizacji musieli gonić wynik. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
Po dobrej grze siatkarze KKS -u Kozienice ograli 3:1 Campera Wyszków.
Po dobrej grze siatkarze KKS -u Kozienice ograli 3:1 Campera Wyszków. archiwum KKS Kozienice
Drugoligowi siatkarze KKS -u Kozienice mają piąte zwycięstwo w sezonie 2023/2024. Tym razem podopieczni trenerów Marka Grzelczaka i Michała Kality rozprawili się z Camperem Wyszków.

Drugoligowi siatkarze KKS-u Kozienice z kolejnym zwycięstwem w rozgrywkach

Enea KKS Kozienice – Camper Wyszków 3:1.
Sety: 24:26, 25:19, 25:15, 25:20.

KKS: Ranecki, Sokołowski, Jeziorowski, Baranowski, B. Koryciński, D. Ostrowski, Głogowski (libero) oraz Kałasz.

Fani kozieniczan robili wszystko dopingiem, by ich ulubieńcy zdobyli seta otwarcia. Ani kibice, ani zawodnicy gospodarzy nie dali jednak rady, bo Camper po walce na przewagi objął prowadzenie w meczu.

Potem miejscowi zdominowali poczynania na boisku. Byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i po zwycięstwach w setach do 19 i 15 prowadzili 2:1.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki. Przy stanie 7:7 ekipa z Wyszkowa zdobyła dwa punkty z rzędu, blokując zapędy miejscowych w ataku. Dwupunktowy zapas kozieniczanie zniwelowali. Mało tego, po atakach Macieja Kałasza po raz pierwszy w tej partii objęli prowadzenie (16:15).

Do końca rywalizacji miejscowi tylko powiększali przewagę. Zanim gracze trenerów Grzelczaka i Kality prowadzili 21:17, sztab szkoleniowy przyjezdnych dwukrotnie przerywał marsz KKS -u po kolejne trzy punkty. Nie pomogło, bo gospodarze wypunktowali przyjezdnych. Piłkę meczową gracze KKS -u zdobyli po kontrze z szóstej strefy. Świetnie z drugiej linii zaatakował wtedy Jakub Baranowski. Za chwilę Kałasz tak utrudnił zagrywką przyjęcie, że rywale musieli oddać piłkę za darmo. W kontrataku gospodarze się nie pomylili. Ponownie Baranowski huknął z szóstej strefy, pieczętując wygraną za trzy punkty.

- W pierwszym secie rywale prowadzili już 24:22, ale odrobiliśmy starty i trwała walka na przewagi. Niestety, wówczas Camper okazał się lepszy, wykorzystując nasze błędy. Ale potem zaprezentowaliśmy się dużo lepiej. Pewnie wygraliśmy w setach drugim i trzecim. W ostatniej odsłonie trwała wyrównana walka. Od stanu po 18 to nasz zespół był skuteczniejszy. Świetna postawa w polu zagrywki, nasze kontry oraz blok spowodowały, że zakończyliśmy to spotkanie w stosunku 3:1. Cieszymy się, bo z Camperem nasze mecze zawsze były na styku. Tym razem pokazaliśmy charakter i dopisujemy trzy punkty do naszego bilansu

– skomentował dla Echa Dnia trener Grzelczak.