MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzyżowanie Wiejskiej z Południową w Radomiu: tam są zawsze korki

/inia/
Kierowcy jadący Wiejską muszą odczekać swoje na skrzyżowaniu
Kierowcy jadący Wiejską muszą odczekać swoje na skrzyżowaniu
Zielone światło pali się tu 13 sekund, czerwone prawie cztery razy dłużej.

Kierowcy wyjeżdżający z ulicy Wiejskiej muszą odstać swoje na skrzyżowaniu Wiejskiej i Południowej. Najgorzej jest w godzinach szczytu, czasem trzeba odczekać kilka zmian świateł.

Sznur samochodów i zniecierpliwieni kierowcy. W godzinach szczytu przejazd Wiejską jest uciążliwy. A wszystko za sprawą świateł, które zdaniem kierowców są źle ustawione.

USTAWCIE ŚWIATŁA

Na zielonym świetle, które pali się tu 13 sekund zdąży przejechać zaledwie kilka samochodów. Jeśli trafi się autobus, ze skrzyżowania ruszą trzy pojazdy. Na kolejne zielone trzeba poczekać blisko 50 sekund.

- A wystarczyłoby odrobinę wydłużyć to zielone - mówi kierowca autobusu linii 6, który zadzwonił do naszej redakcji. - Zanim ruszę to trochę mija i robią się korki.

Wiejską jeżdżą dwie linie autobusów 6 i 23. Zdarza się, że spotykają się na skrzyżowaniu i stoją jeden za drugim. Wtedy skrzyżowanie zdążą opuścić tylko one. Reszta kierowców musi czekać na kolejną zmianę świateł.

- Najgorzej jest kiedy z podporządkowanej ulicy Wiejskiej kierowcy chcą skręcić w lewo - dodaje nasz rozmówca. - Wtedy dopiero robi się zator, skoro zielone pali się tak krótko to może warto wprowadzić tu zakaz skrętu w lewo?

ZMIAN NIE BĘDZIE

Kierowcy autobusów już zgłaszali problemy ze światłami w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji w Radomiu. Ci tłumaczą się jednak dużym natężeniem ruchu na Południowej.

- Tyle, że ruch tu zaraz zmaleje, bo otworzą zamkniętą ulicę 1905 Roku i już nie trzeba będzie objeżdżać jej przez Młodzianów - tłumaczy kierowca autobusu. - Wtedy można pomyśleć o zmianie ustawień tych świateł.

Marek Ziółkowski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu tłumaczy, że gdyby czas świecenia się zielonego sygnału na ulicy Południowej został skrócony, to wydłużyłyby się tam korki.

- Ruch na ulicy Południowej jest nieporównywalnie większy od ruchu na ulicy Wiejskiej. Stąd też wynika taki, a nie inny cykl działania sygnalizacji świetlnej - dodaje. - Wystarczy zobaczyć, jakie zatory tworzą się przed przejazdem kolejowym u zbiegu ulic Gajowej i Wjazdowej, znajdującym się na tym samym, bardzo ruchliwym ciągu komunikacyjnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie