Sport jest dla nich wszystkim. Mistrzowskie dziewczyny z Przysuchy

/Sok/
Drużyna dziewcząt ze szkoły podstawowej numer 1 w Przysusze zajęła I miejsce w niedawno zakończonym turnieju koszykówki szkół podstawowych.

Podczas zawodów 14 lutego w hali Publicznej szkoły Podstawowej numer 1 w Przysusze wystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców z powiatów: przysuskiego, szydłowieckiego i ziemskiego radomskiego. Był to półfinał międzypowiatowy. Na parkiecie pojawiły się ekipy ze szkół, dziewczęta: Zespół Szkół w Majdowie, Zespół Szkół w Goździe i Publiczna Szkoła Podstawowa numer 1 w Przysusze. Chłopcy: PSP Iłża, PSP Chlewiska i PSP nr 1 w Przysusze.

W rywalizacji dziewcząt wygrała PSP nr 1 w Przysusze, kolejno z Gózdem 32:12 i z Majdowem 24:16. Zwłaszcza z Majdowem wygrana nie przyszła łatwo. Po pierwszej połowie przyjezdne prowadziły. Jednak w drugiej połowie uczennice jedynki zagrały znacznie skuteczniej, a przeciwniczki zdecydowanie opadły z sił.

Turniej chłopców okazał się bardzo wyrównany. Każdy zespół odniósł jedno zwycięstwo. Wyniki spotkań chłopców: PSP 1 Przysucha - PSP Iłża 27:24, PSP Iłża - PSP Chlewiska 24:23, PSP Chlewiska - PSP1 Przysucha 45:24

O miejscach zdecydowała lepsza różnica zdobytych punktów. Końcowa kolejność chłopców: 1. Majdów, 2. Iłża, 3. PSP nr 1 Przysucha. Dziewczęta z jedynki i chłopcy z Majdowa uzyskali awans do finału międzypowiatowego w Radomiu.