Spotkanie środowiska sportowego po 25. Plebiscycie...

  Spotkanie środowiska sportowego po 25. Plebiscycie Sportowego Ziemi Radomskiej 2018 w Dworku Anna w Podgórze [ZDJĘCIA]

  Joanna Gołąbek, JP

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Po zakończeniu oficjalnej części 25. Plebiscytu Sportowego "Echa Dnia", w Dworku Anna w Podgórze odbyło się spotkanie środowiska sportowego,
  1/98
  przejdź do galerii

  Po zakończeniu oficjalnej części 25. Plebiscytu Sportowego "Echa Dnia", w Dworku Anna w Podgórze odbyło się spotkanie środowiska sportowego, podczas którego nie zabrakło podziękowań dla wieloletnich sponsorów. Były także rozmowy o sporcie - o sprawach bieżących, ale też o przyszłości. Sportowcy wspominali także dawne czasy. Był też tradycyjny tort. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia!

  >>> KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ALBO UŻYJ STRZAŁEK NA KLAWIATURZE, ABY PRZEJŚĆ DALEJ <<<

  ZOBACZ TEŻ: Plebiscyt Sportowy "Echa Dnia": najpopularniejsi w 2018 roku to piłkarz Leandro Rossi oraz trener Bożena Jadczak!

  POLECAMY TEŻ: Laureaci Plebiscytu Sportowego "Echa Dnia" 2018 we wszystkich kategoriach i we wszystkich powiatach

  ZOBACZ ZAPIS WIDEO Z GALI

  >>> KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ALBO UŻYJ STRZAŁEK NA KLAWIATURZE, ABY PRZEJŚĆ DALEJ <<< ©Joanna Gołąbek

  Po zakończeniu oficjalnej części 25. Plebiscytu Sportowego "Echa Dnia", w Dworku Anna w Podgórze odbyło się spotkanie środowiska sportowego, podczas którego nie zabrakło podziękowań dla wieloletnich sponsorów. Były także rozmowy o sporcie - o sprawach bieżących, ale też o przyszłości. Sportowcy wspominali także dawne czasy. Był też tradycyjny tort. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia!
  ZOBACZ ZAPIS WIDEO Z GALI

  ZOBACZ TAKŻE: Plebiscyt Sportowy "Echa Dnia": najpopularniejsi w 2018 roku to piłkarz Leandro Rossi oraz trener Bożena Jadczak!

  POLECAMY RÓWNIEŻ: Laureaci Plebiscytu Sportowego "Echa Dnia" 2018 we wszystkich kategoriach i we wszystkich powiatach

  25 jubileuszowy Plebiscyt Sportowy Echa Dnia był okazją do złożenia podziękowań sponsorom i mecenasom sportu, a także osobom, które wspierają redakcję w organizacji plebiscytu.

  - Biorąc pod uwagę popularność piłki nożnej pierwsze miejsce dla piłkarza nie jest żadnym zaskoczeniem. Wszyscy czekamy na otwarcie nowej hali i stadionu, co sprawi, że warunki uprawiania sportu wyczynowego w Radomiu będą w końcu na zupełnie innym poziomie - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan, jedna z wielu osób nagrodzonych przez redakcję Echa Dnia za wspieranie sportu i naszego plebiscytu.

  Z Echem Dnia od 25 lat


  Największe podziękowania otrzymali oczywiście ci, którzy są z nami od 25 lat i reprezentują lub reprezentowali jednocześnie radomską przedsiębiorczość - Stanisław Piwowarski, Stanisław Dobosz, a także współwłaściciele spółki Poldom Andrzej Jung i Jacek Tomczyk.

  - Z plebiscytem sportowym łączy mnie szczególny sentyment, bo jeszcze w latach 80-tych w plebiscycie radomskim znalazłem się na 9 miejscu, co jest dla mnie powodem do dumy. Oczywiście, że warto organizować takie plebiscyty. Ich rozstrzygnięcia to wyjątkowa okazja, aby mogli się spotkać w jednym miejscu sportowcy, trenerzy i ludzie wspierający sport - wszyscy, którzy wkładają całe serce w szlachetną rywalizację - powiedział Waldemar Trelka, starosta radomski, niegdyś utytułowany wyczynowy zapaśnik. Stwierdził, że sport 25 lat temu i dziś to zupełnie „inna bajka”. - Choć generalnie sportowcy nie mają łatwego życia. Mówi się, że to krew, pot i łzy. Sukces to chwila, ale prowadzą do niego lata ciężkiej pracy - powiedział Waldemar Trelka.

  Sport się zmienił


  Od początku organizacji naszego plebiscytu towarzyszy nam Ignacy Suwała, działacz sportowy, miłośnik i propagator koszykówki.

  - Przez te 25 lat wszystko się zmieniło - wyposażenie, sprzęt. Nie da się tego porównać. Wtedy sport był bardziej amatorski, ale większy był zapał, więcej było prawdziwych pasjonatów. Uprawianie sportu wiązało się z poznawaniem kraju, Europy, ale teraz sportowiec wyczynowy to tak naprawdę zawód. Od II ligi sportowcy to już w pełni zawodowcy - powiedział Ignacy Suwała. Przyznał jednak, że również w sporcie zdarzają się ludzie, którzy ciężką pracę, bez specjalnego i dużego wsparcia finansowego dochodzą do sukcesów. - Trochę boję się, że wśród młodzieży jest coraz mniej ludzi, którzy są gotowi poświęcić wszystko dla sportu. Młodzi ludzie szukają możliwości robienia karier, organizowania sobie życia w innych obszarach. Myślę, że skończyły się czasy, gdy młodzi sportowcy skłonni są grać za dietę 13 - złotową, co starczało może na oranżadę, albo herbatę - powiedział Ignacy Suwała. Wyraził żal, że dzisiejszy sport już mniej oznacza przywiązanie dla barw klubowych, albo miejsca, gdzie zaczyna się karierę sportową. - Gdy zaczynałem w Budowlanych Radom to był klub, z którym związałem się na całe życie. Taki był patriotyzm lokalny, lojalności i solidarność z ludźmi, z którymi wspólnie walczy się na parkietach, albo na stadionach. Zbudowane w takich okolicznościach przyjaźnie trwają przez całe życie. Dziś mamy komercję, ale cóż..nadal żyjemy meczami, czekamy na z niecierpliwością na nową halę - powiedział Ignacy Suwała.

  SPONSORZY 25. PLEBISCYTU SPORTOWEGO ZIEMI RADOMSKIEJ
  *
  (kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Plebiscyt Sportowy Ziemi Radomskiej. Zobacz laureatów z poprzednich lat!


  Cerrad Czarni Radom po awansie do PlusLigi [QUIZ - 1. CZĘŚĆ]

  Znasz historię radomskiego sportu? Bez problemu rozwiążesz QUIZ
  [HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!
  Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

  [UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>