Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprzątanie lasu w Dobieszynie w gminie Stromiec. Skazani z aresztu w Grójcu po raz kolejny wzięli udział w akcji. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Skazani w ostatni weekend 8 i 9 października sprzątali lasy w okolicy Dobieszyna.
Skazani w ostatni weekend 8 i 9 października sprzątali lasy w okolicy Dobieszyna. Areszt Śledczy w Grójcu
Kolejna grupa skazanych pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej i pracowników Nadleśnictwa Dobieszyn wzięła udział w akcji sprzątania lasu.

Skazani z aresztu w Grójcu sprzątali lasy w okolicy Dobieszyna w gminie Stromiec

Kolejna już akcja odbyła się w miniony weekend 8 i 9 października. Grupa skazanych pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej i pracowników Nadleśnictwa Dobieszyn wzięła udział w akcji sprzątania lasu.

We wrześniu tego roku minął już rok od podpisania porozumienia między Aresztem Śledczym w Grójcu a Nadleśnictwem Dobieszyn, które ma na celu między innymi prowadzenie i organizowanie programów resocjalizacji sprzyjających społecznej readaptacji osób pozbawionych wolności, edukacji z zakresu ochrony przyrody oraz rozwijanie świadomości ekologicznej wśród skazanych oraz poprawę warunków bytowych dziko żyjących zwierząt na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn.

W ramach współpracy realizowane są zajęcia profilaktyczne i edukacyjno-informacyjne. Podczas prowadzonych programów resocjalizacyjnych, osadzeni wykonują także nowe urządzenia łowieckie i urządzenia wykorzystywane w gospodarce leśnej, które można spotkać w parkach i kompleksach leśnych na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn.

- Współpraca aresztu z nadleśnictwem to szereg wymiernych korzyści dla społeczeństwa, dla lasu, dla środowiska naturalnego. Jest to także niezwykle ważne przedsięwzięcie dla osadzonych, sprzyjające przywracaniu skazanych do społeczeństwa. Działanie na rzecz ochrony środowiska i ekologii wzmacnia poczucie odpowiedzialności, kształtuje właściwe nawyki dbania o najbliższe otoczenie, a możliwość wykonania profesjonalnych urządzeń gospodarki leśnej sprzyja nabywaniu nowych umiejętności zawodowych, ułatwiających w przyszłości zdobycie zatrudnienia. Udział skazanych w cyklicznych akcjach sprzątania lasu, takich jak w miniony weekend, to nieoceniona pomoc dla całego nadleśnictwa – jak podkreślają leśnicy – szczególnie w okresie trwającego grzybobrania. Wraz z grzybiarzami, niestety w lasach rośnie ilość śmieci, które dzięki skazanym, szybko zostają usunięte. To ważny element współpracy, który stale się rozwija i przynosi wymierne korzyści - przekazuje podporucznik Bartosz Muszyński, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Grójcu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie