1/18
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Studniówka to wyjątkowy wieczór na sto dni przed egzaminem...
fot. Facebook/Piotr Kozłowski

Studniówki 2022 w powiecie kozienickim. Uczniowie Zespołu Szkół numer 1 w Kozienicach bawili się w Pałacu Pod Dębami. Zobacz zdjęcia!

Studniówka to wyjątkowy wieczór na sto dni przed egzaminem dojrzałości. To wieczór, w którym klasowi chłopcy zmienią się w przystojnych mężczyzn, a dziewczęta w piękne kobiety, wszyscy z planami na przyszłość, pełni niepokoju, ale i nadziei. Zazwyczaj odbywa się ona w styczniu lub w lutym. W minionym roku tradycja ta została przerwa z powodu pandemii i związanymi z nią obostrzeniami. Choć pandemia cały czas trwa, w tym roku wiele szkół postanowiło zorganizować tradycyjne bale.

W piątek, 28 stycznia, w Pałacu Pod Dębami w Nowej Woli swoją studniówkę mieli maturzyści z Zespołu Szkół numer 1 w Kozienicach. Organizatorzy serdecznie powitali Pana Dyrektora Ryszarda Zająca, Grono Pedagogiczne, zaproszonych gości oraz oczywiście tegorocznych maturzystów.

Zgodnie z tradycją bal rozpoczęły takty poloneza, poprzedzone recytacją Inwokacji z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Uczniowie w pięknym stylu wykonali figury tańca, których nauczyli się pod okiem choreografa Pana Romana Pawelca. Z dumą i wzruszeniem przyglądali się maturzystom rodzice, zaproszeni goście oraz wychowawcy, którzy jako wyraz wdzięczności od swoich podopiecznych dostali wspaniałe bukiety kwiatów.

Po taktach poloneza przyszedł czas na podsumowania i życzenia. Dyrektor Ryszard Zając przypomniał, w jak wyjątkowej sytuacji przygotowywali się do egzaminu dojrzałości tegoroczni maturzyści, którzy od kilku lat łączyli naukę stacjonarną z lekcjami prowadzonymi w trybie zdalnym. Życzył im, aby z napotykanych trudności potrafili wyciągnąć naukę i mądrość, które pomogą im wkroczyć w dorosłość.

Rodzice wyrazili wdzięczność wobec Dyrekcji szkoły oraz nauczycieli za trud i poświęcenie, włożone w edukację i wychowanie młodych ludzi w szczególnie trudnej sytuacji pandemii, która wymagała zmiany dotychczasowych sposobów prowadzenia lekcji.

Przedstawiciele maturzystów potwierdzili swoje piękne, choć krótkie wspomnienia z lat szkolnych. Zapewnili, że wyruszają w dorosłość dobrze przygotowani i dzięki wsparciu nauczycieli czują się na siłach, aby sprostać wyzwaniom, które ich czekają.

Zaproszeni goście w pełnych życzliwości słowach życzyli maturzystom satysfakcjonujących wyników egzaminów, realizacji marzeń i planów oraz rozwagi podczas dokonywania ważnych życiowych wyborów. Wszyscy zapewniali, że trzymają kciuki za młodych ludzi, wierzą w ich możliwości i przyszłe sukcesy. Co potwierdzono uroczystym toastem i długo wyczekiwana zabawa mogła się rozpocząć. Ostatnie chwile beztroskiej radości przed egzaminami maturzyści wykorzystali z charakterystycznym dla siebie entuzjazmem i energią.

Uczniowie bawili się wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszonymi gośćmi.

Zobaczcie kolejne zdjęcia >>>

Zobacz również

Pik i Posiadała piłkarzami Radomiaka. Co daje z Radeckim, Świdzikowskim i Sokołem?

Pik i Posiadała piłkarzami Radomiaka. Co daje z Radeckim, Świdzikowskim i Sokołem?

Będzie remont ulicy Wiertniczej? Wszystko w rękach radomskich radnych (ZDJĘCIA)

Będzie remont ulicy Wiertniczej? Wszystko w rękach radomskich radnych (ZDJĘCIA)

Polecamy

Wirus małpiej ospy w szczepionce przeciwko COVID-19?

Wirus małpiej ospy w szczepionce przeciwko COVID-19?

Zachodnie firmy uciekają z Rosji. Kreml ma pomysł, jak temu zaradzić

Zachodnie firmy uciekają z Rosji. Kreml ma pomysł, jak temu zaradzić

Putin ma wielki problem. „Partia wojny” żąda krwi

Putin ma wielki problem. „Partia wojny” żąda krwi

Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie