MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święcenia Kapłańskie w radomskiej Katedrze. Przyjęło je z rąk biskupa Marka Solarczyka aż dziewięciu diakonów

Marcelina Różycka
Marcelina Różycka
Biskup Solarczyk wyświęcił dziewięciu nowych kapłanów w radomskiej Katedrze
Biskup Solarczyk wyświęcił dziewięciu nowych kapłanów w radomskiej Katedrze Facebook/biskup Marek Solarczyk
W sobotę, 25 maja w radomskiej Katedrze miała miejsce wielka uroczystość. Podczas mszy świętej biskup radomski Marek Solarczyk udzielił święceń dziewięciu diakonom, absolwentom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Diecezja radomska ma teraz aż dziewięciu nowych kapłanów. Zobacz zdjęcia.

Święcenia kapłańskie w Radomiu. Dziewięciu nowych kapłanów w diecezji radomskiej

W sobotę 25 maja Diecezja Radomska przeżywała wyjątkowe chwile. W radomskiej katedrze, podczas mszy świętej, biskup Marek Solarczyk udzielił święceń kapłańskich dziewięciu diakonom. Był to moment długo oczekiwany zarówno przez samych diakonów, jak i przez wiernych zgromadzonych w katedrze, aby być świadkami tego doniosłego wydarzenia.

Homilię podczas liturgii święceń kapłańskich w radomskiej Katedrze wygłosił biskup radomski Marek Solarczyk. Zobaczcie zapis transmisji.

Święcenia są kulminacyjnym punktem długiej drogi formacji i przygotowania do pełnienia posługi kapłańskiej. Absolwenci Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, którzy przyjęli święcenia, przez lata przygotowywali się do tego momentu, zgłębiając tajniki wiary i nauki kościelnej, aby móc służyć wiernym i Kościołowi z pełnym poświęceniem.

Dla diecezji radomskiej jest to ważne wydarzenie, ponieważ nowi kapłani będą kontynuować misję ewangelizacyjną i duszpasterską w regionie. Ich posługa jest niezbędna dla życia duchowego społeczności, dlatego ich przyjęcie do grona duchowieństwa spotkało się z wielkim entuzjazmem i radością wśród wiernych.

Zobacz zdjęcia ze święceń w radomskiej Katedrze

Święcenia przyjęli:

  • Piotr Auguścik, pochodzi z parafii pochodzenia: Świętego Aleksego w Przedborzu. Praktyki diakońskie w parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pionkach. Hobby: Muzyka, piłka nożna, siatkówka
  • Dawid Bukalski. Parafia pochodzenia: Miłosierdzia Bożego w Goździe, powiat radomski. Praktyki diakońskie w parafii Świętego Stefana w Radomiu. Hobby: Podróże, fotografia, film
  • Marcin Dębowski, parafia pochodzenia: Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sławnie koło Opoczna. Praktyki diakońskie w parafii Świętego Kazimierza w Radomiu. Hobby: Pismo Święte, muzyka kościelna, szachy, gra na instrumentach
  • Michał Gawęda, parafia pochodzenia: Świętego Wojciecha w Kraśnicy, Praktyki diakońskie w parafii Świętej Jadwigi Królowej w Radomiu. Hobby: Nowe technologie, sport
  • Mateusz Katanowski, Parafia pochodzenia: Przemienienia Pańskiego w Odrowążku, powiat konecki. Praktyki diakońskie w parafii w Orońsku. Hobby: Literatura, muzyka
  • Jan Paweł Klimek. Parafia pochodzenia: Świętego Łukasza Ewangelisty w Drzewicy. Praktyki diakońskie w parafii Świętego Łukasza w Radomiu. Hobby: Książki szczególnie fantastyka, jazda na motocyklu, muzyka, ciekawostki ze świata
  • Paweł Osiński. Parafia pochodzenia: Świętej Jadwigi Królowej w Radomiu. Parafia praktyk diakońskich: Świętej Rodziny w Radomiu. Hobby: Pismo Święte, muzyka, podróże.
  • Jakub Szczepańczyk. Parafia pochodzenia: Świętego Floriana i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wąchocku. Parafia praktyk diakońskich: w Małęczynie. Hobby: Muzyka, literatura, gra na gitarze
  • Filip Wincewicz. Parafia pochodzenia: Świętej Trójcy w Białobrzegach. Parafia praktyk diakońskich: Świętego Brata Alberta w Radomiu. Hobby: Teologia moralna, spacery, spotkania z ludźmi

Nowych kapłanów prezentowaliśmy:

Znaczenie święceń dla diecezji

Święcenia kapłańskie dziewięciu diakonom to nie tylko moment radosny dla samych nowo wyświęconych kapłanów, ale również wydarzenie o głębokim znaczeniu dla całej Diecezji Radomskiej. To świadectwo ciągłości i odnowy w Kościele, a także znak nadziei na przyszłość.

Wspólnota diecezjalna z radością przyjmuje nowych kapłanów, którzy będą pełnić swoją służbę w różnych parafiach i wspólnotach. Ich posługa kapłańska jest nieocenionym darem dla wiernych, którzy w nich znajdą przewodników duchowych, nauczycieli wiary i opiekunów w trudnych chwilach życia.

Nowi kapłani wnoszą ze sobą świeżość i nowe perspektywy do pracy duszpasterskiej, co jest szczególnie cenne w obliczu współczesnych wyzwań stojących przed Kościołem. Ich energia i zaangażowanie mogą przyczynić się do odnowy życia duchowego w diecezji, inspirować do głębszego życia w wierze i aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła.

Przyszłość i nadzieje

Przyjęcie święceń kapłańskich przez dziewięciu diakonów to nie tylko zakończenie jednego etapu w ich życiu, ale przede wszystkim początek nowego rozdziału, pełnego wyzwań i możliwości służby Bogu i ludziom. To moment, w którym nowi kapłani stają przed zadaniem realizacji swojej misji w konkretnych wspólnotach, z którymi będą związani.

Dla Diecezji Radomskiej jest to także czas nadziei i oczekiwania na owoce pracy nowych kapłanów. Ich zaangażowanie w działalność duszpasterską, edukacyjną i charytatywną będzie miało bezpośredni wpływ na życie wielu osób, pomagając im wzrastać w wierze i miłości.

Wszyscy wierni, a szczególnie młodzi ludzie, mogą znaleźć w nowo wyświęconych kapłanach inspirację i wzór do naśladowania. Ich świadectwo życia i posługi może stać się zachętą do głębszego zaangażowania w życie Kościoła i własny rozwój duchowy.

W obliczu wyzwań współczesnego świata, posługa nowych kapłanów jest promieniem nadziei i znakiem, że Kościół ciągle się odnawia i rośnie, odpowiadając na potrzeby duchowe i materialne swoich wiernych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie