Szydłowianka mistrzem jesieni. Wyniki "okręgówki"

/SzS/
W meczu na szczycie Szydłowianka pokonała Oskara, Łukasz Janik (z lewej) częśto walczył o piłkę z Grzegorzem Tomasikiem. W 6 minucie ten pierwszy zdobył jedynego gola Łuklasz Wójcik
W sobotnie popołudnie w Szydłowcu rozstrzygnęły się losy mistrzostwa jesieni w klasie okręgowej. Miejscowa Szydłowianka pokonała wicelidera, Oskara Przysucha i na półmetku ligi będzie na prowadzeniu.

Szydłowianka Szydłowiec - Oskar Przysucha 1:0 (1:0).
1:0 Janik 6.
Szydłowianka: Wieczorek - Łaciak, S. Jakubczyk, Drożdżał, Wiatrak, Walkiewicz (86 Miller), Gawor, P. Janik (73 Rafalski), Szyszka, Okła (58 Gaławanow), Ł. Janik.
Oskar: Studziński - Mateusz Stolarek, Kucharski, Moskwa, Tomasik (83 Ł. Sapieja), Obuch, K. Siwek, Kszczotek (87 D. Siwek), S. Stolarek (46 J. Sapieja), Wajszczuk (60 Pałgan), Płuciennik.
Gospodarze wygrali skromnie, ale jak najbardziej zasłużenie. Oskar, który dotąd był jedynym, niepokonanym zespołem, zawiódł w Szydłowcu. Gdyby nie golkiper, Jakub Studziński, goście przegraliby znacznie wyżej.

Zwolenianka Zwoleń - Proch Pionki 1:3 (0:0).
0:1 Hajduk 48, 0:2 Gębczyk 78, 1:2 Bachanek 80, 1:3 Grymuła 90 z karnego.
Zwolenianka: Drab - Maj (56 Jędra), Sobieszek, Kowalkowskk,. A. Krupa, Kopeć, Tęcza, Oleksik, Bachanek Kubica, Rogala, Karasiński (88 Pyrka)
Proch Staniszewski - Gebczyk, Molga, Klimowicz, Kołodziejczyk, Grymuła, Cichawa, Hajduk, Michalski, P. Krupa (783 Sałek), Szczepański, Orłowski
Mecz w Zwoleniu odbył się nieco w cieniu pojedynku na szczycie w Szydłowcu. A mimo to na stadionie Zwolenianki zasiadło około 500 widzów, była spora rzesza fanów Prochu i trzeba przyznać, że jak na klasę okręgową był prawdziwym świętem piłkarskim.

Ruszcovia Borkowice - Powiślanka Lipsko 1:2 (0:2)
0:1 Szewczyk 15, 0:2 Chudyba 40, 1:2 M. Gil 55
Ruszcovia: Skuza - Ludew, Szcześniak, Siudek Wojtunik,. M. Gil, raczyński (46 Grzyb), Najdzik, P. Gil, Konopka (80 Kiraga), Gębka (65 Krzepkowski).
Powiślanka: Chadała - Szewczyk, Zieba, Boguś, K. Rusin, Pastuszka (78 Fliszkiewicz), Krupa (89 Bzikot), Kłos, Kapsa, Gołda, Chudyba (82 Skorupa).
Nie udało się piłkarzom Ruszcovii wygrać i sprawić prezentu na 37 urodziny swojemu trenerowi, Arturowi Ludewowi. Co prawda Ruszcovia miała w końcowych minutach słupek, ale przed przerwą straciła dwa gole i miała mnóstwop szczęścia, bo lipszczanie dla odmiany trafili w poprzeczkę.

Sokół Przytyk - Skaryszewianka Skaryszew 1:1 (0:0).
1:0 Kroczak 78, 1:1 Stępniewski 90.
Sokół: Górski - Tarka, Jaweorski, Kapusta, Jurek (65 Prus), Żak (80 Matyja), Grzybowski (46 Kroczak), Soliński, Panek (55 Janiszewski), Skałbania.

Legion Głowaczów - Plon Garbatka 3:1 (2:0).
1:0 Bolek 33. 2:0 Krupa 44, 2:1 Kocyk 50, 3:1 Bolek 70.
Legion: Krynicki - H. Czubaj, Pawlonka, W. Czubaj, Krupa (77 M. Czubaj), Wolski, Marszałek, Osiński (55 Banach), Konopka (65 Ogonowski), Bolek, Fusiek.
W derbach powiatu kozienickiego niespodzianki nie było. Plon przegrał kolejne spotkanie i spadł na ostatnie miejsce.

Zodiak Sucha - Oronka Orońsko 1:0 (0:0).
1:0 Chudziński 47.
Oronka: Boruch - Bączek, Gumulak, Kuźmiński, Rzechowski, (46 P. czarnecki), Olejarza, Śledź, Osobiński, Stopa, 70 R. Olejarz),K. Czarnecki, Arak (65 Wieczorek).

Sadownik Błędów - Iłżanka Kazanów 4:3 (3:1)
1:0 Krawczyk 15, 2:0 Boroń 25, 2:1 Chmielewski 28, 3:1 Lisiecki 35, 3:2 Dębski 60, 3:3 Chmielewski 65, 4:3 P. Bilski 85
Sadownik Krawczak - Romanek, Lisiecki, Kowalczyk, Czarnecki, P. Bilski, Krawczyk, D. Zaradkiewicz, Ziółkowski (40 R. Zaradkiewicz), Boroń (90 Gryczka), Maciak (80 Kopeć).
Iłżanka: Wurman - K. Dypa, Kosowski, Gleguła, Korczak (80 Jaśkiewicz), Rutkowski, Ćwiklak, Oleksik, Michalik, Chmielewski, Dębski.
- Nareszcie zagraliśmy dobry mecz i miałem wreszcie wszystkich graczy do dyspozycji - cieszył się Stanisław Bilski, trener Sadownika.

Zawisza Sienno - KS Potworów 2:0 (0:0).
1:0 M. Klaus 51, 2:0 A. Rożek 58.
Zawisza: Pisarek - Kamiński, Dudek, Tusiński, G. Wójcik, Bajor, Strąk, M. Klaus (78 Młynek), M. Wójcik (84 Sitek), Rożek (72 Radzimowski), Sobkiewicz.
Potworów przed przerwą był zespołem lepszym i stworzył sobuie kilka dogodnych okazji, ale ich nie wykorzystał.
Więcej o meczach klasy okręgowej w poniedziałekowym "Echu Sportowym"