Szydłowianka przegrała w ostatniej minucie. Wysoka przegrana Jodły Jedlnia

/W.Ł./
Andrzej Drachal zagrał w Orle Wierzbica.
Andrzej Drachal zagrał w Orle Wierzbica. Włodzimierz Łyżwa
Piłkarze nożni Szydłowianki Szydłowiec przegrali 2:3 z Łysicą Bodzentyn, tracąc gola w ostatniej minucie meczu. Aż 8:0 wygrał Wulkan Zakrzew z Jodłą Jedlnia Letnisko. Oto nasze relacje.

Orzeł Wierzbica - Polonia Iłża 1:1 (1:0), Jaśkiewicz - Wasilewski.
Orzeł, 1 połowa: Witaszek - Adach, Chamerski, Jaśkiewicz, Rojek, Orzechowski, Wójcik, Tuzimek, P. Jarząbek, Drachal, Kosela.
Orzeł, 2 połowa: Jastrzębski - Mazur, Zieliński, Ankurowski, S. Stąpór, Czarnecki, Kosela, P. Jarząbek, Stawczyk, Woskowicz, Marczak.
Polonia: Prasek - Trojanowski, Godzisz, Lewandowski, Stolarek, Jopek, Banaszkiewicz, Pełka, Wasilewski, Teboh, Bartosiak oraz Chudziński, Kłos, Łęcki, Kaczmarczyk, Kozieł, Pryciak, Adamus.

DRACHAL W ORLE
Obydwa zespoły w zimowym okienku transferowym czeka spora rewolucja kadrowa. Orzeł stracił już czterech zawodników. W meczu z Polonią, Rafał Stąpór sprawdzał kilku nowych piłkarzy. Kogo? Andrzeja Drachala z Plonu Garbatka (grał już w Orle), Mikołaja Chamerskiego, Adriana Jaśkiewicza z Broni Radom, Konrada Rojka z Wulkana Zakrzew, Mariusza Witaszka z Zorzy Kowala, Damiana Adacha i Bartosza Wójcika z Radomiaka. Nie zagrali kontuzjowani Przemysław Śliwiński i Damian Stanisławski.

Z Polonii ubyło też kilku graczy, Karol Stępniewski do Sokoła Przytyk, Oskar Bawor i Marcin Wiatrak do Mazowsza Grójec i Wojciech Molęda, który poświęcił się sprawom zawodowym. Z gry w iłżeckiej drużynie zrezygnował Marcin Niewczas, a Marcin Kacprzak leczy kontuzję. Trener Dominik Rokita sprawdzał przydatność do gry w jego zespole kilku nowych futbolistów. Piotra Praska, Bartosza Pełkę, Tomasza Bartosiaka, Arkadiusza Chudzińskiego z Broni Radom, Marcina Trojanowskiego z Prochu Pionki, Łukasza Jopka z Zamłynia Radom, Krzysztofa Banaszkiewicza z Centrum Radom i Michała Wasilewskiego z Pilicy Białobrzegi. Przeciwko Orłowi nie zagrali narzekający na urazy, Konrad Gut i Radosław Cheda.

Szydłowianka Szydłowiec - Łysica Bodzentyn 2:3 (0:2), Okła 60, 68 - Michta 30, 42, Mojecki 90.
Szydłowianka: Wieczorek (46 Furman) - Suwara (46 Gut), S. Jakubczyk, M. Kobylarczyk, Gawor (46 Zagórski) - Drożdżał, Grymuła (46 Ł. Jakubczyk), Gołda, Konopka (46 Okła) - Miller (46 P. Kobylarczyk), Ł. Janik.

TRENER ZAMYKA KADRĘ

Szydłowianka słabo wypadła w pierwszej połowie, gdzie rywale dominowali i strzelili dwie bramki. Dużo lepiej wyglądała gra podopiecznych trenera Andrzeja Koniarczyka po przerwie. W ciągu kilku minut dwukrotnie do bramki trafił Łukasz Okła i wynik był sprawą otwartą. Nasza drużyna kontrolowała grę i była bliska zdobycia kolejnej bramki, jednak w ostatniej minucie to rywale przeprowadzili ładna akcję i w dużym zamieszaniu jeden z piłkarzy Łysicy skierował futbolówkę do siatki. Po tym spotka-niu szydłowiecki szkoleniowiec poinformował, że chce zamknąć kadrę. - Listę piłkarzy przedstawię zarządowi i będę spokojnie czekał na jej zatwierdzenie - mówi trener Koniarczyk.

Mazowsze Grójec - Perła Złotokłos 1:1 (0:1), Frączek dla Mazowsza.
Mazowsze, 1 połowa: Studziński - Kalinowski, Wiatrak, Michalski, Rolak, Mazur, Rawa, Białecki, Zawadzki, Grodzki, Frączek.
Mazowsze, 2 połowa: Strzyga - Kalinowski (70 Dąbrowski), Wiatrak, Białecki, Ucinek, Sobczak, Bawor, Baranowski, M. Nojek, Pawłowski, Grodzki (70 Frączek).

Z PILICY
Grójecki klub jest bliski pozyskania dwóch graczy Pilicy Białobrzegi, Dariusza Rolaka i Marcina Mazura. W Mazowszem trenuje także Mateusz Pawłowski z Mogielanki Mogielnica. - To jest ciekawy chłopak z bardzo dobrymi warunkami fizycznym i sporo już umiejący. Nie jest wykluczone, że będziemy się starali się pozyskać - mówi Bolesław Strzemiński, trener Mazowsza.

Energia Kozienice - Sokół Przytyk 2:1 (0:0), Czaplarski, Kłos - Lament.
Energia: Matysiak (46 Kowalczyk) - Mazur, Dryk, Molenda, Cieniuszek, Pełka, Chmielewski, Kłos, Giziński, Czaplarski, Seremak oraz Strzelczyk, Stępiński.

Z RZUTU ROŻNEGO
Pierwsi gola strzelili piłkarze Sokoła. Michał Lament poko-nał bramkarza Energii bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Wyrównał doświadczony Edward Czaplarski, bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego. Zwycięskiego gola strzelił Konrad Kłos, pakując piłkę pod poprzeczkę.

Wulkan Zakrzew - Jodła Jedlnia Letnisko 8:0 (3:0), Syta i Turczyk po 3, Krajewski 2.
Wulkan: Lutkowski - Stolarek, Mortka, Kałowski, Gromski, R. Gil, Stolarczyk, Zięba, K. Tyczyński, Syta, Stanisławski oraz Senator, Seredziński, Bielawski, Krajewski, Turczyk, D. Gil, L. Tyczyński.

Wulkan Zakrzew uzupełniony piłkarzami juniorami Beniaminka Radom bardzo wyraźnie pokonał Jodłę Jedlnia Letnisko.