Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Telewizyjne bezpłatne badania w M1 w Radomiu (zdjęcia)

Tomasz DYBALSKI, [email protected]
- Przyjechaliśmy do Radomia, bo statystyki pokazują, że u was są największe kolejki do specjalistów – tłumaczy Izabela Filc – Redlińska.
- Przyjechaliśmy do Radomia, bo statystyki pokazują, że u was są największe kolejki do specjalistów – tłumaczy Izabela Filc – Redlińska. Tadeusz Klocek
Można się przebadać jeszcze do godziny 18.

[galeria_glowna]

- Przyszłam na USG tarczycy, bo tu mogę je zrobić za darmo, bez kolejki i dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy – mówiła radomianka Teresa Linowsk
- Przyszłam na USG tarczycy, bo tu mogę je zrobić za darmo, bez kolejki i dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy – mówiła radomianka Teresa Linowska. Tadeusz Klocek

- Przyszłam na USG tarczycy, bo tu mogę je zrobić za darmo, bez kolejki i dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy - mówiła radomianka Teresa Linowska.
(fot. Tadeusz Klocek)

Radomianie mogą za darmo i bez kolejek zasięgnąć porady lekarza, zmierzyć ciśnienie, sprawdzić poziom cukru, czy zrobić badanie USG.

W niedzielę do centrum handlowego M1 przyjechała ekipa telewizji TTV, która przygotowuje serial dokumentalny "Bez recepty". W Radomiu, podobnie, jak w kilku innych miastach w Polsce stanęła mobilna przychodnia, w której dyżurują lekarze interniści oraz ginekolog i endokrynolog. Wykonują też badania ciśnienia krwi, poziomu cukru, czy USG jamy brzusznej albo tarczycy.

NAJDŁUŻSZE KOLEJKI W WOJEWÓDZTWIE

- Do Radomia przyjechaliśmy także dlatego, że statystyki pokazują, że w waszym mieście są największe kolejki do specjalistów - mówi Izabela Filc - Redlińska, prowadząca program, wieloletnia dziennikarka medyczna.

Beata Tabak, producentka programu "Bez recepty" tłumaczy, że dzięki niemu uda się zachęcić Polaków do regularnych badań.

- Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest profilaktyka, ale u nas to problem. Robimy to, z czym trudności ma Narodowy Fundusz Zdrowia - mówi.

- W naszym programie chcemy pokazać, jak ważna jest profilaktyka. Robimy to, z czym Narodowy Fundusz Zdrowia ma trudności – mówią Beata Tabak, producent
- W naszym programie chcemy pokazać, jak ważna jest profilaktyka. Robimy to, z czym Narodowy Fundusz Zdrowia ma trudności – mówią Beata Tabak, producent programu „Bez recepty” i Anna Włodarska, kierownik produkcji Tadeusz Klocek

- W naszym programie chcemy pokazać, jak ważna jest profilaktyka. Robimy to, z czym Narodowy Fundusz Zdrowia ma trudności - mówią Beata Tabak, producent programu "Bez recepty" i Anna Włodarska, kierownik produkcji
(fot. Tadeusz Klocek)

NIE BADAMY SIĘ

Filc - Redlińska dodaje, że Polacy nie badają się regularnie z dwóch powodów. - Po pierwsze u nas jest przekonanie, że dopóki mnie nie boli, to jestem zdrowy, a to podejście błędne - wyjaśnia.

Głównym powodem jest jednak fakt, że do specjalistów i na badania ciężko się dostać. - Badania, które dziś wykonujemy wydają się być tymi podstawowymi, ale okazuje się, że albo trzeba na nie czekać kilka miesięcy, albo zrobić je prywatnie, a to kosztuje nawet kilkaset złotych - mówi Izabela Filc - Redlińska.

NIE MAMY ZDROWIA

Ekipa programu wcześniej odwiedziła kilka innych miast w Polce. - Liczbą osób, u których znaleźliśmy jakieś dolegliwości zaskoczyła nawet naszych lekarzy - mówią autorzy "Bez recepty".

Na podstawie materiału zrealizowanego w Radomiu i innych miastach powstanie 16 odcinków programu bez recepty, które będą emitowane od niedzieli, 7 kwietnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie