Trenerzy ocenili mecz Stali Mielec z Radomiakiem Radom. Constantin Galca: – Rywale byli bardziej przebiegli. Zobacz wideo

Maciej Kwiatkowski
Trener Constantin Galca podsumował mecz ze Stalą Mielec.
Trener Constantin Galca podsumował mecz ze Stalą Mielec. Maciej Kwiatkowski
Stal Mielec pokonała Radomiaka Radom 2:0 i to gospodarze do tabeli rozgrywek PKO Ekstraklasy zapisali trzy cenne oczka. Oto co po spotkaniu powiedzieli szkoleniowcy obu zespołów.

Trenerski dwugłos po meczu Stali z Radomiakiem

Trener PGE Stali Mielec – Kamil Kiereś:
Za nami bardzo trudne spotkanie z drużyną, która w ostatnich spotkaniach zaprezentowała się bardzo ofensywie. To drużyna, która stwarza dużo sytuacji, mówię o Radomiaku. My, z kolei dwa tygodnie temu wygraliśmy tutaj, ale przed tygodniem przegraliśmy w Częstochowie i po tym meczu można było mieć zarzuty do siebie. Dlatego z pozycji tego ostatniego meczu istotna była gra o trzy punkty. Był to bardzo ważne spotkanie dla kibiców, zawodnicy też o tym wiedzieli i to też była dla nas dodatkowa motywacja. Z przebiegu rywalizacji, wydaje mi się, że dobrze weszliśmy w to spotkanie, bo zaczęliśmy go z pozycji posiadania piłki, z pozycji wysokiego pressingu. TO trwało do około do 20 minuty. Ćwiczymy systematycznie stałe fragmenty gry. Na początku sezonu nie były one naszym atutem, a tym razem się udało. Druga bramka padła po rzucie rożnym Radomiaka. Świetnie się obroniliśmy, wyszliśmy z kontrą. Można było odnieść wrażenie, że Gerstenstein nie podejmował dobrej decyzji, bo zamiast szukać kolegów, to sam kontynuował akcję i zdobył bardzo ważną bramkę. Prowadząc 2:0 czuliśmy presję. Pamiętaliśmy między innymi mecz z Cracovią. Mieliśmy założenia by bardziej agresywnie wyjść na drugą połowę i przesunąć ciężar gry na połowę rywala. Nie udało się tego zrobić i dużymi fazami drugiej połowy byliśmy w strukturze 5-4-1 w obronie, ale umiejętnie się broniliśmy. Każda zmiana miała coś na celu. Kai Meriluoto utrzymał piłkę w ataku. Też zmiana Leandro w końcówce dużo nam dała. Bramkarz Mateusz Kochalski nie zawodzi od początku sezonu, a teraz z tych sześciu rozegrał, chyba najlepsze swoje spotkanie w tych rozgrywkach. Zespół pokazał dużo determinacji. Gdy trzeba było bronić z poświęceniem, to tak robiliśmy. Ta wygrana ma znaczenie dla kibiców, ma znaczenie mentalne dla środowiska.

Trener Radomiaka - Constantin Galca:
Podsumowanie meczu jest takie, że rywale byli bardziej przebiegli. Zdobyli dwie bramki i później się cofnęli. W sporcie trzeba być sprytnym. Te sytuacje, po których Stal zdobywała gole, to wynikły z braku naszej koncentracji. Stal Mielec skorzystała z naszych błędów i doprowadziła korzystny wynik do końca spotkania.