MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa walka o szkoły. Szykuje się protest odzieżówki

ik
Z transparentami i petycją przymaszerują w piątek pod radomski Urząd Miejski.

Wysłuchają przedstawicieli

Wysłuchają przedstawicieli

Na wtorek zaplanowane jest kolejne posiedzenie specjalnego zespołu do spraw reorganizacji radomskiej oświaty. Jego członkowie wysłuchają przedstawicieli szkół i placówek, w których planowane są zmiany. Każda z delegacji będzie miała do dyspozycji godzinę. Jako pierwsi, już o godzinie 8 swoje argumenty przedstawią reprezentanci szkoły podstawowej numer 8.

Uczniowie i nauczyciele odzieżówki nie chcą połączenia z Zespołem Szkół Zawodowych. - Ludzie stracą pracę, a obie szkoły na tym stracą - argumentują.

Połączenie Zespołu Szkół Odzieżowych Stylizacji i Usług oraz Zespołu Szkół Zawodowych top jeden z pomysłów na reorganizację radomskiej oświaty. Jej celem mają być oszczędności dla miasta.

SĄ PRZECIW

Obie szkoły mieszczą się w jednym budynku. Magistrat wyliczył, że po połączeniu w kasie miejskiej zostałoby 400 tysięcy złotych. Pracę straciłoby osiem osób, między innymi dyrektor i wicedyrektor oraz przedstawiciele administracji szkół.

- Chcemy pozostać autonomiczną szkołą - piszą w petycji przedstawiciele odzieżówki.

BĘDZIE PROTEST

Uczniowie i rodzice w piątek przyjdą z transparentami przed Urząd Miejski. Jak mówią chcą przedstawić swoje argumenty i wyrazić sprzeciw wobec planów miasta.

Przekonują między innymi, że szkoła poszerzyła ofertę edukacyjną, powstały miejsca pracy. Przypominają, że trwa reforma oświatowa w szkolnictwie ponadgimnazjalnym i czas na zmiany organizacyjne w obu szkołach jest teraz bardzo zły.

Przypominają, ze już raz w ramach oszczędności ich szkoła przechodziła reorganizacje i została przeniesiona z ulicy Kilińskiego na ulicę Śniadeckich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie