Trwają finały mistrzostw Polski juniorów. Jak idzie Czarnym Radom?

/sid/
Jakub Wachnik (przy piłce) został najlepszym zawodnikiem Czarnych Radom w wygranym 3:2 meczu ze Skrą Bełchatów J. Stobiecki
Najnowsze informacje z turnieju.

Siatkarze Czarnych Radom pokonali po niezwykle emocjonującym spotkaniu 3:2 Skrę Bełchatów. Tym samym podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego przybliżyli się do strefy medalowej rozgrywanego w Radomiu finału mistrzostw Polski juniorów.

Emocje zaczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W pierwszych minutach rozgrzewki, rozgrywający Dominik Kiernoz, skręcił nogę. Koledzy z drużyny i trenerzy zamiast przygotowaniem do meczu zajęli się poszkodowanym siatkarzem. Początkowo wydawało się, że sytuacja nie wpłynęła negatywnie na radomian. Zaczęli pewnie, szybko obejmując prowadzenie. Jednak rywale nie zamierzali rezygnować i po kilku nieskończonych kontrach radomian przejęli inicjatywę. Przez długi czas Skra utrzymywała prowadzenie, a miejscowi wyrównali dopiero po asowej zagrywce Piotra Orczyka. Zacięta walka trwała do końca, a losy seta rozstrzygnął rozgrywający Łukasz Zugaj, zaskakując rywali atakiem z drugiej piłki.

Zacięty pierwszy set był dopiero przedsmakiem emocji, jakie czekały kibiców w kolejnych odsłonach. W drugim secie, chociaż Czarni byli bliscy wygrania, o zwycięstwie Skry zadecydowała walka na przewagi. W trzeciej partii Czarni przegrywali początkowo czterema punktami, by szybko odrobić stratę i pewnie wygrać. W kolejnym ponownie zaczęły się mnożyć błędy, czego konsekwencją było doprowadzenie przez ekipę z Bełchatowa do tie breka. Decydujący set lepiej rozpoczęli goście. Czarni nie złożyli broni i poderwali się do walki. W końcówce obie drużyny miały szanse na zakończenie seta, ale szczęście dopisało Czarnym, którzy odnosząc drugie zwycięstwo znacznie przybliżyli się do miejsca w półfinale i walki o medale. W piątek, w ostatnim pojedynku grupowym finału Czarni zagrają z Delic-Polem Częstochowa.

Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Czarnych, Jakub Wachnik.

Czarni Radom - Skra Bełchatów 3:2 (25:23, 25:27, 25:19, 21:25, 20:18).
Czarni: Zugaj, Łapszyński, Orczyk, Wachnik, Grzechnik, Jerzyna - Jędraszek (libero) oraz Faryna, Słomka, Boguś (libero).