Trzecia liga. Pilica Białobrzegi pokonała Legię II Warszawa 3:1. Pilica będzie miała nowego piłkarza, Igora Korczakowskiego

Włodzimierz Łyżwa
Michał Dobkowski (z piłką) strzelec pierwszego gola dla Pilicy w meczu z Legią II Warszawa. facebook Pilica Białobrzegi
W meczu drugiej kolejki trzeciej ligi, Pilica Białobrzegi pokonała Legię II Warszawa 3:1.

Pilica Białobrzegi - Legia II Warszawa 3:1 (1:0)
Bramka: Michał Dobkowski 43, 2:0 Marcin Rawski 53, Konrad Paterek 69 - Arkadiusz Ciach 83 z karnego.
Pilica: Adamczyk - Kencel (83 Żurawski), Walasek, Klinicki, Uziębło - Dobkowski (72 Niedziela), Rawski, Michalski (90 Bykowski), Zawadzki (72 Imiołek), Winiarski - Paterek.
Legia II: Miszta - Macenko (46 Konik), Astiz, Widejko - Niski (73 Wiśniewski), Noiszewski (55 Pierzak), Ciepiela, Dzięgielewski (46 Skwierczyński) - Nawotka, Ciach, Włodarczyk (73 Gościniarek)

Tomasz Grzywna, trener Pilicy Białobrzegi na mecz z rezerwami mistrza Polski desygnował ten sam skład co zagrał w pierwszej kolejce ze Zniczem Biała Piska.
Tuż przed przerwą bramkarza stołecznego zespołu, Cezarego Misztę pokonał Michał Dobkowski, a kilka minut po zmianie stron, kapitan zespołu gospodarzy, Marcin Rawski. Pilica cały czas zagrażała bramce Legii i w 69 minucie, gola strzelił Konrad Paterek.
W samej końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki. Bramkę dla Legii zdobył w 83 minucie z rzutu karnego Arkadiusz Ciach. W polu karnym faulowany był Tomasz Nawotka.
Legię od wyższej porażki uchronił bramkarz Cezary Miszta, kiedy w pierwszej połowie wygrał dwa pojedynki sam na sam z graczami Pilicy.

- Pilica wygrała zasłużenie, była bardziej agresywna, zdecydowana, konsekwentnie realizowała swój plan. My zaliczyliśmy klasyczny falstart - stwierdził trener Legii II, były piłkarz Pilicy Marek Gołębiewski.

- Zawodnicy zostawili na boisku masę zdrowia, zneutralizowali Legię, dobrze reagowali na boiskowe wydarzenia, byli skuteczni, choć mogliśmy prowadzić wyżej już przed przerwą. Słabsza końcówka była wynikiem wcześniejszej harówki, ale zamknęliśmy ten mecz już wcześniej i wygrana nam się należała - cieszył się trener Pilicy Tomasz Grzywna.

Pilica Białobrzegi od poniedziałku będzie miała nowego zawodnika, Igora Korczakowskiego, ostatnio piłkarza Górnika Łęczna. Futbolista ten gra na pozycji środkowego pomocnika.