Trzynaście medali radomskich lekkoatletów w mistrzostwach niepełnosprawnych

/sid/
Alicja Fiodorow zdobyła dwa srebrne medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski niepełnosprawnych T. Klocek
Zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski niepełnosprawnych spisali się znakomicie

Zawody rozegrane zostały na stadionie w Bydgoszczy. Radomski klub reprezentowało 11 osób, w tym paraolimpijczycy, Alicja Fiodorow, Marcin Awiżeń i Mariusz Tubielewicz. Ze względów organizacyjnych, różne grupy niepełnosprawnych sportowców startowały wspólnie, a ich wyniki były przeliczane przy pomocy określonych współczynników. Dlatego, chociaż radomscy lekkoatleci dobiegali do mety jako pierwsi, nie stawali na najwyższych stopniach podium.

Trzy "krążki" wywalczył rekordzista paraolimpiady w biegu na 800 metrów, Awiżeń. Podopieczny Jacka Szczygła był drugi na 800 i 1500 metrów. Trzecie miejsce zajął w biegu na 400 metrów. Sprinterka, Fiodorow zdobyła dwa srebrne medale w biegach na 100 i 200 metrów. Trzeci z uczestników igrzysk paraolimpijskich, Tubielewicz zdobył "srebro" w biegu na dystansie 5000 metrów.

Znakomicie spisał się Jacek Żyła, który został wicemistrzem Polski w biegu na 400 metrów oraz zawodnicy startujący w konkurencjach technicznych. Anna Płodzik wywalczyła srebrny medal w pchnięciu kulą i brązowy w rzucie dyskiem, Milena Mazur dwa "brązy" w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą, Grzegorz Krześniak brązowy medal w rzucie oszczepem, a Adam Witek stanął na najniższym stopniu podium w rzucie maczugą.

W klasyfikacji klubowej zawodnicy Startu zajęli wysokie, 2. miejsce. Fiodorow i Awiżeń, w dalszej części sezonu będą przygotowywać się do startu w mistrzostwach świata niepełnosprawnych, które rozegrane zostaną na przełomie grudnia i stycznia w Nowej Zelandii.