Radomianie Daniel Kossowski i Janusz Popławski zdobyli medale na Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Seniorów

Barbara Koś
Barbara Koś
Nasi medaliści (od lewej): Daniel Kossowski i Janusz Popławski.
Nasi medaliści (od lewej): Daniel Kossowski i Janusz Popławski. Archiwum Janusza Popławskiego
Podczas Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Seniorów radomianie Daniel Kossowski i Janusz Popławski zdobyli medale.

Radomscy medaliści Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters

Na 14 Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters, które odbywały się 17-23 marca w Toruniu, pośród ponad 3400 zawodników z 38 krajów Europy i 18 spoza Starego Kontynentu, startowała dwójka atletów z Radomia: Daniel Kossowski w kategorii M 40 i Janusz Popławski M 75.

Radomianie zdobyli 4 medale: złoty, srebrny i 2 brązowe.

Daniel Kossowski wraz z kolegami wygrał sztafetę 4 x 200 metrów, natomiast Janusz Popławski zajął 3 miejsce w konkursie skoku w dal oraz otrzymał brązowy i srebrny medal za udział w sztafecie 4 x 200 metrów oraz sztafecie mieszanej.

Daniel Kossowski, przedsiębiorca, to radomski lekkoatleta. Jest laureatem wielu sportowych konkursów.

Janusz Popławski z kolei jest znanym radomskim artystą plastykiem. Urodził się w 1948 roku w Radomiu, studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 1975 roku obronił dyplom z grafiki. Jak sam określa, zajmuje się w sztuce realizmem metafizycznym, ale jest w stanie namalować i kopię dzieła Matejki.

Popławski jest znany z małej formy. Wiele z nich zachwyca nie tylko treścią, ale i doskonałą techniką, precyzją oddania detalu, rozpiętością tematów, ich interpretacją czy ujęciem.

Ale radomski malarz jest też znany z wielu sukcesów sportowych. Od lipca 2015 roku jest uczestnikiem wielu sportowych turniejów, a co ważne - przywozi z nich medale.

Radomski malarz i grafik jest aktualnie najstarszym radomskim Mastersem czynnie uprawiającym lekką atletykę.

- Zachęcam innych! - mówi Janusz Popławski.