Turniej minisiatkówki Spring Cup w Radomiu. Gospodynie na podium

/sid/
W rywalizacji "trójek” pierwszy zespół Trzynastki Radom w wkładzie Zuzanna Górecka, Anna Karaś i Maria Kurek zajął 2. miejsce J. Stobiecki
Drużyn gospodyń, Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzynastka Radom, nie zabrakło na podium towarzyskiego turnieju minisiatkówki dziewcząt Spring Cup. W rywalizacji "trójek" radomianki zajęły drugie miejsce, a w "czwórkach" trzecie miejsce.

Klasyfikacja końcowa i składy

"Dwójki" (rocznik 2001): 1. Esperanto Warszawa, 2. UKS Aleksandrów Łódzki, 3. SPS Węgrów, 4. MUKS Trzynastka II Radom (Nikola Kościołek, Maria Woźniak, Oliwia Mika), 10. Trzynastka V (Weronika Malinowska, Julia Domagała), 12. Trzynastka III (Dominika Kaczor, Aleksandra Mścichowska), 14. Trzynastka IV (Aleksandra Kapturska, Aleksandra Miluć, Kamila Brzeźniak), 19. Trzynastka I (Iga Ozimska, Natalia Gasek); "trójki" (rocznik 2000): 1. UKS Lider Konstantynów Łódzki, 2. Trzynastka I (Zuzanna Górecka, Anna Karaś, Maria Kurek), 3. OPP Kołobrzeg, 8. Trzynastka III (Dominika Kępka, Wiktoria Smagłowska, Paulina Zaborowska), 11. Trzynastka II (Paula Janicka, Weronika Mularska, Julia Markiewicz, Aleksandra Bargiel); "czwórki" (rocznik 1999): 1. Esperanto, 2. Włókniarz Zgierz II, 3. Trzynastka II (Martyna Olejarz, Katarzyna Prygiel, Aleksandra Górniak, Paulina Kwapisiewicz, Sylwia Belka), 5. Trzynastka I (Adrianna Stobiecka, Marta Mantorska, Izabela Włodarczyk, Julita Molenda).

Turniej Spring Cup organizowany był w Radomiu po raz drugi. W minisiatkówce, zależnie od rocznika, grają zespoły dwu-, trzy- lub czteroosobowe plus ewentualne rezerwowe. W dwóch halach, przy Publicznym Gimnazjum nr 13 oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 34, rywalizowało łącznie ponad 250 młodych zawodniczek.

W rywalizacji uczennic klas czwartych, grających w "dwójkach" wystartowało 22 zespoły. Gospodynie, wystawiły aż pięć drużyn. Najlepiej spisał się drugi zespół, który wywalczył czwarte miejsce.

Równie liczną obsadę miał turniej "trójek", w którym wystartowały między innymi ubiegłoroczne wicemistrzynie kraju w tej kategorii wiekowej z Kołobrzegu. Z trzech zespołów radomianek najlepiej spisały się ubiegłoroczne finalistki mistrzostw Polski, Zuzanna Górecka, Anna Karaś, Maria Kurek, które wywalczyły 2. miejsce.

W najstarszej grupie wiekowej, do rywalizacji przystąpiło czternaście drużyn. W finałowej czwórce znalazł się drugi zespół trzynastki, który ostatecznie zajął wysokie 3. miejsce. Druga drużyna gospodyń wywalczyła w kategorii uczennic klas szóstych piąte miejsce. Najlepsze zespoły otrzymały puchary, dyplomy, wszystkie uczestniczki pamiątkowe koszulki. Nagrody wręczały między innymi zawodniczki pierwszoligowego Jadaru AZS Politechniki Radom, które także sędziowały część spotkań.