Tymex Liga Okręgowa. 26 kolejka. Radomiak II już awansował! Była wielka feta. Zobacz wyniki i tabelę

Stanisław Wróbel
Radomiak po wygranej z Gryfem Policzna i awansie! Więcej zdjęć z tego meczu oraz meczów Szydłowianka Szydłowiec - Orzeł Wierzbca,  Proch Pionki - Stara Błotnica i innych w tej kolejce na kolejnych slajdach.
Radomiak po wygranej z Gryfem Policzna i awansie! Więcej zdjęć z tego meczu oraz meczów Szydłowianka Szydłowiec - Orzeł Wierzbca, Proch Pionki - Stara Błotnica i innych w tej kolejce na kolejnych slajdach.
W sobotę 20 maja rozegrane zostały kolejne mecze radomskiej Tymex Ligi Okręgowej. Wielka feta odbyła się w Radomiu, gdzie rezerwy Radomiaka pokonały Gryfa Policzna i zapewniły już sobie awans do 5.ligi Zobaczcie zdjęcia i filmy z meczów 26 kolejki, wyniki i tabelę.

Oto wyniki rozgrywanej w sobotę i niedziele, 20 i 21 maja, 26.kolejki Tymex Ligi Okręgowej

Szydłowianka Szydłowiec-Orzeł Wierzbica 1:2(1:0)
Bramki: Łęzki 7 - Ankurowski B. 55, Kosela 59
Początek należał do Szydłowianki. Już w 7 minucie akcję na gola zamienił Jakub Łęcki i było 1:0 dla gospodarzy. Potem gra w w pierwszej połowie się wyrównała. W drugiej połowie Szydłowianka była mocno osłabiona. Z powodu kontuzji na drugą połowę nie wyszli Łęcki i Bartosik. Orzeł szybko to wykorzystał strzelajac dwa gole w 55 i w 59 minucie. Przy obu bramkach dla Orła asystował Dziurzyński.

Tak piłkarze Orła Wierzbica cieszyli się po zwycięstwie w Szydłowcu

Proch Pionki- KS Błotnica Stara 3:0(1:0)
Bramki: Cezary Kubryn 45 , Szymon Iwanowski 63 z rzutu karnego, Emil Więcek 81
Proch: 1. Wójcik – 4. Denkiewicz (81’, 17. Strzelecki), 5. Kapusta (kpt), 22. Iwanowski, 16. Szewczyk – 2. Bojek (80’, 14. Wrochna), 6. Gromski (76’, 7. Kołodziej), 15. Abaa (89’, 3. Piasek), 10. Gil (78’, 20. Więcek) – 11. Kubryn (73’, 8. J.Drab) – 15. Janiszewski (68’, 9. Szczepański).
Błotnica: 1. Grochala – 11. A.Dębski, 70. Jopek, 6. Michalak (80’, 78. Grymuła), 13. Babut – 9. Bernaś (kpt) (70’, 7. Barszcz), 17. Siwak, 19. K.Dębski, 8. Drachal, 77. Królikowski (63’, 16. Rychel) – 99. Bursa.

Warto podkreślić ,że Szymon Iwanowski zdobył dla Prochu Pionki gola numer 17. w tych rozgrywkach. Piłkarze Prochu Pionki wygrali siedem z ostatnich ośmiu spotkań. Trener Paweł Górak wyrównał w ten sposób swoją serię z rundy wiosennej 2022, kiedy prowadzony przez niego Proch zanotował osiem meczów bez porażki.

Po mecz trenerzy komentowali
Paweł Górak, Proch Pionki

Daniel Grymuła, KS Stara Błotnica

Gracja Tczów - Królewscy Jedlnia 4:3(1:2)
Bramki: Hebda 25, Kosowski 65, Karcz - dwie w 89 i 93 , obie z rzutów karnych - Wąsik 6, Gębczyk 45, Skalski 69
O wyniku zdecydowała końcówka meczu i dwa rzuty karne dla gospodarzy w ostatnich minutach meczu.

Gracja: Wargacki - Jeżmański, Korcz, Karasiński, Odzimkowski, Kosowski, J. Gleguła, Starzyk, Ł. Gleguła, Kopeć, Hebda.
Królewscy: Mazurek - Kruk, Tkaczyk, Kowalkowski, Kędzior (27 Rolnik), Klimkowski (75 Lis), Gębczyk, Wąsik, Skalski, Jurczak, Sałek.

Centrum Radom - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 1:2(0:1)
Bramki Daniel Krzanowski 19, Mariusz Białas 90 dla Pilicy
Centrum: Brzeziński - Czerwiński, Wiatrak, Warych, Szary - Kasprzyk, Więcaszek, Skałbania, Tworek - Osiej, Jedynak.

Oba zespołu stworzyły kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych. W dużej części spotkania to „ Centralni” przeważali ale nie potrafili udokumentować tego bramką. Pilica zagrała konsekwentnie w defensywie i to przyniosło sukces. Zwycieska bramka padła w 90 minucie. W drużynie gości na boisko wszedł trener Krzemiński, który zastąpił kontuzjowanego Wojciecha Leweckiego.

Radomiak II Radom - Gryf Policzna 5:0(5:0)
Maciej Klimas 10, Karol Kucharski 29, 34, 38, Mikołaj Majer 32
Radomiak: Jerke - Grotek, Kucharski, Wołczyński, Klimas, Łyko, Zbyszyński, Molendowski, Ziółek, Majer, Podsiadło oraz Procki, Leśniewski, Kozłowski, Konopka, Kucharski.

W meczu 26. kolejki Tymex Ligi Okręgowej drugi zespół Radomiaka wygrał 5:0 z Gryfem Policzna. i zapewnił sobie awans do V ligi! Podopieczni trenerów Macieja Lesisza i Jakuba Jastrzębskiego już do przerwy prowadzili 5:0, a hat-trickiem popisał się... środkowy obrońca, Karol Kucharski. W drugiej części gry Zieloni kontrolowali przebieg gry, mieli kolejne okazje do zdobycia bramki, ale spotkanie zakończyło się takim samym wynikiem, jak pierwsza połowa.

Mazowsze Grójec-Młodzik 18 Radom 4:1 (1:1)
Bramki: Sosnowski - dwie, Nojek, Prasek
Na początku drugiej połowy, bardzo poważnej kontuzji uległ napastnik Mazowsza, Michał Orłowski. Świetnie spisał się jego zmiennik - Kacper Sosnowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Pozostałe bramki dla gospodarzy zdobyli Mikołaj Nojek i Karol Prasek. Zwycięstwo nad Młodzikiem drużyna zadedykowała Michałowi Orłowskiemu,