Tymex Liga Okręgowa. Piłkarskie ostatki w rundzie jesiennej w okręgówce. Rzutem na taśmę Centrum Radom mistrzem jesieni!

Maciej Kwiatkowski
Takie warunki towarzyszyły meczowi Mazowsza Grójec z Pilicą
Takie warunki towarzyszyły meczowi Mazowsza Grójec z Pilicą Mazowsze Grójec
Tymex Liga Okręgowa. Poznaj wyniki ostatniej kolejki rundy jesiennej! Goli, jak i emocji nie brakowało. Centrum Radom dopiero w ostatniej minucie zdobyło gola z outsiderem Akcją Jastrzębia, który dał nie tylko zwycięstwo, ale i fotel lidera rozgrywek, po rundzie jesiennej. Pięć goli dla Szydłowianki zdobył Michał Duda!

Tymex Liga Okręgowa, ostatnia kolejka rundy jesiennej
Mazowsze Grójec - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 0:0

Lider rozgrywek miał wszystko w swoich rękach, a nawet nogach, by pokonując w derbach powiatu grójeckiego Pilice Nowe Miasto nad Pilicą, zapewnić sobie tytuł mistrza jesieni. Niestety problemy podopiecznych trenera Jerzego Engela jr tak naprawdę rozpoczęły się już przed pojedynkiem, a wszystko spowodowała niesprzyjająca grze aura. Obfite opady śniegu zmusiły organizatorów meczu do przełożenia go na sąsiadującą z główną naturalną murawą, tę sztuczną. Jak się miało okazać, gra na tego typu nawierzchni była sprzymierzeńcem czujnie broniącej się drużynie Pilicy. Choć to popularni "Sadownicy" zdominowali przebieg meczu i co rusz atakowali bramkę rywala, to gole w Grójcu nie padły. Mazowsze tym samym w dwóch ostatnich meczach zdobyło dwa punkty, po remisach właśnie z Pilicą oraz Jodłą Jedlnia.

Trener Jerzy Engel jr - ocenił mecz. Wideo Mazowsze Grójec.pl

KS Warka - Jodła Jedlnia Letnisko, mecz odwołany

Szansę na podreperowanie swojego bilansu punktowego i ewentualne wykorzystanie potknięcia Mazowsza miał zespół Klubu Sportowego Warka. Drużyna przed tygodniem rozgromiła Akcję Jastrzębia, a cztery gole zdobył wówczas Michał Madej. Niestety, ani kapitan zespołu w sobotę nie powiększył swojego dorobku, ani też jego koledzy nie dopisali ewentualnych, kolejnych punktów. Powód, złe warunki atmosferyczne. Pojedynek został więc odwołany.

KS Błotnica Stara-Orzeł Wierzbica - mecz odwołany

Podobnie, jak to miało miejsce w Warce, tak i w Starej Błotnicy, boisko nie nadawało się do gry. Organizatorzy meczu, postanowili więc w porozumieniu z Orłem Wierzbica, przełożyć pojedynek na inny termin.

Gracja Tczów-Królewscy Jedlnia 7:1 (5:1)
Bramki: Kosowski 2, Szczepanik, Korcz (k), samobójcza 2 - Cybulski.
Gracja: Wargacki - Karasiński, Markowski, Stawczyk (38 Gleguła), Wolszczak, Odzimkowski, Woźniak, Szczepanik, Starzyk, Korcz, Kosowski.
Królewscy: Piaseczny - Strzelecki (46 Kędzior), Pietrzyk (65 Żak), Mąkosa, Kruk, Cybulski (46 Klimkowski), Dąbrowski, Gębczyk, Lis (46 Witkowski), Jurczak, Sałek.

Ostre strzelanie w Tczowie. Tylko do przerwy w meczu ostatniej kolejki zespoły Gracji i Królewskich zdobyły sześć goli. W o wiele lepszych nastrojach byli miejscowi, którzy już po 18 minutach rywalizacji, prowadzili różnicą trzech bramek. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 5:1. Po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się: Bartosz Kosowski oraz Piotr Mąkosa, który w 86 minucie pokonał własnego bramkarza.

Centrum Radom - Akcja Jastrzębia 3:2 (1:1)
Bramki: Zakrzewski 2, Szary - dla Centrum.

Pojedynek w Radomiu, toczył się w bardzo trudnych warunkach. Boisko na szczęście zostało przygotowane do gry i podopieczni Sylwestra Sokoła, jak i zawodnicy Akcji, mogli rozegrać ostatni mecz w rundzie. Ku uciesze gospodarzy, to Centrum triumfowało 3:2, a decydujący o losach meczu gol padł w doliczonym czasie gry. Uzyskał go Łukasz Szary. Wcześniej dwukrotnie piłkę w bramce beniaminka umieszczał Przemysław Zakrzewski.

Powiślanka Lipsko - Polonia Iłża 6:0 (2:0)
Bramki: Król (k), Nogaj, Szczepanik, Skowroński, samobójcza, Borkowski.

Mecz derbowy z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe został przełożony i odbył się na drugiej, tak zwanej murawie, na górce. Ta przyniosła szczęście gospodarzom, którzy rozbili iłżan. W 12 minucie rzut karny na gola zamienił Daniel Król. Drugiego gola w tej części zdobył Damian Nogaj. Ledwo sędzia rozpoczął drugą połowę a trzeciego gola zdobyli miejscowi. To zasługa Macieja Szczepanika, który wykorzystał podanie od Romana Skowrońskiego. Chwilę później siódma bramkę w rundzie zdobył Skowroński. W 60 minucie było już 5:0, bo zawodnik Polonii zaskoczył swojego bramkarza. To nie był koniec goli, bo w 80 minucie wynik ustalił Patryk Borkowski, który wykorzystał podanie od Jakuba Cieciury.

Szydłowianka Szydłowiec - Zodiak Sucha 8:0
Bramki: Duda 5, Wnuk, Szymański, Kozicki

Bohater meczu w Szydłowcu mógł być jeden. Po kilku meczach bez zdobyczy goli, w końcu "odpalił" Michał Duda. jak, już snajper zaczął strzelać, to uzyskał aż pięć goli!

Zobacz gole z meczu Szydłowianki. Materiał dzięki mediom klubowym

Proch Pionki - Wulkan Zakrzew 3:1 (2:1)
Bramki: Gromski (6.), Bojek (33. - karny), Szczepański (90+3.) - S. Kiełbasa (18.).

Radość piłkarzy Prochu Pionki, po triumfie na Wulkanem. Wideo strona nieoficjalna Prochu