Tymex Liga Okręgowa - Szydłowianka pokonała lidera, choć do przerwy przegrywała. Teraz Mazowsze jest na szczycie!

Maciej Kwiatkowski
Szydłowianka w hicie grała z Prochem.
Szydłowianka w hicie grała z Prochem. Proch Pionki nieoficjalna strona
W sobotę oraz niedzielę rozgrywane są mecze w radomskiej Tymex Lidze Okręgowej. W hicie kolejki Szydłowianka Szydłowiec zdołała odrobić straty do Prochu Pionki i pokonała lidera rozgrywek, po 12. kolejkach. Potknięcie Prochu wykorzystało Mazowsze Grójec, triumfując nad beniaminkiem.

Trwają mecze 13. kolejki Tymex Ligi Okręgowej

Szydłowianka Szydłowiec - Proch Pionki 2:1 (0:1)
Bramki: Sadza, Hamera - Więcek.
Szydłowianka: Karyś - Niewola, Kumoch, Zieliński, Drabik, Glibowski, Sadza, Pawelec, Hamera, Wnuk, Duda oraz Bartosik, Kozicki, Minda, Kucharczyk, Szymański.
Proch: 1. Wójcik – 4. Denkiewicz, 5. Kapusta (75’ 9. Szczepański), 22. Iwanowski, 16. Szewczyk (54’ 13. Krawczyk)– 19. Sharko (70’ 7. Kołodziej), 15. Abaa – 10. Gil, 20. Więcek, 11. Kubryn (81’ 18. Michalski) – 21. Janiszewski

W hicie kolejki Szydłowianka chciała zdobyć komplet punktów, po tym jak walkowerem przegrała z Powiślanką Lipsko oraz przed tygodniem w derbach z Orłem Wierzbica. Tym razem pomimo optycznej przewagi gospodarzy w pierwszych 30 minutach gole nie padały. Dopiero w samej końcówce pierwszej części Tomasz Janiszewski dokładnie posłał piłkę do Emila Więcka, a ten strzelił nie do obrony. Zanosiło się więc na pierwszą domową porażkę podopiecznych Jerzego Rota.

Kluczowy dla losów gry moment miał miejsce w 57 i 58 minucie. Właśnie wtedy na przestrzeni 120 sekund miejscowi dwukrotnie pokonali golkipera Prochu. W 90 minucie prowadzący to spotkanie Norbert Chrząstek pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę Kamilowi Denkiewiczowi i przyjezdni grali w osłabieniu.

Radość zawodników Szydłowianki, po triumfie nad Prochem
. Materiał Proch Pionki nieoficjalna strona

Obszerny skrót meczu, dzięki Proch Pionki, strona nieoficjalna

Zdaniem trenera. Jerzy Rot (Szydłowianka) - materiał Proch Pionki, nieoficjalna strona.

Mazowsze Grójec - Akcja Jastrzębia 3:1 (1:0)
Bramki: Dusza, Dulemba, Sosnowski - dla Mazowsza
Podopieczni trenera Jerzego Engela jr kosztem beniaminka chcieli wygrać czwarty domowy mecz, na sześć rozegranych. Z to rywale, na wyjeździe nie radzili sobie najlepiej, bo w czterech spotkaniach zanotowali tylko punkt. Tymczasem do przerwy w Grójcu padł jedne gol autorstwa Wiktora Duszy. Po zmianie stron fani popularnych "Sadowników" obejrzeli jeszcze trzy gole, a dwa dla ich ulubieńców. Te zdobywali: Aleksander Dulemba i Kacper Sosnowski, który wykorzystał podanie od Kacpra Ostrowskiego.

Trener Jerzy Engel jr, ocenił mecz. materiał Mazowsze Grójec

Radość piłkarzy nowego lidera okręgówki:

Gracja Tczów - Jodła Jedlnia-Letnisko 3:1 (1:1)
Bramki: Gleguła, Korcz (k), Szczepanik - dla Gracji.

- My znów Naładowani pozytywną energią po ciężkim i wygranym boju w Jastrzębi będziemy chcieli podtrzymać dobrą passę i wyjść zwycięsko z tego starcia! Czekamy już z niecierpliwością na pierwszy gwizdek sędziego by zrobić wszystko i dopisać 5 zwycięstwo z rzędu! Kadra się zgadza , atmosfera panuje świetna , energii mamy co nie miara a więc i punkty zostaną w domu

- zapowiadała mecz z Jodłą, strona Facebookowa Gracji.

Tak też się stało. Pomimo zremisowanej przez gospodarzy 1:1, pierwszej połowy w drugich 45. minutach gole zdobywali wyłącznie zawodnicy Gracji: Norbert Korcz i Kacper Szczepanik.

Taniec radości zawodników Gracji Tczów

Królewscy Jedlnia - Orzeł Wierzbica 0:3 (0:1)
Bramki: Jaworski 2, Dziurzyński (k)
Królewscy: Piaseczny - Kruk (46 Kędzior), Pietrzyk, Dąbrowski, Strzelecki (87 Klimkowski), Witkowski (75 Lis), Mąkosa (46 Jurczak), Siek, Sałek, Gębczyk (87 Żak), Skowroński (60 Cybulski).
Orzeł: Przytula - Jarząbek, Rogala, Kosela, Dziurzyński, Jaworski, Fituch, Więczasek, Ankurowski, Spadło, Woźniak.

Orzeł, po tym jak przed tygodniem pokonał Szydłowiankę, poszedł za ciosem i tym razem strzelił trzy gole Królewskim. W Jedlni dwa razy na listę strzelców wpisywał się Piotr Jaworski, a rzut karny, pod koniec rywalizacji wykorzystał Grzegorz Dziurzyński.

KS Warka - Polonia Iłża 0:0
Faworyt, tym razem stracił punkty w domowym meczu z beniaminkiem z Iłży. - Zabrakło skuteczności, ale i chęci. Zagraliśmy bardzo słaby mecz - przyznał trener Paweł Bylak. Najgroźniejszej okazji strzeleckiej w meczu w 80 minucie nie wykorzystał Emil Pomian.

Centrum Radom- Zodiak Sucha 5:3 1:1)
Bramki: Skałbania 4, Jedynak - Wielgus, Gajda, Sadzik.

Przed meczem odbyła się minuta ciszy poświęcona zmarłemu w wieku 47 lat Pawłowi Farbisiowi. Pojedynek zwłaszcza do przerwy był niezwykle wyrównany. Po zmianie stron błysnął Piotr Skałbania. Zawodnik, który przed przerwą raz pokonał Pawła Młodzińskiego, po zmianie stron uczynił to trzykrotnie!

Minuta ciszy - wideo ze strony Centrum Radom

KS Błotnica Stara - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 2:1 (0:1)
Bramki: A. Dębski, K. Dębski - Kiljan.
Pełen dramaturgii mecz drużyn zagrożonych spadkiem. Do przerwy, to Pilica po trafieniu Mateusza Kiljana prowadziła. Podopieczni Daniela Grymuły zagrali do końca i, to oni w ostatnich fragmentach gry zdobyli dwa gole! W 92 minucie do remisu doprowadził Adam Dębski, a 180 sekund później wynik ustalił Kamil Dębski. W ostatnich minutach goście grali w osłabieniu, po dwóch czerwonych kartkach.

Powiślanka Lipsko - Wulkan Zakrzew 6:0 (4:0)
Bramki: Kiełbasa (23., 26.), Zaręba (25.), Skowroński (28., 60.), Brociek (73.)
Powiślanka: Wnukowski - Włoszczak (69. Mirka), Prokop, Borkowski (68. Bzikot), Król (61. Zięba), Szczepanik (58. Kamarov), Cieciura, Kiełbasa (63. Pastuszka), Zaręba (61. Brociek), Nogaj (75. Krupa), Skowroński.