Tymex Liga Okręgowa. Zawodnicy rozgrywają mecze 5. kolejki. W hicie tej serii gier Mazowsze Grójec zagrało z KS Warka. Proch nowym liderem!

Maciej Kwiatkowski
Derby powiatu grójeckiego. Mazowsze podejmowało KS Warka
Derby powiatu grójeckiego. Mazowsze podejmowało KS Warka Maciej Kwiatkowski
Piłkarze Tymex Ligi Okręgowej rozgrywają mecze w ramach 5. kolejki. W derbach Mazowsze pokonało KS Warka. Centrum Radom z pięcioma golami na wyjeździe. Bohaterem kolejki Bartłomiej Wielgus z Zodiaka Sucha! Z kolei liderem po potknięciu KS Warka został Proch Pionki.

Poznaj wyniki 5. kolejki Tymex Ligi Okręgowej

Mazowsze Grójec - KS Warka 2:0 (2:0)
Bramki: Złoch, Ostrowski.

Więcej o szlagierze tej serii poniżej

Polonia Iłża - Orzeł Wierzbica 2:5 (1:2)
Bramki: Chydyba, Bajor - Dziurzyński 2, Woźniak, Jaworski, B. Ankurowski.

Już w 11. minucie pojedynku Grzegorz Dziurzyński wyprowadził Orła na prowadzenie. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo kilkadziesiąt sekund później wyrównał Dawid Chydyba. W Iłży w pierwszej połowie kibice obejrzeli jeszcze jednego gola, autorstwa czołowego strzelca rozgrywek, a więc Dziurzyńskiego. Po zmianie stron, dość szybko wynik podwyższył Kamil Woźniak, ale w 70 minucie kontaktowe trafienie zanotował Grzegorz Bajor. Jak się miało okazać, to było wszystko na co tego dnia stać było zawodników beniaminka. Pozostałe dwa gole zdobywali wierzbiczanie, pewnie triumfując.

Zobacz radość zawodników Orła, po meczu w Iłży

Gracja Tczów – Centrum Radom 3:5 (1:2)
Bramki: Płaskociński, Karasiński, Strzelczyk - Skałbania 2, Kasprzyk, Osiej, Czerwiński.
Centrum: Miturski - Warych, Wiatrak, Szary, Pacyna, Grylak, Tworek, Osiej, Więcaszek, Kasprzyk, Skałbania.

W drużynie gości zadebiutował sprowadzony, tuż przed końcem okienka transferowego z SMS-u Łódź, bramkarz Błażej Miturski. Ponadto w wyjściowej jedenastce wybiegł Piotr Skałbania. Strzelec pięciu goli, przed tygodniem przeciwko KS Błotnica, z powodów zdrowotnych nie zagrał.

Tymczasem, chyba mało kto spodziewał się, że pojedynek dostarczy aż tylu emocji i goli! Wprawdzie pierwsi bramkę uzyskali miejscowi, ale do przerwy 2:1 prowadziło Centrum. Najpierw na listę strzelców wpisał się Karol Kasprzyk, a wynik tej części, pięknym strzałem ustalił Piotr Osiej.

Po zmianie stron padło pięć kolejnych goli! Najpierw na 3:1 podwyższył Skałbania, skutecznie egzekwując „jedenastkę”. Niestety chwilę później, boisko z powodu urazu opuścił Osiej. Wystarczyły zaledwie trzy minuty, by Gracja szybko uzyskała dwie bramki i doprowadziła do remisu! W końcu w 83 minucie walczący o korzystny rezultat goście, dopięli swego i wyszli na prowadzenie, bo do bramki tczowian trafił Jakub Czerwiński. Wynik w doliczonym czasie ustalił Skałbania, ponownie wykorzystując rzut karny.

Akcja Jastrzębia - Zodiak Sucha 2:7 (0:5)
Bramki: Zanjat, Kwaśnik - Wielgus 5, K. Cybulski, Kowalczyk.
Zodiak: Młodziński – S. Cybulski (Turzyński), Nowak, K. Cybulski, Glegoła (Smagowski), Strzelecki (Bogacz), Kawecki (Kornaszewski), Liadryk (Kowalczyk), Moskwa, Wielgus (Sitarek), Jasiński.

Tylko do przerwy beniaminek z Suchej prowadził z Akcją różnicą pięciu goli! Co istotne czterokrotnie w tej części meczu na listę strzelców wpisywał się Bartłomiej Wielgus, a jedną z asyst do strzelca popisał się Paweł Młodziński, bramkarz Zodiaka! Po zmianie stron obie drużyny zdobyły po dwa gole, a swojego piątego ustrzelił Wielgus.

Królewscy Jedlnia – Szydłowianka Szydłowiec 2:2 (1:1)
Bramki: Sałek 2 – Duda, Hamera.
Królewscy: Piaseczny - Mąkosa, Kowalkowski, Pietrzyk (62 Strzelecki), Kędzior, Witkowski (77 Skalski), Gębczyk, D. Dąbrowski, Lis (67 Klimkowski), Sałek, Skowroński (77 Cybulski).
Szydłowianka: Karyś - Niewola, Zieliński, Pawelec, Kozicki, Glibowski, Sadza, Bartosik, Wnuk, Hamera, Duda.

Podział punktów w Jedlni, choć to Królewscy musieli odrabiać straty. Przy stanie 2:1 dla Szydłowianki, decydującą bramkę na wagę punktu, w 87 minucie, uzyskał Sebastian Sałek.

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Proch Pionki 1:2 (0:1)
Bramki: Stolarczyk - Janiszewski, Gil.

Proch po zaciętym pojedynku pokonał na wyjeździe Pilicę i tuż po ostatnim gwizdku arbitra Dawida Muca, mógł wykonac taniec radości. Trzy punkty oznaczały, bowiem awans w tabeli na pierwsze miejsce!

Zobacz taniec radości w wykonaniu piłkarzy Prochu Pionki, dzięki Facebook Proch Pionki.

Jodła Jedlnia - Letnisko - Wulkan Zakrzew 1:1 (1:1)
Bramki: Gromski - Rdzanek.

KS Błotnica Stara - Powiślanka Lipsko 0:1 (0:0)
Bramka: Skowroński

Tradycji stało się za dość. Gospodarze nie potrafili zdobyć, choćby gola w piątym meczu z rzędu i póki co pozostają jedynym takim zespołem. Za to Powiślanka, która u siebie traci punkty, na wyjeździe ma ich komplet! Trzecie takie starcie i dziewiąty wyjazdowy punkt drużyny z Lipska. W niedzielę jedyna bramkę uzyskał Roman Skowroński wykorzystując podanie od Daniela Króla.