MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie i nauczyciele z Grójca w Oliveira de Azmeis

wit
Reprezentacja grójeckiego liceum zadbała by zagraniczni uczestnicy programu Erasmus+ zapoznali się z polskimi akcentami.
Reprezentacja grójeckiego liceum zadbała by zagraniczni uczestnicy programu Erasmus+ zapoznali się z polskimi akcentami. Gmina Grójec
Cristiano Ronaldo, Porto, słońce - takie skojarzenia mamy myśląc o Portugalii. Uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi w Grójcu mają wiele innych skojarzeń z tym krajem a wszystko za sprawą wizyty w Oliveira de Azmeis.

W słonecznej Portugalii reprezentacja grójeckiego liceum gościła od 19 do 23 kwietnia. Wszystko w ramach programu Erasmus+ „We are all migrants of this world” 2016-2018 koordynowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Grójcu.

Pierwsze spotkanie w ramach Erasmusa+ odbyło się w Grójcu w listopadzie i dotyczyło fal migracji. Kolejne w kwietniu w Portugalii. Uczestnicy projektu młodzi z Polski, Portugalii, Grecji, Hiszpanii i Włoch tym razem wymieniali się informacjami na temat wpływowych emigrantów. Chodziło o postacie Marii Curie Skłodowskiej, Ferreiry de Castro czy Pablo Picasso.

Uczniowie, podczas warsztatów, tworzyli prezentacje multimedialne, pisali artykuły do czasopisma internetowego „We are all migrants of this world” oraz opowiadania dotyczące migracji, a także przedstawiali inscenizacje związane z życiem i twórczością znanych migrantów.

Wizyta w Portugalii byłą okazją do poznania kultury tego kraju. Uprzejmość i otwartość rodzin goszczących młodzież oraz nauczycieli, smaczna kuchnia, piękne widoki i słoneczna pogoda zachwyciły uczestników programu Erasmus+ w tym uczniów z grójckiego liceum.
Urok miast Porto i Aveira, przysmaki portugalskie przygotowane przez rodziców uczniów szkoły Agrupamento de Escolas Ferreira de Castro, a także integracja wśród międzynarodowej młodzieży, na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników projektu.

- Zobaczyłam jak wygląda codziennie życie w tym kraju. Teraz Portugalia kojarzy mi się jako kraj niezwykle przyjazny i otwarty na ludzi. Wszyscy przyjęli nas bardzo życzliwie - mówi Wioleta Łukasiak.

Wizyta przyczyni się do dalszej integracji młodzieży, rozwinięcia poczucia zrozumienia i tolerancji we współczesnym świecie, zwiększenia wiedzy na temat wspólnych korzeni i poprawy znajomości języka angielskiego.

Zobacz też: Pokaz fryzur i sztuczek magicznych w ZDZ w Radomiu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie