MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie trzech gmin w radomskiem wiedzą jak dbać o środowisko

Redakcja
Drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych 0-3 otrzymał Michał Sadal (z dyplomem) z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 24 Radomiu.
Drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych 0-3 otrzymał Michał Sadal (z dyplomem) z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 24 Radomiu.
Występy młodzieży i rozstrzygniecie konkursów. W siedzibie Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Radomiu uroczyście podsumowali program edukacyjno-wychowawczy "Nasza Ziemia dla Uśmiechu Dzieci Nie Dla Sterty Śmieci".

Zwycięzcy konkursu plastycznego:

Zwycięzcy konkursu plastycznego:

Kategoria: młodzież szkół podstawowych - klasa 0 - III:
Maja Jurczak - Publiczna Szkoła Podstawowa numer 13 w Radomiu;
Michał Sadal - Publiczna Szkoła Podstawowa numer 24 Radomiu;
Natalia Klocek - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wacynie;
W kategorii II: młodzież szkół podstawowych - (klasy IV -VI) i gimnazjalnych:
Katarzyna Matysiak - Publiczne Gimnazjum numer 6 w Radomiu, opiekun Ewelina Dębicka;
Kamila Majchrzak - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Radomiu;
Maciej Cis - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zakrzewie, opiekun Anna Raus-Rajca.

Projekt trwał od 15 września do 30 listopada tego roku. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek 16 grudnia.

WAŻNE, BY UŚWIADOMIĆ

Projekt "Nasza Ziemia dla Uśmiechu Dzieci Nie Dla Sterty Śmieci" to projekt edukacyjny obejmujący tematy: zaśmiecania środowiska oraz segregacji śmieci. Program objął nauczycieli, dzieci przedszkolne oraz młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych z terenu trzech gmin województwa mazowieckiego: Radom, Zakrzew, Kozienice.

- Wychodzimy z założenia, że "Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał" a idąc tropem tej myśli chcemy edukować nauczycieli, dzieci i młodzież, aby w przyszłości stali się w pełni świadomymi obywatelami Ziemi nie tylko znającymi swoje prawa, ale w pełni przestrzegający obowiązków - mówi Grażyna Gumola, członek Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu. - Poprzez dzieci mamy też nadzieję edukować ich najbliższe środowisko rodzinę i bliskich.

W ramach projektu były prowadzone szkolenia dla nauczycieli, tworzone były scenariusze, które uatrakcyjnią pozaszkolne formy i metody edukacji. Nauczyciele uczestniczyli też w warsztatach w zakładzie utylizacji odpadów.

KONKURS PLASTYCZNY

Zorganizowano również konkurs plastyczny w dwóch kategoriach "Dbam o przyrodę - segreguję odpady" oraz "Używam opakowań wielokrotnego użytku-produkuję mniej śmieci". W konkursie udział wzięło 18 szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu radomskiego.

Uroczystość uświetnił występ Klubu Młodych Ekologów z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 24 w Radomiu pod kierunkiem Grażyny Gumoli. Ich autorska piosenka zachęcająca wszystkich do segregacji odpadów została nagrodzona gromkimi brawami.

W uroczystości uczestniczyli: dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Radomiu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej Bogusława Sołśnia i prezes firmy Radkom Marian Kozera. Organizatorem projektu był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu. Projekt sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Partnerem projektu była firma RADKOM.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie