Udany rewanż rezerw Rosy z Astorią (ZDJĘCIA, WIDEO)

/SzS/
b W ekipie rezerw Rosy Radom w pojedynku z Astorią dobry mecz rozegrał Daniel Szymkiewicz. T. Klocek
W meczu pierwszej ligi koszykarzy, młody zespół rezerw Rosy Radom zwyciężył z Astorią Bydgoszcz. Dla ekipy trenera Karola Gutkowskiego była to bardzo ważna konfrontacja. W pierwszej rundzie w Bydgoszczy, Astoria dość szczęśliwie wygrała różnicą zaledwie jednego punktu. Rewanż się udał i wygrana naszej drużyny nie podlegała dyskusji.
ACK Rosa Radom - Astoria Bydgoszcz

UTH Rosa Radom 92
Astoria Bydgoszcz 75
(29:17, 11:18, 20:19, 32:21).
Rosa II: Szymkiewicz 22, Bonarek 17, Zegzuła 13, Jeszke 11, Kapturski 7, Schenk 5, Cetnar 5, Stopierzyński 4, Sobuta 4, Michalski 0.

W rezerwach sztab szkoleniowy miał do dyspozycji dwóch zawodników z pierwszej Rosy - Damiela Szymkiewicza i Damiana Jeszke. Obaj są dużym wzmocnieniem dla pierwszoligowej ekipy, ale w niedzielę w meczu z Astorią zdecydowanie wyróżniał się Łukasz Bonarek.
Zapowiadało się na pogrom gości. Już po trzech minutach gospodarze prowadzili 14:7. W drugiej kwarcie było już 40:22. Chyba zbyt szybko uwierzyli w łatwe zwycięstwo, bo goście zdobyli 13 punktów z rzędu i na przerwę schodzili ze stratą tylko pięciu punktów.

Przez całą trzecią kwartę goście zaciekle walczyli o każdą piłkę. Rosa nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Dopiero początek czwartej odsłony przyniósł przełom. Gospodarze odskoczyli i nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa, natomiast w końcówce dokładają kolejne punkty, jeszcze wręcz zmiażdżyli przeciwnika. Tylko w ostatniej kwarcie młoda Rosa zdobyła aż 32 punkty.