Udany występ radomskich lekkotletów w mistrzostwach Polski LZS. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W miniony weekend w Pile młodzi lekkoatleci z RLTL Otima Radom rywalizowali podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce.

W rywalizacji klubowej nasza, radomska 15 osobowa drużyna zajęła 4 miejsce z dorobkiem 8 medali. Złotymi medalami Mistrzostw Polski LZS mogą pochwalić się Kacper Jedynak, który skoczył na odległość 14 m 90 m oraz Adam Bajorski, który w biegu przez przeszkody z czasem 5:50 zostali liderami polskich tabel. Wicemistrzami Polski zostali: Amelia Karolak w biegu przez przeszkody, Tomasz Gizicki w biegu na 100 m, Julia Adamczyk w skoku w dal oraz Jakub Mosionek w skoku w dal.
Na trzecim miejscu podium uplasowali się: Natalia Szczęsna w biegu 100 m przez płotki oraz Nikola Brożyna w biegu na 100 m. Kolejne miejsca zajęli: Maciej Bednarczyk 5 miejsce w skoku w dal, Nadia Adamczyk 10 m. rzut oszczepem, Patryk Majewski 6 m. rzut oszczepem, Julia Walczak 5 miejsce 1500 m przez przeszkody i Klaudia Żurawska 13 miejsce na 100 m z życiówką 13.13 s.