UKS Jastrząb Głowaczów zajął 3 miejsce w turnieju Międzynarodowym Tatry Cup 2018 w Zakopanem

UKS Jastrząb Głowaczów.
UKS Jastrząb Głowaczów. archiwum
W Zakopanem odbył się turniej Międzynarodowy Tatry Cup 2018, w którym wystąpiło 147 drużyn z Polski i zagranicy. W kategorii wiekowej U-13, w której Uczniowski Klub Sportowy Jastrząb Głowaczów walczył, wystąpiło 22 zespoły podzielone na trzy grupy dwie po 7 i jedna 8 drużynowa.

Rozgrywki grupowe toczyły się dwa dni. UKS Jastrząb po czterech zwycięstwach jednym remisie i jednej porażce zajął drugie miejsce i tym samym awansował do kolejnej grupy czterodrużynowej, z której do półfinału awansowała tylko pierwsza drużyna.
Po ciężkich bojach UKS wygrał z Notecianką Pakość I 2:0 z Orłem Sidzina 4:0 i Błękitnymi Owińska 3:0. Awans do najlepszej czwórki stał się faktem. Tam w półfinale za mocny okazał się Górnik Wałbrzych, z którym UKS przegrał 0:3, następnie wygrał mecz o trzecie miejsce z Olikiem Rajcza. Do przerwy mecz się nie układał się dobrze i było już 0:2 ale w drugiej połowie drużyna pokazała charakter i po bramkach Maćka Pawlika doprowadziła do remisu. W rzutach karnych było 3:2 dla UKS i tym samym nasz zespół zajął wysokie trzecie miejsce.
Antek Stępień został wyróżniony za jednego z najlepszych zawodników turnieju.
Jest to kolejny sukces, który nie przyszedł łatwo. Przez wszystkie dni w Zakopanem padał deszcz, wszyscy kilka razy dziennie się przebierali, suszyli i wychodzili na kolejny mecz. Dlatego słowa uznania dla wszystkich zawodników za włożone serce i zdrowie w ten turniej. Trenerem UKS Jastrząb był Piotr Bolek.
Szkoleniowiec UKS składa podziękowania dla pana Wójta Józefa Grzegorza Małaśnickiego za udostępnienie autokaru gminnego na wyżej wymieniony turniej.
Również podziękowania dla sponsorów, którzy przyczynili się do tego wyjazdu.