Uni Opole - Moya Radomka Radom 3:1. Porażka po dwóch zwycięstwach z rzędu

Radosław Olchowski
Wyjazdowe starcie nie wyszło Moya Radomce Radom
Wyjazdowe starcie nie wyszło Moya Radomce Radom archiwum Radomki
Siatkarki Moya Radomki Radom nie zanotowały trzeciego zwycięstwa z rzędu w rozgrywkach Tauron Ligi. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się wygraną Uni Opole 3:1.

Uni Opole – Moya Radomka Radom 3:1
Sety: 26:24, 25:23, 25:27, 25:23.
Radomka: Gajer, Gałkowska, Murek, Scholzel, Johnson, Świrad, Stenzel ( libero) oraz Nowakowska, Reiter, Rybak – Czyrniańska.

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku Radomka przegrała na swoim terenie z Uni Opole 1:3, zostało to uznane za sporą niespodziankę. Wszak radomianki szykowane były i są do czołowych miejsc, zaś opolanki przede wszystkim liczą na zapewnienie sobie ligowego bytu.

Przed sobotnim rewanżem oba zespoły sąsiadowały w klasyfikacji Tauron Ligi. Radomka jest szósta w tabeli, zaś opolanki zajmują siódme miejsce. Obie drużyny zdobyły jak dotąd 24 i 23 punkty. Stąd też nie trzeba było wyższej matematyki, by stwierdzić, że triumfatorki sobotniej rywalizacji zyskają przewagę.

No i początkowo było remisowo, bo po ośmiu akcjach było po 8. Potem radomianki wzięły się solidnie do roboty. W efekcie były bliskie zdobycia seta otwarcia, bo prowadziły trzema punktami. Uni nie zamierzało odpuścić i po kolejnych akcjach, głównie w kontrataku było 20:19 dla miejscowych. Rywalizacja w secie otwarcia falowała. W końcówce Radomka zyskała przewagę 23:21, by za moment setową miały siatkarki Uni. Ostatecznie w walce na przewagi lepsze okazały się siatkarki z Opola. Kluczowe oczko zdobyła Marta Pamuła.

W rozgrywce numer dwa radomianki były jak „trafione obuchem”. Nie dawały rady regularnie punktować, stąd też przewaga Uni. W końcówce seta opolanki prowadziły 22:20. Mając setbola (24:23) świetnie zaatakowała Katarzyna Zaroślińska – Król, a to oznaczało, że gospodynie wygrywały już 2:0 w setach.

Przed kolejną rozgrywką warto poinformować o statystykach. Po dwóch setach skuteczność w ataku obu zespołów była na poziomie 41%. W punktowych blokach też był remis po 4. Przyjęcie zagrywki było po stronie Uni. Siatkarki tego zespołu przyjmowały serwis Radomki na poziomie 50 procent odbioru pozytywnego. Tymczasem radomianki w tym elemencie zaliczyły tylko 30 procent efektywnych przyjęć zagrywki.

Tymczasem wzorem poprzednich odsłon i tym razem kluczowe sytuacje rozstrzygały się na przewagi. Przy stanie 25:25 kontrę wykorzystał Hilary Johnson, a za moment Monika Gałkowska popisała się punktowym blokiem. Warto dodać, że gospodynie nie wykorzystały meczbola.

Radomskie siatkarki poszły za ciosem i po pięciu akcjach seta numer cztery prowadziły 4:1. Wówczas punktowała Natalia Murek. W końcówce seta radomianki punktowały, a miejscowe odpowiadały ile sił. W efekcie Uni Opole wygrało mecz za trzy punkty.

W innych meczach 18. kolejki: BKS BOSTIK Bielsko – Biała – Pałac Bydgoszcz 3:1, Grot Budowlani Łódź – PGE Rysice Rzeszów 1:3. Do rozegrania: Stal Mielec – ŁKS Commercecon Łódź, Akademia Tarnów – MKS Kalisz, Volley Wrocław – Grupa Azoty Chemik Police.