V Bieg Kazików 2012 w Radomiu - tłumy na starcie i... mecie (zdjęcia)

Jerzy STOBIECKI [email protected]
Na starcie V Biegu Kazików w Radomiu stanęło ponad 520 osób.
Na starcie V Biegu Kazików w Radomiu stanęło ponad 520 osób. Łukasz Wójcik
Artur Kern z Hrubieszowa zwyciężył jedną z najważniejszych imprez towarzyszących świętu patrona Radomia - świętego Kazimierza.

Starterem biegu był Jakub Pastuszka (w środku), siatkarz Czarnych Radom, który wygrał walkę z białaczką.

Triumfator V Biegu Kazików pokonał liczącą 10 kilometrów trasę w czasie 29 minut i 18 sekund. Bieg główny miał rekordową obsadę. Do mety dobiegły aż 524 osoby.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji - przyznał po biegu Artur Błasiński, prezes UKS Technik Radom, organizator biegu. - Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji.

Z KANADY DO RADOMIA

Bieg Kazików rozegrano w Radomiu po raz piąty i jak się okazuje, impreza zyskała ogromną popularność wśród biegaczy. Możliwość sprawdzenia się na dystansie 10 kilometrów ściągnęła do Radomia ponad 500 osób. Najdłuższą trasę przed startem musiał pokonać Paweł Plewa, nastoletni motocyklista crossowy, mieszkający w... Kanadzie.

- Parę dni przed wylotem do Polski tata poinformował mnie, że wystartuje w biegu - przyznał Plewa. - Powiedziałem "ok" i poszedłem na trening. Ukończyłem bieg w połowie stawki, więc jestem zadowolony.

Niezwykle zacięta rywalizację o zwycięstwo toczyli dwaj Polacy i dwaj Ukraińcy. Narzucili niezwykle wysokie tempo. Całą czwórka pokonała 10 kilometrów w czasie poniżej 30 minut. Zwycięsko z tej potyczki wyszedł Polak, Artur Kern z Hrubieszowa, wyprzedzając dwóch Ukraińców, Igora Olefirrenko i Sergieja Okseniuka. Ubiegłoroczny zwycięzca, Radosław Kłeczek z Gogolina był czwarty.

STARTOWAŁ KUBA

Starterami biegów byli: Jakub Pastuszka, siatkarz Czarnych Radom, który wygrał walkę z białaczką oraz Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia. Niewielkie zamieszanie powstało w czasie Radomskiego Biegu Dobroczynności, z którego dochód trafi do podopiecznych Słonecznego Domu. Cześć osób pobiegła dwa okrążenia, zamiast jednego, ale jak stwierdzili, dodatkowe kilometry nie powinny im zaszkodzić.

Najlepsi radomianie otrzymali w nagrodę samochody do dyspozycji na weekend. Szczęśliwcami okazali się: Karolina Waśniewska, Katarzyna Banaszczyk-Minda, Maciej Dworak i Piotr Kaniewski. Najlepszym Kazimierzem w stawce okazał się Kazimierz Kamola z Puław.

Wyniki V Biegu Kazików

Artur Kern z Hrubieszowa wygrał V Bieg Kazików z czasem 29 minut i 18 sekund.

Mężczyźni - 1. Artur Kern (Hrubieszów) 29.18, 2. Igor Olefirrenko 29.21, Sergiej Okseniuk (obaj Ukraina) 29.34, 4. Radosław Kłeczek (Gogolin) 29.56, 5. Sergiej Marczuk (Ukraina) 20.22, 6. Andrzej Lachowski (Kraków) 30.33;
Kobiety - 1. Ilona Baranowa (Ukraina) 34.21, 2. Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) 34.38, 3. Ewa Pająk-Brych (Częstochowa) 34.41;

Biegi dzieci, dziewczęta: przedszkolaki - 1. Aleksandra Nobis, Julia Morawska, Julia Wojtuniak; klasy I-II - 1. Joanna Latuszek, 2. Aleksandra Królikowska, 3. Julia Sałek; klasy III-IV - 1. Natalia Bednarek, 2. Joanna pawłowska, 3. Julia Szewczyk; klasy V-VI - 1. Natlia Wosztyl, 2. Paulina Gibowska, 3. Patrycja Strzałkowska; gimnazja: 1. Kamila Drabik, 2. Agnieszka Filipowska, 3. Kamila Żółkowska; szkoły średnie - 1. Karolina Modrzejewska, 2. Dominika Łukasiewicz, 3. Ewelina Płatos;

Chłopcy: przedszkolaki: 1. Jakub Piwowarczyk, 2. Filip Błaszczyk, 3. Szymon Tyczyński; klasy I-II - 1. Jan Płatos, 2. Cezary Weronowicz, 3. Dariusz Minda; klasy III-IV - 1. Jakub Trzeciak, 2. Kamil Krukowski, 3. Adam Hołuj; klasy V-VI - 1. Mateusz Nosek, 2. Oskar Wojtysiak, 3. Damian Bednarek; gimnazja - 1. Mateusz Borkowski, 2. Grzegorz Tokarski, 3. Tobiasz Olszak; szkoły średnie - 1. Sylwester Lepiarz, 2. Kacper Kwiecień, 3. Adrian Czyżewski; Radomski Bieg Dobroczynności - 1. Sebastian Sieczkowski, 2. Andrzej Andryszyk, 3. Marek Czyżewski.