MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kozienicach trwają zebrania komitetów osiedlowych. Jak przebiegało spotkanie mieszkańców osiedla numer 3?

Kamil Zapora
W Kozienicach trwają zebrania komitetów osiedlowych.
W Kozienicach trwają zebrania komitetów osiedlowych. Kamil Zapora
W poniedziałek 11 marca w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 w Kozienicach odbyło się zebranie komitetu osiedlowego nr 3. Było to spotkanie wyborcze, w czasie którego wybrano przewodniczącego osiedla, a został nim Artur Kozieł. Była to również okazja do rozmowy z przedstawicielami urzędu miejskiego o sprawach ważnych dla mieszkańców.

Na początku dotychczasowy przewodniczący komitetu Ryszard Zając podsumował swoją ostatnią kadencję trwającą od marca 2015 roku. Wśród niezrealizowanych wniosków w dalszym ciągu pozostają te, o które mieszkańcy zabiegali od lat, czyli wykonanie drogi na osiedlu borki za torami i położenie asfaltu na ulicy 11-Listopada. Co prawda powstały projekty, natomiast w odpowiedziach od urzędu miejskiego w sprawie ich realizacji można było przeczytać, że zależy to od możliwości finansowych Gminy.

Później mieszkańcy osiedla w głosowaniu wytypowali swojego przewodniczącego na kolejne pięć lat, a został nim Artur Kozieł, który zdobył 81 głosów. Zmieni on na tym stanowisku Ryszarda Zająca, który funkcję przewodniczącego pełnił kilkanaście lat. Na dotychczasowego przewodniczącego głosowało 19 osób. Tego dnia została też wybrana nowa rada osiedla, w której zasiądą: Iwona Wochniak, Marek Siębor, Mariusz Wysoczański, Małgorzata Tęcza i Jerzy Wojtkowski.

W tym roku bez dużych zmian

Dzisiejsze zebranie było również pierwszą okazją dla mieszkańców tego osiedla do bezpośredniego spotkania z nowymi przedstawicielami Gminy: burmistrzem Piotrem Kozłowski, jego zastępcami Mirosławem Pułkowskim i Dorotą Stępień oraz przewodniczącym rady miejskiej Rafałem Suchermanem. Na zebraniu obecni byli również radni rady miejskiej Igor Czerwiński i Artur Matera. Burmistrz podziękował za uczestnictwo w zeszłorocznych wyborach samorządowych. Mówił także o budżecie gminy na ten rok i planowanych inwestycjach. Jak podkreślił Piotr Kozłowski budżet na 2019 został rozpisany jeszcze w poprzedniej kadencji rady miejskiej i większość środków została rozdysponowana. Z inwestycji przewidzianych dla tego osiedla w 2019 roku znajduje się przygotowanie projektu przedszkola przy PSP 2, które zastąpi PP 3 przy ulicy Chartowej. Najprawdopodobniej większość wniosków mieszkańców będzie realizowana w kolejnych latach.

Przedstawiciele Gminy wysłuchali również pytań i uwag od mieszkańców. Te dotyczyły ceny i praw autorskich Pomnika Niepodległości w Kozienicach, organizacji ruchu na Maciejowickiej, dotacji zewnętrznych czy mostu na Wiśle w okolicy Świerży Górnych. Ponadto na dzisiejszym zebraniu pojawiła się ważna informacja. 14 marca przedstawiciele Gminy spotkają się z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, żeby przekazać mu sugestie mieszkańców dotyczące przebudowy Radomskiej i Głowaczowskiej. Choć projekt jest już zatwierdzony to niewykluczone, że GDDKiA przychyli się do niektórych z nich. Ewentualne uwagi należy zgłaszać do przewodniczącego komitetu osiedlowego.

Na koniec mieszkańcy złożyli i przegłosowali wnioski do realizacji. Wśród nich znalazły się m.in.: wykonanie drogi na Borkach za torami, położenie asfaltu na 11-Listopada, zainstalowanie progów zwalniających na Piłsudskiego, plac zabaw przy Szczęśliwej, chodnik przy Leśnej, powstanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Głowaczowskiej, Piłsudskiego i Legionów oraz spowolnienie ruchu na Maciejowickiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie