MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W radomskiej "samochodówce" będą zajęcia za pieniądze unijne

Antoni SOKOŁOWSKI [email protected]
Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych będą mogli na zajęciach dodatkowych uczyć się nazw części po niemiecku, lub angielsku
Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych będą mogli na zajęciach dodatkowych uczyć się nazw części po niemiecku, lub angielsku
To pomysł na lepsze przygotowanie uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu do pracy w całej Europie. Z dodatkowych lekcji ma skorzystać kilkadziesiąt osób.

Jak opisać części samochodu po niemiecku, czy zaprojektować nową konstrukcję? - zajęcia na takie między innymi tematy rozpoczną się od września w radomskiej "samochodówce".

Szkoła skorzystała z możliwości sięgnięcia do programów unijnych. - Pięć z przygotowanych przez nas projektów ma już akceptację. Zostaną sfinansowane z funduszy unijnych. Projekt nosi nazwę "Grunt to dobry zawód, zawód na dobrym gruncie" - mówi Mariusz Szymańczak, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Z SERCEM DO TECHNIKI

Pierwszy blok zajęć to "Podstawy konstrukcji maszyn - projektowanie i modelowanie na programie komputerowym". Z tych zajęć będzie mogło skorzystać 40 uczniów podzielonych na cztery grupy

Kolejny cykl zajęć będzie dotyczył "Budowy, obsługi, naprawy, eksploatacji, wyposażenia elektrycznego pojazdów samochodowych". Tu także będzie cztery grupy po 10 uczniów każda.,

- Bardzo ciekawy jest trzeci i czwarty program. Dotyczy terminologii nazw pojazdów i części samochodowych w języku niemieckim i angielskim. Te zajęcia mogą szczególnie się spodobać uczniom - mówi dyrektor Szymańczak.

W obu programach zostanie przeszkolonych po 50 osób.

NAUKA NA ODLEGŁOŚĆ

Ostatni cykl zajęć dotyczy stworzenia i administrowanie platformy edukacyjnej. Skorzysta z tego 80 uczniów, przez trzy lata.

- W tym wypadku zajęcia prowadzone są drogą internetową. Uczeń wybiera sobie zadanie, projekt, z którym chce się zmierzyć. Oczywiście - szkolenie odbywa się pod kontrola opiekuna, ale można indywidualnie ustalać poziom trudności zadań - dodaje dyrektor Szymańczak.

Cały cykl zajęć w "samochodówce" będzie realizowany w latach 2009 - 2010, choć prawdopodobnie część lekcji przejdzie nawet na 2011 rok. Za materiały, książki, sprzęt zapłaci fundusz unijny. Z programu skorzystają nie tylko wyróżniający się uczniowie, ale i ci, którzy mają zaległości. Będzie to dla nich szansa na nadrobienie opóźnień.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie