Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wakacyjne propozycje Resursy Obywatelskiej w Radomiu to nie tylko Niedziele na Rynku

Barbara Koś
W wakacje Resursa Obywatelska zaprasza również grupy zorganizowane na zajęcia edukacyjne. Ich program dostosowany jest do wieku i liczby uczestników.
W wakacje Resursa Obywatelska zaprasza również grupy zorganizowane na zajęcia edukacyjne. Ich program dostosowany jest do wieku i liczby uczestników. Resursa
2 lipca wystartował drugi sezon Niedziel na Rynku, czyli moc wakacyjnych atrakcji dla całych rodzin organizowanych przez Resursę Obywatelską. Przed nami pięć wyjątkowych spotkań wokół tematyki żywiołów. Ale Resursa zaprasza też na inne letnie wydarzenia dedykowane dzieciom i rodzinom.

Wakacyjne propozycje Resursy Obywatelskiej w Radomiu to nie tylko Niedziele na Rynku

Tegoroczne Niedziele na Rynku przebiegną pod hasłem czterech żywiołów. Kolejnym niedzielom towarzyszyć będą wątki, odpowiednio: wody, ziemi, ognia i powietrza. Z kolei w ostatnią niedzielę wakacji organizatorzy zaproszą na podsumowanie pod hasłem „Język świata”.

Latem na Rynku nie zabraknie zatem różnorodnych atrakcji.

- Będzie można odkrywać skarby, surfować, gasić pożary ze strażakami, wspinać się do nieba, tańczyć z kolorami i w zwariowanym rytmie puszczać gigantyczne bańki, które pomieszczą wszystkie marzenia – zapowiada Katarzyna Jagiełło z Resursy Obywatelskiej.

Pierwsza Niedziela na Rynku odbyła się 2 lipca. Jedną z głównych atrakcji był skimboarding. Na miejscu rozstawiono specjalny wodny tor, a wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na desce.

Tego dnia wystąpił również Teatr Katarynka ze spektaklem „Morskie opowieści”. Pozwolił on najmłodszym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczął się niezwykły rejs. Rozśpiewana załoga opowiadała pasażerom o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu.

Ponadto, dzięki spotkaniu z ratownikiem WOPR, widzowie dowiedzielisię, jak należy postępować w przypadku zagrożenia nad wodą podczas wakacyjnego odpoczynku.

Kolejne Niedziele na Rynku będą się odbywać co dwa tygodnie do 27 sierpnia. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Ale to nie wszystkie wakacyjne propozycje Resursy.

W wakacje Resursa Obywatelska zaprasza również grupy zorganizowane na zajęcia edukacyjne. Ich program dostosowany jest do wieku i liczby uczestników.

Jedną z propozycji są warsztaty tworzenia drzewa genealogicznego, podczas których dzieci dowiedzą się, czym jest genealogia, odkryją jej źródła oraz dowiedzą się, do jakich pamiątek należy sięgnąć podczas wykonywania drzewa genealogicznego.

Kreatywne Warsztaty Filmowe to z kolei propozycja dla tych, którzy pragną poznać podstawy fotografii oraz tworzenia wideo. Na warsztatach nauczą się, w jaki sposób opisywać świat przy pomocy telefonu komórkowego i innych dostępnych urządzeń rejestrujących.

Jedna z najnowszych inicjatyw Resursy Obywatelskiej to Walizki Edukacyjne. Projekt skierowany do najmłodszych zakłada zabawę połączoną z nauką wokół różnorodnych tematów związanych z historią naszego miasta. Ale nie tylko. Każda z tytułowych walizek posiada inną zawartość. Do dyspozycji odbiorców są m.in. ciekawe łamigłówki, lekcje kaligrafii czy zabawy związane z historią Radomia.

Uwaga! Na wszystkie warsztaty w Resursie obowiązują zapisy pod numerami telefonu: 48 362 85 90, 48 362 42 63.

Przez całe lato w Muzeum Historii Najnowszej Radomia w Kamienicy Deskurów będzie można zwiedzać dwie bardzo ciekawe darmowe wystawy.

Wystawa stała „Przemysł – siła miasta. Radom w latach 1918-1989” odkrywa historię radomskiego przemysłu i przypomina bogatą historii Radomia w XX w. Zgromadzone eksponaty przywołują historię wielu znanych zakładów przemysłowych oraz topowe marki produktów, z którymi kojarzy się Radom.

Wystawa czasowa „Człowiek z buntu. Awers i rewers rzeczywistości PRL” z kolei przedstawia losy najważniejszych wydarzeń ukazujących masowy sprzeciw społeczny doby PRL: Radomskiego Czerwca 1976, Poznania 1956, Marca 1968, wystąpień na Wybrzeżu w 1970 roku oraz protestów z 1980 roku. Wystawa ukazuje losy historycznych wystąpień społecznych. Szczególna uwaga oczywiście poświęcona jest wystąpieniom robotników radomskich zakładów 25 czerwca 1976 roku, ich przyczynom, przebiegowi, a także skutkom dla mieszkańców i samego miasta.

Muzeum Historii Najnowszej Radomia jest czynne od poniedziałku do piątku oraz w niedziele w godz. 10.00-18.00. Ostatnie wejście zwiedzających na wystawy o godz. 17.00.

Zapisy dla grup zorganizowanych pod nr tel. 48 377 80 15.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie