Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ważna inwestycja w gminie Jedlnia-Letnisko. Została podpisana umowa na budowę ronda w Siczkach. Koszt to aż 17 milionów złotych

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Jedno z najbardziej znanych skrzyżowań pod Radomiem, niedaleko zalewu w Jedlni Letnisko, zostanie przebudowane.
Jedno z najbardziej znanych skrzyżowań pod Radomiem, niedaleko zalewu w Jedlni Letnisko, zostanie przebudowane. Archiwum
Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie ronda w Siczkach, w gminie Jedlnia-Letnisko. Umożliwi to podpisana 18 marca umowa z wykonawcą zadania. Inwestycja będzie kosztować prawie 17 milionów złotych. Zakończenie robót planowane jest za półtora roku.

Skrzyżowanie pod Radomiem, niedaleko zalewu w Siczkach, zostanie przebudowane

Niemal każdy radomianin, który odwiedza nie tylko latem zalew w Jedlni Letnisko, musi przejechać przez skrzyżowanie dróg wojewódzkich numer 737 i 699 w Siczkach. Mniej wprawni kierowcy pokonują to skrzyżowanie z duszą na ramieniu, bo przecięcie dróg jest niełatwe, a dodatkowo utrudnione przez zakręty poprzedzające skrzyżowanie. Teraz to się zmieni.

W poniedziałek, 18 marca, przy podpisaniu umowy o przebudowie skrzyżowania był obecny burmistrz Jedlni-Letnisko Piotr Leśnowolski i skarbnik gminy Sławomir Wolak. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował między innymi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Zakres prac na drodze 737 na terenie gminy Jedlnia-Letnisko obejmuje przebudowę drogi na odcinku jednego kilometra w miejscowości Siczki wraz z przebudową mostu nad rzeką Gzówka. Na skrzyżowaniu dróg 699 i 737 powstanie rondo, a wzdłuż drogi wojewódzkiej wybudowane zostaną chodniki i ciąg pieszo-rowerowy.

- Dziękuję za tę inwestycję. To dobry moment dla naszych mieszkańców, którzy niebawem będą mogli korzystać z bezpiecznego układu komunikacyjnego. Chcę podziękować marszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu, który interesuje się problemami naszego samorządu. Umowa opiewa na prawie 17 milionów złotych, ale w ostatnim czasie udało się nam zrealizować w sumie inwestycje na prawie 25 milionów złotych. Mówię tylko o zadaniach wspartych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Ponadto deklaruję chęć dalszej współpracy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Dlatego będziemy partycypować przy kosztach wykonania dokumentacji przebudowy drogi wojewódzkiej z Siczek w kierunku Radomia wraz z budową ścieżki rowerowej. Dlatego dzisiaj wpisujemy do Wieloletniej Prognozy Finansowej 200 tys. zł na wykonanie dokumentacji dla tego zadania – mówił burmistrz Piotr Leśnowolski.

Z kolei wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski podziękował burmistrzowi Piotrowi Leśnowolskiemu za współpracę przy tym zadaniu.

- Zwykle bywa, że w takich sytuacjach potrzebujemy od strony samorządowej podpowiedzi, impulsu czy konsultacji w kwestii proponowanych rozwiązań. My ponosimy koszty realizacji tej inwestycji, ale nie bez znaczenia jest dobra współpraca. Dobra współpraca owocuje tym, że angażujemy środki z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w bezpieczeństwo kierujących i pieszych – przekonywał Rafał Rajkowski.

Roboty drogowe obejmują również przebudowę infrastruktury podziemnej i budowę kanalizacji deszczowej. Droga 737 pełni istotną funkcję komunikacyjną w powiecie radomskim. Stanowi połączenie dróg krajowych nr 9 i 12 z drogą krajową 79. Przebudowa zapewni swobodne i bezpieczne korzystanie z drogi zarówno kierowcom, jak i rowerzystom oraz pieszym. Wykonawcą jest firma Strabag. Planowane prace potrwają półtora roku.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie