Widzew przegrał z Radomiakiem 0:3. Sobotnie starcie zamknęło rundę jesienną w ekstraklasie. Zobacz zdjęcia i zapis relacji live

Maciej Kwiatkowski
PKO BP Ekstraklasa. Widzew Łódź uległ Radomiakowi Radom 0:3.
PKO BP Ekstraklasa. Widzew Łódź uległ Radomiakowi Radom 0:3. Grzegorz Gałasiński
Radomiak Radom fantastycznie spisał się w meczu PKO BP Ekstraklasy z Widzewem w Łodzi. Podopieczni nowego trenera Macieja Kędziorka wygrali 3:0. Gole dla gości zdobywali: Semedo - Lisandro i Edi oraz w drugiej połowie Rafał Wolski. Oto zapis relacji live z tego wydarzenia oraz zdjęcia z meczu.

Relacja na żywo z meczu Widzew vs Radomiak

Widzew Łódź - Radomiak Radom 0:3 (0:2)
Bramka: L. Semedo (38'), E. Semedo (45+4), Wolski (74').
Widzew: Ravas - Żyro, Ibiza, Klimek, Ciganiks, Kun, Zieliński, Hanousek, Alvarez, Nunes, Jordi Sanchez.
Radomiak: Posiadała - Grzesik, Rossi, Cichocki, Abramowicz, Edi Semedo, Kaput, Luizao, Wolski, L. Semedo, Henrique.
Sędziuje: Tomasz Musiał (Kraków)
Żółte kartki: Żyro - L. Semedo

Skrót meczu. WIDEO

Nad stadionem Widzewa rozpadał się śnieg. Pada coraz bardziej, ale oba zespoły są gotowe do gry. Piłkarze są w tunelu przed wyjściem na boisko.

W tym meczu Widzew w czerwonych trykotach, Radomiak na czarno. Warto dodać, że dla Zielonych to szczęśliwe barwy, bo w tych koszulkach jeszcze nie przegrali w meczu PKO Ekstraklasy.

Kapitan Radomiaka Raphael Rossi i Marek Hanousek, już po losowaniu. Mecz zaczną piłkarze Radomiaka.

1 minuta - Rozpoczął Radomiak, zawodnicy grają czerwoną piłką.

2 minuta - Raphael Rossi przerywa kontrę Widzewa.

4 minuta - Przewracany w polu karnym Radomiaka Cichocki. Gwizdek arbitra milczał. Zawodnik zwijał się z bólu, ale jest już gotowy do gry.

5 minuta - Efektowna kombinacyjna akcja ofensywna radomian. Abramowicz w końcowym jej fragmencie podał do Luizao, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Rzut rożny.

6 minuta - Drugi rzut rożny dla Zielonych. Wolski zacentrował zbyt krótko.

7 minuta - Kontratak radomian. Zatrzymany na połowie boiska Henrique, ale sędzia Musiał wyrozumiały dla Ibizy.

8 minuta - Trzeci rzut rożny dla radomian. I tym, razem skończyło się na strachu. Piłkę przejęli łodzianie.

10 minuta - Strzał zza pola karnego Wolskiego, ale piłka poszybowała o dobre kilka metrów obok słupka bramki Widzewa.

13 minuta - Upomniany ustnie przez Musiała - Abramowicz. Obrońca faulował Nunesa.

16 minuta - Pierwszy rzut rożny dla Widzewa. Klimek zacentrował w pole karne, ale wybijają obrońcy Zielonych. Po wrzutce Hanouska, pachniało samobójem, bo futbolówkę wybił Lisandro Semedo.

18 minuta - Mecz przerwany. Zasłabł na trybunach jeden z kibiców Widzewa. Sędzia Musiał zaprosił zawodników na ławki rezerwowych.. Trwa reanimacja sympatyka Widzewa!. Karetka pogotowia zabiera kibica do szpitala.

21 minuta - Karetka opuściła obiekt, sędzia Musiał wznowił grę.

24 minuta - Radomianie maja problemy w środku boiska. To Widzew obecnie rządzi w tej strefie.

26 minuta - Szybki kontratak Zielonych. Zapędy Lisandro Semedo powstrzymał w ostatniej chwili defensor Widzewa. Na piłkę w polu karnym czekał, już Henrique!

29 minuta - Obie drużyny grają wysokim pressingiem. Nikt tu nie kalkuluje, ale ciąż bez goli.

31 minuta - Pierwsza interwencja Posiadały, po strzale Zielińskiego. Golkiper na śliskiej nawierzchni pewnie chwycił piłkę.

34 minuta - Odłożona kara dla Żyro. Obrońca ukarany żółtą kartką.

35 minuta - Piąty korner dla radomian. Ponownie nie został zakończony strzałem na bramkę łodzian.

38 minuta - GOOL DLA RADOMIAKA!**Radomiak przeprowadził fantastyczną akcję. Najpierw, po wymianie piłki w ofensywie strzelał Edi Semedo. Wówczas bramkarz Widzewa, popisał się kapitalną obrona, ale fantastycznie spisał się Lisandro Semedo, który trafił pod poprzeczkę, nie do obrony!**

43 minuta - Żółtą kartką ukarany Lisandro Semedo/

45 minuta - Fantastyczna okazja dla Widzewa. Strzelał Nunes, ale minimalnie przestrzelił.

Sędzia Tomasz Musiał do regulaminowych 45 minut pierwszej połowy, doliczył pięć minut.

45+3 - Mamy informację, że reanimowany kibic Widzewa, odzyskał przytomność.

45+4 - GOL DLA RADOMIAKA! Zieloni zaatakowali rywala na jego połowie. Futbolówkę przejął Henrique i zacentrował ją w pole karne. Tam najwyżej do niej wyskoczył Edi Semedo i uderzeniem głową trafił do bramki Widzewa, po raz drugi! Widzew chciał przed przerwą odrobić część strat. Defensywa Radomiaka na to nie pozwoliła.

- Oglądałem jak Klimek grał w poprzednich meczach. Podoba mi się gra tego zawodnika. Jako zespół gramy dobrze. Jest asekuracja, wprowadzone są nowe zasady trenera. Widzew ma dobre skrzydła, ale my się dobrze asekurujemy i prowadzimy do przerwy - powiedział Jan Grzesik, defensor Radomiaka.

Zawodnicy, już na murawie. W zespole Radomiaka bez zmian.

46 minuta - Drugą połowę rozpoczął Widzew.

47 minuta - Strzelał z dystansu Ciganiks, ale na szczęście dla Zielonych, obok słupka.

48 minuta - W odpowiedzi kontratak radomian, ale dośrodkowanie E. Semdo zablokowane i będzie korner. Zamieszanie w polu karnym. Do piłki dopadł Cichocki, ale jego strzał z bliskiej odległości, perfekcyjnie wybronił Ravas! Co za szansa Zielonych.

49 minuta - Najlepsza okazja Widzewa, ale strzał Alvareza wybronił Posiadała!

58 minuta - Oblężenie bramki Posiadały. Strzelał Hanousek, ale golkiper nie dał się zaskoczyć. 60 sekund później golkiper Radomiaka ponownie skutecznie interweniował po akcji Widzewa.

Do końca rywalizacji pozostało 30 minut

61 minuta - Zmiany w Widzewie. Pawłowski za Kuna, Rundić za Sancheza i Luis Silva za Ciganiksa.

63 minuta - Ofiarnie w polu karnym bronią się radomianie. Pada w polu karnym Hanousek, ale gwizdek arbitra milczy.

65 minuta - Szybko reaguje trener Kędziorek. Na boisku Pik w miejsce Lisandro Semedo.

68 minuta - Kolejny rzut rożny Widzewa, ale radomianie zachowują spokój w polu karnym. Widzew, jednak wciąż w natarciu.

71 minuta - Widzew ponownie w ataku pozycyjnym, Radomiak nie dał się zaskoczyć i wyprowadził nieskuteczną kontrę.

72 minuta - Słupek ratuje Zielonych od utraty gola. Strzelał Zieliński, do piłki próbował dobiec Alvarez, ale jego strzał trafił w boczną siatkę.

74 minuta - GOOOL DLA RADOMIAKA! Co za kapitalna akcja radomian. Henrique dograł pomiędzy dwóch zawodników do Wolskiego. Ten znalazł się przed Ravasem i wykorzystał sytuacje oko w oko z golkiperem! Ręce same składają się oklasków.

76 minuta - Zmiana w Widzewie. Za Alvareza wszedł Dawid.

78 minuta - Na murawie leży i opatrywany jest Pik.

80 minuta - Zmiany: Edi Semedo - Donis, Wolski - Rocha i Henrique - Leandro.

81 minuta - Widzew, już przestał wierzyć. Teraz to goście grają na połowie rywala. Słychać głośny doping fanów Radmiaka.

82 minuta - Z dystansu strzelał Donis. Piłka sprawiła niemałe problemy Ravasowi, ale ten ostatecznie, pewnie ją chwycił.

86 minuta - Do wejścia na boisko przygotowany Jakubik.

87 minuta - Obrońca zmienia Luizao.

89 minuta - Radomiak wychodzi z kontrą. Abramowicz z lewej strony dograł do Rochy, ale te nie doszedł do strzału. Mimo to Zieloni wciąż są przy piłce.

90 minuta - Z prawej strony pola karnego aut wywalczył Radomiak. Zielonym się nie spieszy. Cenne sekundy skradł Leandro.

90 minuta - Sędzia Musiał z Krakowa do regulaminowych 90 minut doliczył 180 sekund.

90 +2 - Ostatnie sekundy meczu w Łodzi. Radomiak spisał się doskonale. Jego zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Ekipa trenera Kędziorka, nie dość, że świetnie spisywała się w ataku, to jeszcze nie pozwoliła łodzianom na cokolwiek w defensywie. Brawo dla trenera Kędziorka, za kapitalny debiut w PKO BP Ekstraklasie!

90+3 KONIEC MECZU. Radomiak zagrał bardzo dobrze i pokonał Widzew! Po tym meczu radomianie awansowali na ósme miejsce w tabeli ekstraklasy. W swoim dorobku mają 22 punkty.

Tak zapowiadaliśmy mecz Widzewa z Radomiakiem

Zobacz WAGS piłkarzy Radomiaka!

Mecz o godzinie 17:30 rozpocznie Tomasz Musiał z Krakowa. Co ciekawe ten sam arbiter prowadził ostatnie starcie obu drużyn, które rozegrane zostało w Radomiu. Wówczas 3:1 wygrał Radomiak.

Widzew zagra w następującym zestawieniu: Ravas - Żyro, Ibiza, Klimek, Ciganiks, Kun, Zieliński, Hanousek, Alvarez, Nunes, Jordi Sanchez.

W porównaniu do spotkania, przegranego ze Śląskiem kilka zmian w składzie. Dokładnie trzech, bo od pierwszych minut zagrają: Edi Semedo, Lisandro Semedo, Michał Kaput. Piłkarze zastąpią: Donisa, Leandro i Roche. Oznacza to, że kapitanem zespołu będzie Raphael Rossi.

W takim zestawieniu Radomiak wybiegnie na mecz z Widzewem: Posiadała - Grzesik, Rossi, Cichocki, Abramowicz, Edi Semedo, Kaput, Luizao, Wolski, L. Semedo, Henrique.

16:30 - Trener Maciej Kędziorek dokonał wyboru

14.52 - Mecz niezagrożony. Boisko przygotowane w zasadzie perfekcyjnie. W przeciwieństwie do Radomia, w oddalonej o 170 kilometrów Łodzi, nie pada śnieg. Jest mroźno, ale to nie powinno przeszkadzać zawodnikom w grze.

Do Łodzi, specjalnie wynajętym pociągiem udaje się kilkusetosobowa grupa fanów Radomiaka! Według naszych informacji, Zielonych dopingować ma 600 osób!

Tymczasem w Gliwicach, mecz Piasta z Puszczą Niepołomice został przerwany z powodów arcytrudnych warunków pogodowych. Boisko zasypane zostało śniegiem. W 15 minucie arbiter przerwał pojedynek, aby służby porządkowe odśnieżyły linię. Kilka chwil później mecz został zakończony. Wkrótce poznamy nowy termin rozegrania spotkania.

Przypominamy, że już wcześniej odwołany został pojedynek Stali Mielec z ŁKS-em Łódź, który miał się rozpocząć o godzinie 12:30.

Po siedmiu latach pracy, jako asystent w: Rakowie Częstochowa, Arce Gdynia i Lechu Poznań - Maciej Kędziorek rozpoczyna dziś pracę na własny rachunek. Co ciekawe przed tygodniem zasiadając na ławce trenerskiej Lecha, przegrał z Widzewem Łódź 1:3. Czy ambitny trener wyciągnie wnioski z tamtego spotkania i w sobotę znajdzie sposób na pokonanie łodzian? Przekonasz się o tym, śledząc relację live.

Daniel Myśliwiec, trener Widzewa:

- Jasne, że bardzo chcemy potwierdzić naszą dobrą dyspozycję, a nie żyć tym, co było w zeszły weekend. Oczywiście, jestem bardzo zadowolony z wykonanej przez nas pracy, ale rozmawialiśmy głównie o rzeczach, które mogliśmy zrobić jeszcze lepiej. Gdy mamy wątpliwości, co zrobi przeciwnik, to jest najlepszy sygnał, żeby pójść w to, co będziemy prezentować my. Chcemy zrobić krok do przodu, wprowadzić kolejne narzędzie do tego, jak skuteczniej atakować oraz bronić.

Maciej Kędziorek, trener Radomiaka:

- Nie zamierzam ułatwiać pracy Widzewowi. Jego trener Daniel Myśliwiec dogłębnie analizuje wszystkie konferencje prasowe, więc nie będę tu mówił o plusach. Nasze plusy zobaczycie na boisku. Wiem, nad czym musimy pracować. Udało nam się pewne rzeczy wdrożyć i zobaczymy je jutro na boisku. Mam grupę ludzi, która jest optymistycznie nastawiona do pracy i to mnie cieszy. Jestem zbudowany tym, co zobaczyłem w szatni.

Nie zagrają w meczu Widzew - Radomiak:
Widzew: Sebastian Kerk, Mato Milos, Juljan Shehu czy Serafin Szota (urazy)
Radomiak: Roberto Alves i Luis Machado (urazy)

Ostatnie bezpośrednie starcia:

29.08.2020 Radomiak Radom - Widzew Łódź 4:1
26.02.2021 Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:1
6.11.2022 Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:3
21.05.2023 Radomiak Radom - Widzew Łódź 3:1

Mecz Widzew Łódź - Radomiak Radom TRANSMISJA TV
Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Bartosz Gleń - Rafał Nahorny. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!