Wielu emocji dostarczyły mecze w Tymex Lidze okręgowej. Sprawdź aktualne wyniki i tabele

Maciej Kwiatkowski
Walki podczas szlagieru nie brakowało
Walki podczas szlagieru nie brakowało Marcin Fularski
Zdecydowana większość meczów w Tymex Lidze okręgowej zaplanowana została na sobotę. W niedzielę odbyło się już tylko jedno starcie, w którym rywalizowali beniaminkowie. Sprawdź wyniki oraz tabelę po czwartej serii gier.

Sprawdź aktualne wyniki oraz tabelę Tymex Ligi okręgowej

Wyniki meczów 4. kolejki Tymex Ligi okręgowej

Orzeł Wierzbica – Mazowsze Grójec 1:2 (0:0)
Bramki: Jarząbek - Ostrowski, Dusza.
Mazowsze: Filewski - Grygiel, Wierzbicki, Gałka, Skowroński, Derewicz, Wątorski, Snopov (87. Sosnowski), Złoch, Nojek (70. Dulemba), Ostrowski (75. Dusza).

W meczu na szczycie tej serii gier do przerwy gole nie padły, co nie oznaczało, że mecz był nudny. Obie drużyny stworzyły, po kilka okazji, ale na posterunku byli obaj golkiperzy. Po zmianie stron w 55 minucie Kacper Ostrowski dał prowadzenie gościom. Najwięcej emocji towarzyszyło ostatnim fragmentom pojedynku. W 87 minucie gola wyrównującego uzyskał Igor Jarząbek, ale odpowiedź rywali była niemalże natychmiastowa. Zaledwie 60 sekund później na listę strzelców wpisał się Wiktor Dusza, wychowanek Mazowsza, dla którego był to pierwszy gol w seniorach. Co ciekawe asystował mu inny młody piłkarz tego klubu - Aleksander Dulemba!

– Cieszy też gol na 2:1 po dwójkowej akcji dwóch naszych młodych zawodników Aleksandra Dulemby i Wiktora Duszy, którzy po wejściu na boisku zachowali się niczym Maciej Rosołek i Blaž Kramer w Legii Warszawa

– przyznał trener Jerzy Engel jr.

Centrum Radom – KS Błotnica Stara 2:0 (1:0)
Bramki: Leśniewski, Jabłoński.

Więcej o meczu, poniżej:

Powiślanka Lipsko – Królewscy Jedlnia 0:0

Drugi mecz w sezonie w roli gospodarza rozegrali zawodnicy Powiślanki Lipsko. W pierwszym dość niespodziewanie przegrali z Jodła Jedlnia 0:2, a w sobotę z innym zespołem z Jedlni - Królewskimi, miejscowi także nie potrafili zdobyć gola. Z uwagi na fakt, że i rywale nie cieszyli się z bramki, to fani Powiślanki nie doczekali się skutecznych trafień.

Proch Pionki – Jodła Jedlnia-Letnisko 5:0 (4:0)
Bramki: Gil 2, Abaa, Janiszewski, Kubryn.
Proch: Procki – Denkiewicz, Kapusta, Iwanowski, Bojek (60. Szewczyk), Gromski (60. Sharko), Krawczyk, Gil (60. Szczepański), Abaa (84. Szulik), Kubryn (60. J. Drab), Janiszewski (60. Więcek).
Jodła: Sadkowski (83. Skóra) – Borkowski, Gromski, Drachal (72. Skowroński), Czarnecki, Skuza, Rutka (56. A. Wójcik), K. Oparcik (46. Seledec), T. Oparcik (63. Tolik), Świecielski, B. Wójcik (46. Jonczyński).

Faworyt konfrontacji z Pionek nie zawiódł i tylko do przerwy czterokrotnie umieszczał piłkę w bramce Jodły. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Daniel Abaa. Cztery minuty później, a więc w 17, rezultat podwyższył Tomasz Janiszewski. Kilkadziesiąt sekund później Janiszewski skutecznie podał do Rafała Gila, a ten zdobył trzeciego gola spotkania! W końcu w 38 minucie faulowany w polu karnym Jodły był Janiszewski, a jedenastkę na gola zamienił Cezary Kubrun. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie, zdobywając jeszcze jednego gola. Tego w 51 minucie uzyskał Gil.

Wypowiedzi trenerów:

Paweł Górak, trener Prochu

Tomasz Dziubiński, trener Jodły

materiały dzięki (Facebook Proch Pionki).

Zodiak Sucha – Polonia Iłża 2:1 (1:1)
Bramki: Kowalczyk, Cybylski - dla Zodiaka.

W pojedynku beniaminków Zodiak okazał się skuteczniejszy od Polonii. W 30 minucie prostopadłe podanie Bartłomieja Wielgusa wykorzystał Bartłomiej Kowalczyk. Kilka minut później goście wyrównali. Piłka po strzale z dystansu odbiła się jeszcze od defensora Zodiaka i zmyliła golkipera, wpadając do siatki. W 89 minucie najprzytomniej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Krzysztof Cybulski, dając gospodarzom trzy cenne oczka!

KS Warka – Gracja Tczów 7:1
Bramki:
Rawski, Madej, Grodzki, Prasek, Puzianowski 3
Warka: Mazek - Jasnoch, Potrzebowski, Dombek, Kulpa, Skowronski, Rawski, Malinowski, Puzianowski, Prasek, Madej oraz Grodzki, Pacholski, Berliński, Ulitin, Piekarz, Pomian, Jankowski.

Klub Sportowy Warka nie zwalnia tempa i umacnia się w tabeli okręgówki. Tym razem o jego możliwościach ofensywnych przekonali się zawodnicy Gracji. Liderzy rozgrywek wbili rywalom, aż siedem goli potwierdzając, że będą należeć do grona głównych kandydatów do awansu. Tym razem hat-trikiem popisał się Kacper Puzianowski.

Szydłowianka Szydłowiec – Pilica Nowe Miasto nad Pilica 1:1
Bramki: Płodzik dla Pilicy

Spora niespodzianka w Szydłowcu. Tam miejscowi po serii dwóch efektownych wygranych podzielili się punktami z Pilicą. Co więcej to właśnie goście, po raz pierwszy w sezonie znaleźli receptę na pokonanie golkipera Szydłowianki, a uczynił to Dominik Płodzik. Gol, jak się miało okazać dał im cenny premierowy punkt w rozgrywkach!

Wulkan Zakrzew – Akcja Jastrzębia 3:2 (2:0)
Bramki: Towarek, Pysiak, Sułecki dla Wulkana.

W niedzielnym meczu beniaminków Wulkan triumfował po raz pierwszy sezonie. Miejscowi tylko do przerwy zdobyli dwa gole z Akcją, a na listy strzelców wpisywali się: Szymon Towarek i Kamil Pysiak. Po zmianie stron rywale wyrównali i zanosiło się na podział punktów. Tak się nie stało. Do piłki wrzuconej z autu w 89 minucie dopadł Krystian Sułecki, i strzałem lewą nogą sprzed pola karnego, ustalił wynik tego zaciętego starcia.