Wiśniewska odeszła z PiS

  Wiśniewska odeszła z PiS

  /jp/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wczoraj poseł Lucyna Wiśniewska poinformowała, że odchodzi z PiS.

  Wczoraj poseł Lucyna Wiśniewska poinformowała, że odchodzi z PiS. ©archiwum

  Lucyna Wiśniewska poinformowała wczoraj, że włącza się w nowe ugrupowanie marszałka Marka Jurka - Prawicy Rzeczpospolitej
  Wczoraj poseł Lucyna Wiśniewska poinformowała, że odchodzi z PiS.

  Wczoraj poseł Lucyna Wiśniewska poinformowała, że odchodzi z PiS. ©archiwum

  . "- Moja decyzja wiąże się z ostatnimi wydarzeniami w sejmie i głosowaniem nad zmianami w Konstytucji RP. Pokazały one, że PiS jest partia bardzo pragmatyczną, jednak w zbyt dużym według mnie stopniu oderwaną od wartości ideowych" - napisała posłanka w przekazanym mediom oświadczeniu.

  Przypomnijmy, że nieporozumienia pomiędzy marszałkiem Markiem Jurkiem i sympatyzującą z nim grupą posłów a prominentnymi działaczami ugrupowania w kwestii zmian w konstytucji dotyczących ochrony życia nienarodzonych były głównym powodem rozłamu w PiSie.

  Członkowie partii od pewnego czasu skarżyli się też na brak demokratycznych zasad funkcjonowania struktur partii, również na szczeblu lokalnym.
  SUSKI PRZESTRZEGA
  - Dla mnie decyzja poseł Wiśniewskiej jest niezrozumiała. Mam nadzieję, że pani poseł szybko zrozumie, że takie działania prowadzą do szybkiego rozbicia prawicy i wróci do PiS - powiedział lider lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości marek Suski.

  Lucyna Wiśniewska w rozmowie z nami stwierdziła, że jest jeszcze za wcześnie na tworzenie lokalnych struktur Prawicy Rzeczpospolitej. Stwierdziła, że raczej na pewno zmieni lokum swojego biura wyborczego, które obecnie mieści się w kamienicy przy radomskim rynku, gdzie swoje biura mają wszyscy parlamentarzyści PiS.

  MARZENA WRÓBEL CZEKA
  Wciąż niewiadoma jest przyszłość polityczna Marzeny Wróbel (wciąż członka PiS). Posłanka najpierw ogłosiła, że składa rezygnację z działalności w PiS, potem stwierdziła, że nie widzi siebie w Porozumieniu Rzeczpospolitej jeśli ugrupowanie to przyłączy się do Ligi Polskich Rodzin, a wczoraj po południu powiedziała, że nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji.

  Marzena Wróbel wczoraj wieczorem miała uczestniczyć w posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS. Zamierzała w swoim wystąpieniu skrytykować sposoby funkcjonowania ugrupowania.

  - Być może po tym spotkaniu podejmę decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii - powiedziała Marzena Wróbel.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo