MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojciech Arndt odwołany ze stanowiska prezesa spółki Fabryka Broni „Łucznik”. Obowiązki prezesa pełni Seweryn Figurski

Janusz Petz
Janusz Petz
Wojciech Arndt był dwukrotnie powoływany na stanowisko prezesa Fabryki Broni – pierwszy raz na jesieni 2021 roku, drugi w maju 2022 roku.
Wojciech Arndt był dwukrotnie powoływany na stanowisko prezesa Fabryki Broni – pierwszy raz na jesieni 2021 roku, drugi w maju 2022 roku. Fabryka Broni [/quot/]Łucznik[/quot/]
10 czerwca 2024 roku roku Rada Nadzorcza Fabryki Broni „Łucznik” – Radom odwołała ze stanowiska prezesa zarządu Wojciecha Arndta. Uchwała Rady Nadzorczej nie podaje przyczyn odwołania. Do czasu powołania prezesa zarządu, Rada Nadzorcza spółki powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu Sewerynowi Figurskiemu – członkowi zarządu spółki.

Zmiany w zarządzie Fabryki Broni „Łucznik”

Wojciech Arndt był dwukrotnie powoływany na stanowisko prezesa Fabryki Broni – pierwszy raz na jesieni 2021 roku, drugi w maju 2022 roku. Arndt jest doktorem nauk prawnych, absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był członkiem, a później przewodniczącym rady nadzorczej, a następnie prezesem Polskiego Holdingu Obronnego.

Seweryn Figurski jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej. Ukończył liczne szkolenia w obszarze handlu, marketingu i zarządzania. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży zbrojeniowej m.in. w międzynarodowym handlu uzbrojeniem oraz kompetencje w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej skoncentrowanej na wytwarzaniu i obrocie materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami przeznaczonymi do celów wojskowych lub policyjnych.
W latach 2003-2012 zarządzał działaniami z zakresu handlu i marketingu w Zakładach Produkcji Specjalnej . Od 2012 do 2013 piastował stanowisko szefa biura sprzedaży i zaopatrzenia w Bumar Amunicja. Od 2013 roku zatrudniony w Fabryce Broni „Łucznik” – Radom, gdzie od 2014 roku kierował działaniami w obszarze handlu i marketingu. W latach 2020-2021 roku pełnił funkcję dyrektora handlowego, a od 5 maja 2021 członka zarządu Fabryki Broni "Łucznik" - Radom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie