Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybieramy najskuteczniejszych radnych gminy Przyłęk po drugim roku pracy. Sprawdź wyniki i ZAGŁOSUJ

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Trwa tegoroczna akcja Mała Ojczyzna - Duża Sprawa. Oceniamy samorządowców po drugim roku pracy w kadencji 2018-2023. Przez kilka najbliższych tygodni będziemy oceniać radnych kolejnych samorządów oraz burmistrzów, wójtów i zarząd powiatu. Rozpoczynamy ocenę radnych Rady Gminy Przyłęk wybranych w październiku 2018 roku. Wybieramy trzech najaktywniejszych radnych ostatniego roku. Koniec głosowania w poniedziałek, 9 listopada o godzinie 22.00.

KLIKNIJ zagłosuj i zobacz aktualne wyniki

RADA GMINY PRZYŁĘK

____________________

Mija drugi rok działalności radnych kadencji 2018-2023 - kto radził sobie najlepiej?

W wyborach samorządowych, dwa lata temu, najwięcej mandatów w Radzie Gminy Przyłęk zdobyli kandydaci startujący z dwóch lokalnych komitetów. Komitet Wyborczy Wyborców Mirosława Madejskiego uzyskał w radzie gminy aż siedem mandatów. Pięć mandatów przypadło natomiast Komitetowi Wyborczemu Wyborców Dariusza Dusińskiego. Trzy pozostałe mandaty przypadły samorządowcom reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość.

Samorząd kontynuuje w dużej mierze zadania i zamierzenia zaplanowane jeszcze w poprzedniej kadencji. Jak co roku duża uwaga przykładana jest inwestycjom drogowym. Największą z nich w tym roku był remont drogi gminnej w Babinie, który pochłonął prawie 300 tysięcy złotych. Za tę kwotę wyremontowano 990 metrów jezdni. Gmina Przyłęk wsparła finansowo również remont drogi powiatowej Łagów-Przyłęk. Na ten cel przeznaczono prawie 126 tysięcy złotych.

Jednak niewątpliwie największą i najważniejszą tegoroczną inwestycją na terenie gminy Przyłęk jest utworzenie Klubu Dziecięcego „Żółwik” w budynku po byłej szkole podstawowej w Mszadli Starej. To najnowocześniejszy tego typu obiekt na terenie powiatu zwoleńskiego. Klub składa się z dwóch sal dydaktycznych dla dzieci o powierzchni około 50 metrów kwadratowych każda. Przy salach znajdują się łazienki dostosowane do potrzeb maluchów. Ponadto w klubie wydzielone zostały pomieszczenia dla logopedy i pielęgniarki, pokój nauczycielski, a także łazienka dla niepełnosprawnych. Placówka ma również nowoczesną i przestronną kuchnię, w której codziennie przygotowywane są posiłki dla dzieci. Koszt utworzenia Klubu Dziecięcego to ponad milion złotych, z czego aż 761 tysięcy złotych udało się pozyskać w ramach dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch plus”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie