Wygrana AZS Politechniki (zdjęcia)

Włodzimierz Łyżwa
Jedna z udanych interwencji Pawła Kuczyńskiego, bramkarza AZS Politechnika podczas meczu z Unią Tarnów. Ł. Wójcik
AZS Politechnika pokonała słabą Unię Tarnów. Radomianie zagrali już bez Pawła Sieczki, który wrócił do Azotów Puławy.

W meczu 7 kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Radom pokonała Unię Tarnów 37:20.

AZS Politechnika Radom - Unia Tarnów 37:20 (18:11).
AZS Politechnika: Kuczyński, Drabik - Kalita 9, Sieczkowski 9 (4), Mroczek 6, Świeca 6, Cupryś 5, Dąbrowski 1, Popławski 1, J. Sieczka 0, Guzik 0, Samuś 0.
Karne: 4/4. Kary: 4 minuty (Guzik 4).
Unia: Banaś, Szostak, Wieczorek - Bieś 5 (3), Grzesik 5, Niedojadło 4, Zaucha 3 (2), Sosna 1, Ogarek 1, Tokarski 1, Sztorc 0, Gąsior 0, Greczyński 0, Siedlik 0.
Karne: 5/5. Kary: 10 minut (Bieś 4, Niedojadło i Gąsior i Ogarek po 2). Sędziowali: Kamil Dąbrowski i Sławomir Kołodziej z Kielc. Widzów: 100.

AZS do spotkania z Unią przystąpił już bez Pawła Sieczki, który powrócił do Azotów Puławy, skąd przyszedł do radomskiego zespołu. Z kontuzją nogi zagrał Jarosław Sieczka, ale trener Roman Trzmiel widząc dużą przewagę bramkową swojego zespołu zdjął Jarka z parkietu i oszczędzał jego zdrowie na kolejne spotkania.
SZYBKO ODSKOCZYLI

Unia okazała się słabym rywalem i od pierwszej minuty radomianie uciekali tarnowianom. W 9 min. było 6:1. W 15 min. przy stanie 13:6, trener gości Franciszek Gąsior wziął czas, ale na niewiele gra się poprawiła. Po dalszych minutach gry i rzucie Macieja Sieczkowskiego na tablicy pojawił się wynik 17:8. Ponadto chęci do gry Unii odebrał bramkarz Paweł Kuczyński, w drugiej połowie przez 12 minut nie dał się pokonać. W sumie odbił aż 28 piłek. Był taki moment w meczu, że w jednej akcji Kuczyński obronił cztery rzuty tarnowskich szczypiornistów.

TROCHĘ NONSZALANCKO

Gra radomian mogła się podobać, ale były także momenty nonszalanckiej gry, szczególnie w ataku. Wielu kontr nie wykorzystali dwaj zawodnicy, który zdobyli najwięcej bramek, Michał Kalita i Sieczkowski.

W innych meczach: MTS Chrzanów - ChKS Łódź 33:33, Powen Zabrze - KSSPR Końskie 30:20, Gwardia Opole - AZS AWF Biała Podlaska 37:22, Wisła Sandomierz - Olimpia Piekary Śląskie 33:31, ASPR Zawadzkie - Żagiew Dzierżoniów 30:26.
1. Powen 7 13 194:157
2. Olimpia 7 10 211:183
3. Zawadzkie 7 10 206:191
4. AZS 7 9 196:167
5. Gwardia 7 9 204:180
6. Końskie 7 8 200:195
7. Łódź 7 6 202:214
8. Chrzanów 7 6 190:209