Wygrana Pilicy Białobrzegi. Trzy gole Zbigniewa Obłuskiego

/W.Ł./
Trzy gole dla Pilicy strzelił Zbigniew Obłuski (w czerwonym stroju, drugi od prawej). Włodzimierz Łyżwa
W piłkarskim meczu kontrolnym Pilica Białobrzegi pokonała na własnym boisku 4:0 UMKS Piaseczno. Energia Kozienice wysoko zwyciężyła 6:0 Proch w Pionkach. Mazowsze Grójec przegrało na własnym boisku 1:2 z Hutnikiem Warszawa.

Pilica Białobrzegi - UKMKS Piaseczno 4:0 (1:0), Obłuski 52, 77, 83, Paweł Jakóbiak 88.
Pilica, 1 połowa: Bolek (46 Młodziński) - Rawski, Janowski, Ziemnicki - Matulka, Oziewicz, Krupnik, Przemysław Jakóbiak, Tomas - Gołębiewski, Rudnicki.
Pilica, 2 połowa: Młodziński - Moryc, Janowski, Tomas - Matulka, Paweł Jakóbiak, Bykowski, Wojtkielewicz, Hernik, Bogacz, Obłuski.

GOL Z 45 METRÓW
Pierwsza połowa słaba, w której warto odnotować tylko jedną akcję, po której piłkę z linii bramkowej po strzale Konrada Rudnickiego wybił jeden z obrońców Piaseczna. W drugiej połowie na boisku pojawili się między innymi Zbigniew Obłuski i Paweł Jakóbiak. Ten pierwszy ustrzelił hat tricka, a drugi ustalił wynik mecz, pokonując golkipera gości strzałem z około 45 metrów.

Proch Pionki - Energia Kozienice 0:6 (0:2), Stanisławski 22, 88, Ciupiński 45, W. Nowocień 65, Budziński 67, Walasek 75.
Proch: Staniszewski - Ł. Kołodziej, Sztobryn, Blank, Bernaciak, Pryciak, Czaplarski, M. Kołodziej, Kłos, Dębski, Kowalczyk oraz Zawodnik (bramkarz), K. Dypa, Siepietowski, Czerski, M. Kisiel, Polak, Iwanowski, P. Żak, Markowski.
Energia: Majos - Szary, Siwak, Mortka, Strąg, Kucharczyk, E. Kisiel, Kalinka, Janik, Ciupiński, Stanisławski oraz Piaseczny (bramkarz), Walasek, Kupiec, Budziński, Kołodziejczyk, Sikora, Zawadzki, Janiszewski, W. Nowocień, K. Nowocień.

GŁÓWKA WALASKA
Najładniejsza bramka z sześciu zdobytych, to piąta Patryka Walaska. Krótki rzut rożny wykonywał Eugeniusz Kołodziejczyk zagrał do Bartosza Zawadzkiego, ten futbolówkę skierował na pole karne, gdzie blisko dwumetrowy Patryk Walasek strzałem głową pokonał bramkarza Prochu. W kozienickiej drużynie wystąpiło kilku nowych graczy, Michał Kucharczyk z Pilicy Białobrzegi, Piotr Budziński, Michał Majos z Broni Radom, Dariusz Mortka z Mazowsza Grójec, Hubert Sikora z MSPN Radomiak 1910 Radom.

Mazowsze Grójec - Hutnik Warszawa 1:2 (1:0), Cudny dla Mazowsza.
Mazowsze: Przybylski - Jachowicz-Wróblewski (46 Wargocki), Fogler, Joczys, Stolarek, Rotuski (Witak), Sobczak (56 Sobczyk), Nojek (60 Rotuski), Cudny (35 Mińkowski, 76 Derewicz), Kucharski (60 Kalinowski), Grodzki (65 Cudny).

Mazowsze zagrało bez kilku podstawowych graczy. Zarząd Mazowsza podziękował za grę, Maciejowi Mazurkiewiczowi i to kolejny gracz, który odchodzi. Zabrakło Piotra Praska, Macieja Lesisza (sprawy prywatne), Daniela Złocha (przebywa na sportowym obozie). Nie było też czarnoskórego piłkarza z Konga, Pierre Ndakizy.