Wygrana Radomiaka Radom wynikiem 3:0 z RKS-em Radomsko w Fortuna Pucharze Polski. Zobacz zdjęcia i relację z meczu

Filip Węglicki
30 sierpnia, we wtorek Radomiak Radom wybrał się do Radomska na mecz pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski z miejscowym RKS-em Radomsko. Radomski klub pewnie pokonał przeciwników wynikiem 3:0.

Na początek przygody z Fortuna Pucharem Polski los dla Radomiaka był łaskawy. Drużyna trenera Mariusza Lewandowskiego zagrała 30 sierpnia o godzinie 16.30 na wyjeździe z czwartoligowym RKS-em Radomsko. Przeciwnik ma bogate tradycje, bo grał na poziomie Ekstraklasy w sezonie 2001/2002 oraz dwukrotne doszedł do półfinału Pucharu Polski w latach 1999/2000 i 2002/2003. Obecnie Radomszczański KS zajmuje siódmą lokatę w czwartej lidze łódzkiej. Ma ambicję awansu, a chętnych do tego sukcesu jest wielu.

Radosław Trochimiuk prowadził wtorkowy mecz Radomiaka z RKS Radomsko. Arbiter z Ciechanowa po raz pierwszy w swojej karierze był rozjemcą w spotkaniu z udziałem Zielonych. 40-latek w obecnych rozgrywkach sędziował trzy mecze na poziomie I ligi. Pokazał łącznie 15 żółtych kartek, dwie czerwone i podyktował jeden rzut karny.

Wtorkowy mecz Fortuna Pucharu Polski mogło obejrzeć maksymalnie 999 kibiców.

We wtorek w Radomiaku debiutowali Ojrzyński i Gajgier. Kapitanem był Pedro Justiniano. Poza kadrą Rossi, Cele, Filipe, Alves czy Maurides.

Radomiak wyszedł na spotkanie pucharowe w następującym składzie: Ojrzyński - Grzybek, Justiniano, Gajgier, Pawłowski - T. Matos, Luizao, Nowakowski - Semedo, Feliks, Sokół. Na ławce znaleźli się Kobylak, Cichocki, Abramowicz, Łukasik, Korzeniecki, Kolasa, Machado, Snopczyński oraz Leandro.

Radomiak Radom wygrał z RKS-em Radomsko wynikiem 3:0. Bramki dla Zielonych strzelali Dominik Sokół, Michał Feliks oraz Dariusz Pawłowski.

Najważniejsze wydarzenia z meczu:

• 6 minuta - Ofensywny faul Sokoła, po chwili faulowany w obronie Gajgier.
  • 10 minuta - Rzut rożny dla Radomiaka po akcji lewą stroną.
  • 11 minuta - Szybkie wznowienie gry, dośrodkowanie Grzybka na głowę Sokoła, a ten z 6. metrów pokonuje bramkarza z Radomska.
  • 18 minuta - Zdecydowana przewaga Radomiaka, gospodarze liczą tylko na kontry. Sędzia natomiast przerywa grę, ze względu na zadymienie boiska przez kibiców z Radomska.
  • 21 minuta - Faulowany na 17. metrze Mateusz Grzybek i będzie szansa dla Zielonych z rzutu wolnego. Sam poszkodowany uderzył wysoko nad bramką.
  • 23 minuta - Faul Matosa na środku boiska.
  • 30 minuta - Świetna akcja Semedo, który przechwycił futbolówkę, "pociągnął" przez kilkanaście metrów i wystawił ją Feliksowi, który plasowanym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy!
  • 41 minuta - Próba Luizao sprzed pola karnego, ale minimalnie niecelnie!
  • 43 minuta - Na spalonym złapany jeden z graczy gospodarzy.
  • 45 minuta - Feliks trafił w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Dwie minuty doliczone.
  • 46 minuta - Trzy zmiany w Radomiaku: Cichocki, Łukasik i Korzeniecki za Justiniano, Grzybka oraz Semedo.
  • 51 minuta - Bardzo dobra akcja Sokoła, ale ostatecznie tylko korner dla Zielonych. Uderzenie Cichockiego wprost w jednego z graczy Radomiaka i zasygnalizowany spalony.
  • 55 minuta - Trwa oblężenie bramki gospodarzy! Nowakowski w sytuacji sam na sam trafił w słupek!
  • 61 minuta - Korzeniecki do Feliksa i w ostatniej chwili zablokowany strzał Michała.
  • 64 minuta - Na spalonym złapany Korzeniecki.
  • 66 minuta - Korner po akcji Sokoła.
  • 67 minuta - Snopczyński zastępuje Matosa. Kolejny słupek, tym razem po strzale Sokoła!
  • 69 minuta - Faul na Nowakowskim na 35. metrze, ale krótko grają Zieloni.
  • 71 minuta - Rzut rożny po akcji Snopczyńskiego.
  • 73 minuta - Przepiękny gol Pawłowskiego z około 28. metrów prosto w okienko!
  • 77 minuta - Kolejny debiutant w Radomiaku - młody Kolasa zmienia Michała Feliksa.
  • 79 minuta - Bardzo dobra interwencja Ojrzyńskiego po strzale jednego z graczy gospodarzy z rzutu wolnego!
  • 89 minuta - Gajgier z 3. metrów nie trafił do bramki! Kolejna 100% okazja dla naszej drużyny!
  • 90 minuta - Ofensywny faul Kolasy i koniec meczu! Zwycięstwo 3:0 i pewny awans Radomiaka do kolejnej rundy Pucharu Polski!