[WYNIK NA ŻYWO] 4 liga. Oskar Przysucha wygrał w Mszczonowie! Derby w Falęcicach!

SzSZaktualizowano
Piłkarze Oskara grają w Mszczonowie
Piłkarze Oskara grają w Mszczonowie Sylwester Szymczak
W sobotę rozgrywana jest przedostatnia kolejka czwartej ligi mazowieckiej. Oskar Przysucha walczy o wicemistrzostwo w lidze i w doskonały sposób wygrał w Mszczonowie. W Falęcicach rozgrywane są derby powiatu, a Energia u siebie gra bardzo ważny mecz z rezerwami Znicza Pruszków.

Powoli wyjaśnia się kwestia spadków i awansów. Jeśli chodzi o grę w barażu o trzecią ligę, Pogoń Grodzisk Mazowiecki już tydzień temu zapewniła sobie takie prawo. Jak wygląda kwestia spadkowiczów? Jeśli z III ligi spadnie jeden zespół z województwa mazowieckiego, wówczas z IV ligi spadną zespoły z miejsc 13-16, a drużyny z miejsc 12 zagrają baraż o utrzymanie. Dlatego nadal w lidze nie mogą być pewni utrzymania ekipy Energii Kozienice i Radomiaka II.

Piątkowy mecz:
Radomiak II Radom - Wilga Garwolin 0:5 (0:2)
Bramki: Sebastian Papiernik 40, Tomasz Paszkowski 42, 61, Paweł Pyra 69, Paul Borowski 87.
FOTOGALERIA Z MECZU RADOMIAK II - WILGA TUTAJ

Mszczonowianka Mszczonów - Oskar Przysucha 1:5 (0:0)
Bramka: Gliński 78 - Janiszewski 55, 65 karne, 72, Sapieja 63, Moskwa 83
Oskar: Wieczorek - Nkwana, Nowosielski, Sapieja, Zagórski, Janiszewski, Moskwa, Kołtunowicz, Włodarczyk, Walasek, Kubryn.

Oskar pojechał na niezwykle ciężki teren, bo Mszczonowianka to jedyna drużyna, która wiosną nie zaznała porażki. W tabeli rundy rewanżowej podopieczni trenera Maciej Śliwowskiego są liderem. Z kolei przysuszanie pojechali z nadzieją, aby dołożyć cegiełkę do tego, aby zakończyć rywalizację na drugim miejscu.
Tuż po przerwie bramkę dla gości zdobył Tomasz Janiszewski. Trzy kolejne bramki Oskar zdobył w ciągu zaledwie dziewięciu minut. Takiej skuteczności i dobrej gry chyba nikt sie nie spodziewał.
Pierwsza połowa toczyła się z lekką przewagą Mszczonowianka. Również początek drugiej połowy należał do miejscowych.
- Pierwsze 10 minut 2 polowy było fatalne w naszym wykonaniu. Przeciwnik nie wykorzystał trzech świetnych okazji. Mecz sie odmienił po strzeleniu przez nas bramki. Prowadziliśmy grę i było to coś pieknego dla oka. Sporo świetnych akcji i wynik mógł być jeszcze wyższy - powiedział trener Oskara, Paweł Górak.

Energia Kozienice - Znicz II Pruszków 3:3 (3:1)
Bramki: Ciupiński 13, Kołodziejczyk 21, 45 - Kociszewski 5, 63, Ćwikowski 83
Energia: Różański - Wasilewski, Grot, Kędra, Szary, Kalinka, Wójcik, Czerwiński (71 Książek), Kołodziejczyk, Skowroński (61 Osiak), Ciupiński
Bardzo wazny mecz kozienickich piłkarzy w kontekście walki o utrzymanie. Kozieniczanie prowadzili już 3:1. W końcówce stracili
bramkę i bardzo ważne punkty.

LKS Promna - Pilica Białobrzegi 0:7 (0:3), ,
Bramki: Stanisławski 6, Kucharczyk.
Pilica: Adamczyk (75 Sapała) - Kencel, Białecki, Janowski, Karasek (80 Król), Sadzik (70 Grodecki), Kucharczyk (80 Bienias), Michalski, Stanisławski.
W 35 minucie mecz został przerwany na około 30 minut z powodu burzy. Wówczas goście prowadzili różnicą dwóch goli. Po powrocie na boisko miejscowi kompletnie nie potrafili złapać rytmu. Fatalne pożegnanie z własnym boiskiem i z czwartą ligą przez piłkarzy z Promnej
Na uwagę zasługuje sześć goli Damiana Stanisławskiego. Wszystkie zadedykował córce Kornelii, która przed kilkoma dniami pojawiła się na świecie!