Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakończył się remont dwóch ważnych dróg w powiecie lipskim. Zmodernizowano ponad 8 kilometrów jezdni

Patryk Samborski
Patryk Samborski
W uroczystym otwarciu drogi Wielgie-Łaziska-Gołębiów uczestniczyli przedstawiciele starostwa, gminy i wykonawcy.
W uroczystym otwarciu drogi Wielgie-Łaziska-Gołębiów uczestniczyli przedstawiciele starostwa, gminy i wykonawcy. Starostwo Powiatowe w Lipsku
We wtorek, 28 listopada oficjalnie zakończyły się dwie ważne inwestycje drogowe na terenie powiatu lipskiego. Mowa o remontach fragmentów dróg powiatowych Marianów-Rybiczyzna-Grabowiec oraz Wielgie-Łaziska-Gołębiów. Łączny koszt obu tych inwestycji wyniósł 6 milionów 384 tysiące złotych.

Zakończył się remont dwóch ważnych dróg powiatowych. Zmodernizowano aż 8 kilometrów

To były dwie bardzo ważne inwestycji z komunikacyjnego punktu widzenia. Pierwsza z nich, czyli remont fragmentu drogi Marianów-Rybiczyzna-Grabowiec objął odcinek o długości 2 kilometrów 200 metrów od skrzyżowania z drogą wojewódzką numer 747 aż do miejscowości Ciecierówka. Jezdnia na całym odcinku została poszerzona, wykonane zostały pobocza, a także zjazdy do przylegających posesji. Oczywiście pojawiła się też zupełnie nowa nawierzchnia.

W ostatnich miesiącach mieszkańcy powiatu lipskiego mogli obserwować istotne zmiany w krajobrazie drogowym, zwłaszcza jeśli chodzi o przebudowę dróg powiatowych. Prace te miały na celu poprawę stanu technicznego dróg, skupiając się przede wszystkim na bezpieczeństwie ruchu drogowego. Wprowadzone zmiany zwiększyły efektywność przemieszczania się między miejscowościami

- mówi Sławomir Śmieciuch, starosta powiatu lipskiego.

Druga, znacznie większa inwestycja, objęła ponad 6-kilometrowy odcinek drogi powiatowej Wielgie-Łaziska-Gołębiów (dokładnie 6360 metrów) od miejscowości Wielgie do Rafałowa. Zakres prac był bliźniaczy, jak w przypadku pierwszej wspomnianej drogi. Cała jezdnia została poszerzona, pobocza zostały wyprofilowane, a także wybudowano zjazdy do przylegających posesji.

Na uwagę zasługuje fakt, że przebudowa drogi powiatowej w Łaziskach to najdłuższy, ponad sześciokilometrowy odcinek drogi, który powstał na terenie powiatu lipskiego w ostatnich latach. Tylko w tym roku inwestycje związane z przebudową lub modernizacją dróg powiatowych ujmują łącznie ponad 20 kilometrów metrów bieżących dróg

- podkreśla Sławomir Śmieciuch.

Łączny koszt modernizacji obu dróg wyniósł 6 milionów 384 tysiące złotych, z czego zdecydowaną większość tej kwoty, bo aż 4,75 miliona, pokryło dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. Swoją cegiełkę dołożyły też samorządy. Urząd Gminy w Ciepielowie przeznaczył na remont 350 tysięcy złotych, zaś Urząd Gminy w Rzeczniowie 75 tysięcy. Z kolei Starostwo Powiatowe w Lipsku ze swojego budżetu wyłożyło kwotę miliona 209 tysięcy złotych.

W związku z realizacją inwestycji w miejscowości Łaziska odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej, którą poświęcił ksiądz Leszek Mach, proboszcz parafii pod Bożego Ciała w Wielgiem. W uroczystości wzięli udział między innymi: Zbigniew Ostrach - członek Zarządu Powiatu Lipskiego wraz z radnym powiatowym Radosławem Drągiem, Artur Szewczyk - wójt gminy Ciepielów wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Czaplą i pozostałymi radnymi, Karol Mordak - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Damian Kopycki - inspektor nadzoru, Tomasz Sitek - kierownik budowy, Tomasz Stolarek - prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Zwoleniu i mieszkańcy miejscowości Łaziska.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie