(ZDJĘCIA, WIDEO) Sparingowa sobota. Proch lepszy od rezerw Radomiaka, wysoka wygrana Pilicy, porażka Energii

SzS
Fragment meczu Radomiak II - Proch.
Fragment meczu Radomiak II - Proch. Sylwester Szymczak
Rozpoczął się kolejny intensywny sparingowy weekend. O meczach Radomiaka i Broni piszemy w oddzielnych informacjach. W meczach z udziałem zespołów z czwartej ligi i niższych klas, też było mnóstwo emocji.

Pilica Białobrzegi – Mazowsze Grójec 8:0 (3:0)
Bramki: Kucharczyk 3 (jedna z karnego), Stanisławski 4, Stróżka
Pilica: Adamczyk – Kencel, Jaworski, Janowski, Karasek, Sadzik, Rawski, Zawadzki, Kacperkiewicz, Michalski, Kucharczyk oraz Sapała (bramkarz), Król, Bienias, Stanisławski, Białecki, Stróżka, testowany zawodnik z Ukrainy

Tydzień wcześniej białobrzeżanie przegrali z liderem ligi okręgowej, KS Warka, ale teraz Pilica zagrała zupełnie inaczej. Widać było, że w tamtym pojedynku ekipa Pilicy miała w nogach ciężkie, tygodniowe treningi.
Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grójcu. Pilica nie miała litości dla rywala, grając bardzo skutecznie. Całe spotkanie toczyło się z dużą przewagą drużyny trenera Bolesław Strzemińskiego, a bramek powinno paść jeszcze kilka.

Proch Pionki - Radomiak II Radom 3:0 (1:0)
Bramki: S. Pryciak 2, Tata Nsah 65, Wnuk 69.
Radomiak: Bielikow (46. Kosno) - Nowosadko, Kokosza, Wiatrak, Górski, Markiewicz, Witkowski, Nowakowski, Stępień D. (74. Wołczyński), Grygiel, Imiołek oraz Makowski, Wieczorek, Śwircz, Wołczyński, Kuba, Stańczyk
Proch (I połowa): Majos (30. Kolecki) - Pachlerski, Kapusta, Kowalkowski, Pietralski, S.Pryciak, Jaroszek, Szczepański, Joel, Nowocień, Wnuk, II połowa: Kolecki (60. Maik), Pietralski, Warchoł, Jaroszek, Kapusta, S. Pryciak (69. Szczepański), Trzos, Kisiel, Joel (69. Ćwiklak), Nowocień (61. Wnuk), Machnio.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Lepiej piłką operował młody zespół Radomiaka, ale nie ustrzegł się błędów. Już w 2 minucie po ładnej akcji i asyście Joela Nsah Taty, Sebastian Pryciak trafił do siatki. W 65 minucie golkiper Radomiaka popełnił fatalny błąd, puścił łatwą piłkę i było 2:0. Chwilę później Kacper Wnuk wykończył ładną akcję swojego zespołu i ustalił wynik meczu.

Szydłowianka Szydłowiec - KS Jastrząb 7:0
Bramki: Bednarek 2, Sapieja, Sadza, Nogaj, Woźniak, Szewczyk
Szydłowianka: Kołodziejski - Woźniak, Wiaderek, Śledź, Bińkowski, Smorongiewicz, Sadza, Obuch, Nogaj, Szewczyk, Bednarek oraz Czyż, Czarnota, Sapieja, Rafalski, Wiatrak, Mosiołek.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Energia Kozienice 3:0
– Pomimo przegranej na pewno ten mecz wyglądał lepiej niż ten sprzed tygodnia z Legią – skomentował wynik trener Energii Grzegorz Seremak.

KTS Weszło Warszawa - Centrum Radom 1:3 (0:1)
Bramki: Tworzewski 14, 85, Zakrzewski 34 z karnego
Centrum: Wojtyniak - Pacyna, Wiatrak, Tworek, Grylak - Jedynak, Paliwoda, Blank, Zakrzewski, Kasprzyk, Tworzewski.

Zamłynie Radom - Oskar Przysucha 0:2 (0:1)
Bramki: testowany 20, Hebda 80
Zamłynie: Orlov (30 Jastrzebski, 60 Sadkowski), Gregorek, Jopek, Chudziński, Ścigała, Woźniak, Stepniewski, Bawor, Żurek, Kubica, Szubinski oraz Prokopczyk, Pysiak, Kaleta, Kośmiński
Oskar: Wieczorek (Bochniewski) - Lech, Walasek, Moskwa, Gil, Kępka, Sapieja, Kubryn, Madej, Bojek, testowany oraz J., Myc, Dmitr Nikołajec, Hebda.

W ekipie Oskara zagrała dwójka graczy z Ukrainy, Jarosław Myc i Dmitry Nikołajec. Bramkę na 0:2 zdobył Łukasz Hebda, były gracz Centrum. Oprócz tego Oskar sprawdza Mateusza Bochniewskiego z Broni Radom i Cezarego Kubryna z Jodły Jedlnia.
- Na razie przyglądamy się testowanym. Nieźle wypadł Dmitry Nikołajec, środkowy pomocnik - powiedział nam Paweł Górak, szkoleniowiec Oskara.
Tunezyjczyk, Wajih Bouchniba z Oskara, wyjechał do Francji będzie grać w niższych ligach.

LKS Promna - Drogowiec Jedlińsk - 3:1 (0:1)
Bramki: Dubina, Bykowski z karnego, testowany
- W naszym zespole sprawdzanych było trzech młodzieżowców z okolic Warszawy. Wszystko wskazuje, że zagrają u nas Bartek Janiszewski i Wojciech Adamczyk z Pilicy Białobrzeg - zdradził nam Paweł Potent, trener LKS Promna.