MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zdzisław Radulski został patronem ulicy w Radomiu. Legenda Radomiaka została drugą żyjącą osobą w mieście, która ma swoją ulicę

Janusz Petz
Janusz Petz
Zdzisław Radulski, dobry duch Radomiaka Radom, teraz też patron jednej z ulic w mieście.
Zdzisław Radulski, dobry duch Radomiaka Radom, teraz też patron jednej z ulic w mieście. archiwum
Radomscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o nadaniu nazwy Zdzisława „Hrabiego” Radulskiego wewnętrznej ulicy pomiędzy ulicami 11 Listopada i Struga. To drugi przypadek w mieście nadania nazwy ulicy imieniem żyjącej osoby.

Nowa ulica w Radomiu nosi nazwę Zdzisława „Hrabiego” Radulskiego

- Tak naprawdę Zdzisław Radulski jest uosobieniem tego wszystkiego, czego w dzisiejszym Radomiaku brakuje, a co chcielibyśmy widzieć – zaciętości, skuteczności, przywiązania do barw klubowych, wierności klubowi, nie oglądania się na to co złe, tylko szukania tego co dobre i tego, że klub nosi się w sercu, a nie w portfelu. Dlatego Zdzisławowi Radulskiemu należy się to jak nikomu w środowisku sportowym – powiedział podczas dyskusji przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Mateusz Tyczyński.

Radny Artur Standowicz z Prawa i Sprawiedliwości zasugerował, aby projekt uchwały przyjąć przez aklamację. Zgodził się z tym Mateusz Tyczyński, ale po opinii prawniczki przeprowadzono głosowanie. 19 osób, czyli wszyscy radni obecni na sali zagłosowali „za”.

Kim jest Zdzisław Radulski?

Zdzisław „Hrabia” Radulski urodził się 14 lutego 1937 roku w Radomiu - to sportowiec i działacz sportowy, nazywany ikoną lub legendą radomskiego sportu. Uczeń Szkoły Podstawowej imienia Bolesława Prusa, a następnie Technikum Garbarskiego. W 1955 roku rozpoczął karierę sportową w sekcji bokserskiej klubu Broń Radom – klubie mistrza olimpijskiego Kazimierza Paździora, zdobywając po krótkiej serii treningów tytuł mistrza okręgu kielecko-radomskiego w wadze lekkopółśredniej. Po zakończeniu służby porzucił boks dla kulturystyki.

W 1959 roku na jednym z pierwszych konkursów kulturystycznych w Radomiu zdobywca tytułu Mistera tego miasta. Związany przez wiele lat z Radomskimi Zakładami Przemysłu Skórzanego „Radoskór”, gdzie poza pracą zawodową stał się bliskim współpracownikiem kadry trenerskiej w zakresie odnowy biologicznej piłkarzy. Obok tych zajęć – po ukończeniu kursu w Warszawie – nauczyciel nauki pływania oraz wychowawca kilku pokoleń młodych adeptów tej dyscypliny sportu w Wojskowym Klubie Sportowym Czarni Radom, a następnie ratowników, którzy zasilili szeregi radomskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego był współorganizatorem.

Po ukończeniu w 1978 roku Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zajmował się przygotowaniem motorycznym oraz odnową biologiczną piłkarzy Radomiaka Radom. Od lat dobry duch drużyny mający niekwestionowane zasługi w przygotowaniu mentalnym zawodników, nazwany przez nich „trenerem dusz”.

Żyjący patroni ulic

W Radomiu już raz nadano imię ulicy osobie żyjącej. Na radomskim Potkanowie jest ulica Andrzeja Stanikowskiego. To założyciel, twórca sukcesów gospodarczych i wieloletni prezes firmy ITM Poland. Ulicy, której jest patronem przebiega właśnie w pobliżu siedziby firmy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie