Znakomity występ radomian w mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce

/sid/
Justyna Kozdryk nie miała sobie równych w kategorii 47 kg. Wycisnęła sztangę ważącą 112 kg archiwum
Justyna Kozdryk z Kraski Jasieniec wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Zwycięstwo w kategorii wagowej 47 kg zapewnił jej wynik 112 kg. Wśród juniorów, w kategorii wagowej 105 kg zwyciężył radomianin Rafał Ogiński z wynikiem 230 kg, a w kategorii wagowej 93 kg kolejny z radomian, Robert Mosiołek z identycznym wynikiem.

Kozdryk, po dwóch zagranicznych startach, w USA i Dubaju, walczyła o kolejny tytuł mistrzyni Polski w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Zawody rozegrano w Zwierzyńcu. Startująca w kategorii wagowej 47 kg podopieczna Mirosław Malca okazała się bezkonkurencyjna i zdeklasowała rywalki. Druga w klasyfikacji kategorii 47 kg, Milena Wolniarczyk z Tur Ryki wycisnęła sztangę ważącą 55 kg.

Znakomity wynik Kozdryk zapewnił jej zwycięstwo w kategorii open, gdzie wyniki przeliczane są według specjalnych współczynników, uwzględniających wagę zawodnika i ciężar sztangi. W kategorii open, za Kozdryk sklasyfikowano Jadwigę Radwańską z Azorów Kraków i Annę Balajzy z Team Wrocław.

Cała trójka będzie reprezentować Polskę na majowych mistrzostwach świata, które rozegrane zostaną w Austrii. Miejsce w kadrze na mistrzostwa świata zapewnił sobie także radomski junior, Konrad Kwietniewski. W rywalizacji seniorów z wynikiem 245 kg zajął 4. miejsce w kategorii 105 kg.

O medale, w Knurowie walczyli także juniorzy. Znakomicie zaprezentowali się radomianie. Złoty medal zdobył Robert Mosiołek w kategorii wagowej 93 kg z wynikiem 230 kg, co dało mu drugą pozycję w kategorii open do lat 23. Tytuł mistrza Polski zdobył również w kategorii 105 kg Rafał Ogiński, który wycisnął, podobnie jak Mosiołek 230 kg. Srebrny medal w kategorii 120 kg wywalczył z wynikiem 225 kg Grzegorz Piwoński. Na 4, miejscu w tej kategorii zmagania zakończył z wynikiem 195 kg Mateusz Krupa.